اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منابع یادگیری میکروهای ST

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

منابع یادگیری میکروهای ST

با سلام
    بنده علاقه شدیدی به یادگیری میکروهای st دارم.شما کتابی سراغ دارید در این ضمینه که مفید باشه؟اینگلیسی یا فارسی؟به زبان c هم باشه خیلی بهتره.
    با تشکر

پاسخ : منابع یادگیری میکروهای ST

کتاب رو فراموش کنید، برای خودتون پروژه تعریف کنید و سعی کنید قسمتهای مدنظرتون رو از دیتاشیت مطالعه کنید
    در مورد آرمهای شرکت ST و شروع بکار با اونها بارها بحث شده و خودم هم چند بار مطلب گذاشتم ، لطفا سرچ کنید

دیدگاه

زبان C رو که از کتاب مورد علاقه تون یاد بگیرید. فیلم اموزشی مهندس بازرگان برای C++ فکر کنم روی نت هست. برای شما به اندازه C هم کافیه ولی اگه خواستید کامل C++ رو یاد بگیرید.(C مثل یه زیر مجموعه برای C++ می مونه). تدریس بازرگان حرف نداره!
      IDE/کامپایلر هم شدیدا کیل رو توصیه میکنم.
      برای آشنایی با هسته میکرو به رفرنس مانوال مراجعه کنید توش مطالب کافی هست ولی اگه خواستید بازم به سایت ST سر بزنید اونجا همه چی گذاشتن. برای کار کردن با پریفرال ها یا ماکروسل های میکرو بهتره به نمونه کدهای شرکت و یا کدهای روی نت مراجعه کنید. خصوصا کد های HAL خیلی خوبه. بهشون که نگاه کنی دقیق می فهمی چیکار کردن.
      متاسفانه از لحاظ روان بودن رفرنس مانوال شرکت NXP بهتر هستش ولی بعد از یه مدت به رفرنس های ST هم عادت میکنی. برای اطلاعات مکانیکال و الکتریکال هم دیتاشیت رو ببین.(دقت کن دیتاشیت جدا هستش و رفرنس مانوال هم جدا). مثلا برای میکروی STM32F103 توی فروشگاه ببین چقدر مقاله و مطالب و برنامه ها و دیگر موارد مرتبط رو گذاشته:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط روح الامین نمایش پست ها
        زبان C رو که از کتاب مورد علاقه تون یاد بگیرید. فیلم اموزشی مهندس بازرگان برای C++ فکر کنم روی نت هست. برای شما به اندازه C هم کافیه ولی اگه خواستید کامل C++ رو یاد بگیرید.(C مثل یه زیر مجموعه برای C++ می مونه). تدریس بازرگان حرف نداره!
        IDE/کامپایلر هم شدیدا کیل رو توصیه میکنم.
        برای آشنایی با هسته میکرو به رفرنس مانوال مراجعه کنید توش مطالب کافی هست ولی اگه خواستید بازم به سایت ST سر بزنید اونجا همه چی گذاشتن. برای کار کردن با پریفرال ها یا ماکروسل های میکرو بهتره به نمونه کدهای شرکت و یا کدهای روی نت مراجعه کنید. خصوصا کد های HAL خیلی خوبه. بهشون که نگاه کنی دقیق می فهمی چیکار کردن.
        متاسفانه از لحاظ روان بودن رفرنس مانوال شرکت NXP بهتر هستش ولی بعد از یه مدت به رفرنس های ST هم عادت میکنی. برای اطلاعات مکانیکال و الکتریکال هم دیتاشیت رو ببین.(دقت کن دیتاشیت جدا هستش و رفرنس مانوال هم جدا). مثلا برای میکروی STM32F103 توی فروشگاه ببین چقدر مقاله و مطالب و برنامه ها و دیگر موارد مرتبط رو گذاشته:

سلام ، شما با چه IDE کار میکنید؟
        Reveng will surely come... Your hard time are ahead
        // - - - - - - - - - -
        برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
        // - - - - - - - - - -
        اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
        // - - - - - - - - - -

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kheiri_Saeid نمایش پست ها
          سلام ، شما با چه IDE کار میکنید؟
          سلام سعید جان
          Keil

دیدگاه

من برای همه LPC ها با کیل کار میکردم ، خد اییشم بد نبود / فقط مشکلش این بود که ورژن 5 را تا نصب کردم یکدفه هرچی پروگرمر jlink داشتم ترکید
            الان با اکلیپس کار میکنم ،
            شبکه هم کار کردید؟
            // - - - - - - - - - -
            برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
            // - - - - - - - - - -
            اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
            // - - - - - - - - - -

دیدگاه

من برای همه LPC ها با کیل کار میکردم ، خد اییشم بد نبود / فقط مشکلش این بود که ورژن 5 را تا نصب کردم یکدفه هرچی پروگرمر jlink داشتم ترکید
              الان با اکلیپس کار میکنم ،
              شبکه هم کار کردید؟
              والله چی بگم. من J-Link همین ECA رو دارم و با کیل 5 باهاش کار میکنم. هیچ مشکلی نداشتم تا حالا.
              نه متاسفانه جزو معدود اینترفیس هایی هستش که باهاش کار نکردم. وگر نه با بقیه شون کار کردم. شبکه الان خیلی داره میاد تو بورس. وقت کنم حتما شروع میکنم به یادگیریش.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط روح الامین نمایش پست ها
                والله چی بگم. من J-Link همین ECA رو دارم و با کیل 5 باهاش کار میکنم. هیچ مشکلی نداشتم تا حالا.
                نه متاسفانه جزو معدود اینترفیس هایی هستش که باهاش کار نکردم. وگر نه با بقیه شون کار کردم. شبکه الان خیلی داره میاد تو بورس. وقت کنم حتما شروع میکنم به یادگیریش.
                برای شبکه ، سری F107 خیلی خوبه .
                // - - - - - - - - - -
                // - - - - - - - - - -
                // - - - - - - - - - -

دیدگاه

برای شبکه ، سری F107 خیلی خوبه .
                  اگه درست یادم بیاد توی رفرنس مانوال نوشته بود واسه سری F1 فقط 107 این واحد/ماکروسل رو داره. آره فکر کنم ارزونتر از بقیه هستش و مناسبه واسه کار کردن(یا حداقل شروع).

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X