اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

داده سریال ماژول GPS رو چطوری با 2تا میکرو به صورت همزمان دریافت کنم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

داده سریال ماژول GPS رو چطوری با 2تا میکرو به صورت همزمان دریافت کنم؟

سلام. من یه پروژه دارم میسازم که اطلاعات ماژول جی پی اس همزمان باید به 2تا میکروکنترلر بره و هر کدوم هم یه پردازش هایی انجام بدن. ماژول خروجیش USART هست و میخوام با ارتباط سریال میکروها داده هارو دریافت کنم.
    حالا مشکل اینجاست که RXD میکروهارو که به هم وصل میکنم داده های جی پی اس خراب میشن. از آی سی MAX485 هم نمیخوام استفاده کنم.

راهی هست اینکارو انجام بدم؟؟؟

پاسخ : داده سریال ماژول GPS رو چطوری با 2تا میکرو به صورت همزمان دریافت کنم؟

نوشته اصلی توسط tabandokht نمایش پست ها
    سلام. من یه پروژه دارم میسازم که اطلاعات ماژول جی پی اس همزمان باید به 2تا میکروکنترلر بره و هر کدوم هم یه پردازش هایی انجام بدن. ماژول خروجیش USART هست و میخوام با ارتباط سریال میکروها داده هارو دریافت کنم.
    حالا مشکل اینجاست که RXD میکروهارو که به هم وصل میکنم داده های جی پی اس خراب میشن. از آی سی MAX485 هم نمیخوام استفاده کنم.

راهی هست اینکارو انجام بدم؟؟؟
    شما باید شرایط کاری هر دومیکرو رو مثل هم تنظیم کنید
    حتما کریستال خارجی برای این کار استفاده کنید

اگه نشد در حد سواد بنده راهی نیست جز اینکه با یک میکرو اطلاعات رو به صورت کامل از ماژول بگیرید و بلافاصله به هر شیوه ای به میکروی دیگه هم انتقال بدید
    سپس هر دومیکرو به صورت همزمان کار پردازش رو روی اطلاعات انجام میدن

موفق باشید
    آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezamajdi نمایش پست ها
      شما باید شرایط کاری هر دومیکرو رو مثل هم تنظیم کنید
      حتما کریستال خارجی برای این کار استفاده کنید

اگه نشد در حد سواد بنده راهی نیست جز اینکه با یک میکرو اطلاعات رو به صورت کامل از ماژول بگیرید و بلافاصله به هر شیوه ای به میکروی دیگه هم انتقال بدید
      سپس هر دومیکرو به صورت همزمان کار پردازش رو روی اطلاعات انجام میدن

موفق باشید
      فکر نکنم ربطی به کریستال داشته باشه
      در هر ثانیه 5بار کل اطلاعات NMEA که کم هم نیست میاد تو میکروها اگه بخوایم با یه میکرو بگیرم و بفرستیم که دیگه زمانی برای پردازش باقی نمیمونه...

دیدگاه

با سلام

ممکنه به خاطر امپدانس باشه ؟؟
        وقتی دوتا میکرو رو روی یه خط دیتا وصل میکنیین امپدانس تغییر کنه و دیگه اطلاعات رو نخونه؟؟

مطمئن نیستم ولی قبل از میکرو یه بافر بزارید تا مشکل امپدانس حل بشه البته تا حالا امتحان نکردم
        عامل کليدي تمام موفقيتها " عمل کردن" است

دیدگاه

از 2 عدد دیود استفاده کنید

دیدگاه

rx یا همون گیرنده اگه در میکرو ها منظورتون هست که high impedance هست اش و وصل کردنشون به هم نباید اختلالی ایجاد کنه اما اگه rx ماژول رو به 2 تا میکرو وصل می کنین 2 تا فرستنده رو به هم وصل کردین و چون خروجی هستن و مقاومت خروجی کمی دارن کلا مشکل ساز می شه و جریان زیادی از پایه ها مخصوصا وقتی اختلاف ولتاژ وجود داشته باشه میفته و ...بهتره یکی از میکرو ها فرستنده باشه و هر دو گیرنده
            التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yousef55 نمایش پست ها
              از 2 عدد دیود استفاده کنید
              ممکنه راهنمایی کنید چطوری؟

نوشته اصلی توسط ali.ra نمایش پست ها
              rx یا همون گیرنده اگه در میکرو ها منظورتون هست که high impedance هست اش و وصل کردنشون به هم نباید اختلالی ایجاد کنه اما اگه rx ماژول رو به 2 تا میکرو وصل می کنین 2 تا فرستنده رو به هم وصل کردین و چون خروجی هستن و مقاومت خروجی کمی دارن کلا مشکل ساز می شه و جریان زیادی از پایه ها مخصوصا وقتی اختلاف ولتاژ وجود داشته باشه میفته و ...بهتره یکی از میکرو ها فرستنده باشه و هر دو گیرنده
              یه ماژول جی پی اس دارم و 2تا میکرو . یه چیزی شبیه این میشه مدارم

دیدگاه

این که بستین نباید مشکلی داشته باشه مگه اینکه قبل اینکه uart بخواد کانفیگ بشه اون پایه ها خروجی شده باشن .. در مسیر اتصال میکرو ها به هم 2 تا مقاومت بین 1 تا 5 کیلو قرار بدید
                التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali.ra نمایش پست ها
                  این که بستین نباید مشکلی داشته باشه مگه اینکه قبل اینکه uart بخواد کانفیگ بشه اون پایه ها خروجی شده باشن .. در مسیر اتصال میکرو ها به هم 2 تا مقاومت بین 1 تا 5 کیلو قرار بدید
                  پین های RXD اصلا خروجی نمیشن. دقیقا نباید مشکلی وجود داشته باشه. خودمم نمیدونم چرا گاهی وقتا خوب کار نمیکنن. البته ممکنه هم من یه جایی دارم اشتباه میکنم...
                  یکی از آقایون هم گفته بود بافر استفاده کنم اما تست نکرده بود خودمم نتونستم تست کنم

کسی تا حالا تجربه اینچنینی داشته؟؟؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X