اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

uعکس از پشت برد مولتی متر dt700d

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

uعکس از پشت برد مولتی متر dt700d

سلام دوستان کسی عکسی از پشت مولتی متر dt700d داره برای شناسایی مقاومت هاش و یا نقشه شماتیکش البته نقشه شماتیکش با اینی که من دارم فرق میکرد نمیدونم چرا

پاسخ : uعکس از پشت برد مولتی متر dt700d

نوشته اصلی توسط solimaniashkan نمایش پست ها
    سلام دوستان کسی عکسی از پشت مولتی متر dt700d داره برای شناسایی مقاومت هاش و یا نقشه شماتیکش البته نقشه شماتیکش با اینی که من دارم فرق میکرد نمیدونم چرا
    سلام بر شما
    با اجازه ی مدیریت سایت لینک زیر رو قرار میدم ...
    سلام به همه دوستان ؛ امیدوارم توی این اوضاع اقتصادی حالتون خوب باشه! یکی از ارزونترین مولتی مترهای دیجیتال بازار مدل DT700 یا مشابهش هست که نسبت به مولتی مترهای گرونتر ، قطعات کمتری داره و قابل تعمیرتر هم هست به صورتیکه خیلی کم پیش میاد که چیپ اصلی آسیب دیده باشه ؛ توی این بخش نکات تعمیر این مولتی متر رو بیان می‌کنم... 1-یکی از عمده ترین دلایل سوختن این مولتی مترها وصل کردن خروجی در حالت بیزر یا جریان به ولتاژه! که توی این حالت مقاومتهای کم اهم در ورودی آسیب میبینن و مولتی متر غیر قابل استفاده میشه ؛ مقاومتهایی که معمولا آسیب میبینن ایناس...یک اهم ، ده اهم ، 75 اهم ، صد اهم ، 900 اهم ، 1.5 کیلو و 9 کیلو اهم 2- در مواردی هم به دلیل گذر زمان و استفاده ی بیش از حد از مولتی متر ، کنتاکتهای مسی سلکتور، ساییده شده و براده های مس باعث ایجاد اتصالی توی فیبر سلکتور میشن و مولتی متر درست عمل نمیکنه یا حتی خاموش نمیشه که برای رفع این مشکل باید فیبرمسی سلکتور از براده ، کاملاً تمیز بشه. 3-مورد سوم هم کج شدن کنتاکتها و عدم برقراری اتصالها ، توی سلکتوره که برای رفعش باید کنتاکتها رو باز کرده و کمی زاویه شون رو تند تر کنیم و جا بزنیم. 4- مورد چهارم هم که کم پیش میاد کثیف شدن یا اکسید شدن مسهای سلکتوره که قاعدتا باید رفع بشه 5- احتمال آخری هم که وجود داره و دستگاه رو غیر قابل تعمیر میکنه عیب کردن چیپ اصلیه که برای خودم توی اشتباه وصل کردن مولتی متر به 1000 ولت پیش اومد و جای دیگه ندیدم. برای مشخص کردن مقاومتهای سوخته ، چند تا عکس براتون میذارم تا اگه مقدارها مشخص نبود بتونید از اونا استفاده کنید ؛ ضمن اینکه بهتره به جای مقاومتهای معمولی از همون مقاومتهای SMD با خطای یک درصد استفاده کنید ( کاری که من نکردم) (برای دیدن عکس با کیفت روی اون کلیک کنید.) برای خوندن مقدارهای SMD میتونید به این سایت یا این یکی سایت مراجعه کنید... جدول اندازه های مقاومت SMD هم اینه ... اینم جدول واتشون ... در صورتیکه بعد از تعمیر مولتی متر و مقایسه ی اون با یه مولتی متر کالیبره ، در اندازه گیری ولتاژ خطایی مشاهده کردید میتونید با چرخوندن پتانسیومتر روی بورد ، مولتی متر رو کالیبره کنید. ضمیمه 8 مرداد 98 در ادامه چند تا عکس هم از مدلهای DT838 ، DT830 و DT832 میذارم .... موفق باشین . تمام نظرات رو مطالعه بفرمایید. ضمیمه 16 فروردین 1400: بعضی از مدلهای مشابه توی تصاویر بالا نیست عکس پایین رو جناب آقای جواد محمدی زحمت کشیدن از طرح مولتی متر خودشون گرفتن و از طریق تلگرام برای بنده ارسال کردن که برای شما به اشتراک میذارم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehdi-mashreghi نمایش پست ها
      سلام بر شما
      با اجازه ی مدیریت سایت لینک زیر رو قرار میدم ...
      https://kit.blogsky.com/1398/03/23/p...A%D8%B1-DT700D

سلام دوست عزیز وقت بخیر یدونه از خازن های برد من کنده شده و نمیدونم چه اندازه هستش
      از روی عکس هم مشخص نیست متاسفانه c7 رو نمیدونم جه اندازه خازن جایگزاری کنم
      شما نمیدونید چه اندازه هستش؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ابراهیم سوری نمایش پست ها
        سلام دوست عزیز وقت بخیر یدونه از خازن های برد من کنده شده و نمیدونم چه اندازه هستش
        از روی عکس هم مشخص نیست متاسفانه c7 رو نمیدونم جه اندازه خازن جایگزاری کنم
        شما نمیدونید چه اندازه هستش؟
        سلام وقت شما هم بخیر ؛ توی بعضی طرحها C7 مونتاژ نمیشه ، مقدارش هم اندازه گرفتم 0.8 میکرو فاراد بود که احتمالا یعنی 1 میکروعه. موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X