اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با پروگرم کردن با ISP

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با پروگرم کردن با ISP

با سلام
    من به صورت ISP داشتم با پروگرمر AVR910 یک مگا8 رو با کریستال خارجی 16 مگا هرتز پروگرم می کردم. فقط یه ریستش کردم بعدش دیگه کلا ایراد میگرفت و نشد هیکاری انجام بدم. ولی بعدش اومدم به پایه xtal1 اون یه موج مربعی با فرکانس حدود 8 مگاهرنتز دادم و تونستم همه کار باهاش بکنم مثلا یه ال ای دی رو 1 ثانیه ای روشن و خاموش کنم ولی نتیجه جالب و دقیق نبود چون یک ثانیه نبود مثلا 2.5 ثانیه طول میکشید روشن و خاموشش. بعد تازه وقتی موج مربع خارجی و که قطعش میکردم کلا کار میکرو تعطیل میشد.
    خواهشا هر کسی به این مشکل خورده قبلا راهنمایی کنه.
    من تمام بردم و کامل SMD بستم با تمام مداراتش اما به این مشکل برخوردم لطفا راهنمایی نمایید.

پاسخ : مشکل با پروگرم کردن با ISP

نوشته اصلی توسط ahmad1370ahmad نمایش پست ها
    با سلام
    من به صورت ISP داشتم با پروگرمر AVR910 یک مگا8 رو با کریستال خارجی 16 مگا هرتز پروگرم می کردم. فقط یه ریستش کردم بعدش دیگه کلا ایراد میگرفت و نشد هیکاری انجام بدم. ولی بعدش اومدم به پایه xtal1 اون یه موج مربعی با فرکانس حدود 8 مگاهرنتز دادم و تونستم همه کار باهاش بکنم مثلا یه ال ای دی رو 1 ثانیه ای روشن و خاموش کنم ولی نتیجه جالب و دقیق نبود چون یک ثانیه نبود مثلا 2.5 ثانیه طول میکشید روشن و خاموشش. بعد تازه وقتی موج مربع خارجی و که قطعش میکردم کلا کار میکرو تعطیل میشد.
    خواهشا هر کسی به این مشکل خورده قبلا راهنمایی کنه.
    من تمام بردم و کامل SMD بستم با تمام مداراتش اما به این مشکل برخوردم لطفا راهنمایی نمایید.
    من حدس میزنم شما منبع کلاک اتمگا 8 رو خارجی تعریف کردی از طریق فیوزبیتهاش.شما یه کریستال به پایه های xtal1 , xtal2 وصل کنید ، بعد ببینید میکروتون پروگرام میشه یا خیر ، اگه آره دوباره فیوزبیتهای کریستال رو به ورودی تغییر بدید.
    به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
    (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

نه کریستال 16 مگاهرتز الان روی برد وصله به مگا 8. با این حال پروگرم نشد ولی وقتی موج مربعی با فرکانس حدود 8مگا هرتز و وصل کردم پروگرم شد یعنی کریستال خارجی وجود داشت و فیوزبیتها هم کریستال خارجیه ولیه Xtal1 وقتی موج میزنم پروگرم میشه.

دیدگاه

نه کریستال 16 مگاهرتز الان روی برد وصله به مگا 8. با این حال پروگرم نشد ولی وقتی موج مربعی با فرکانس حدود 8مگا هرتز و وصل کردم پروگرم شد یعنی کریستال خارجی وجود داشت و فیوزبیتها هم کریستال خارجیه ولیه Xtal1 وقتی موج میزنم پروگرم میشه.
        خوب با یه کریستال 8 مگ تست بگیر ، ببین چی میشه.
        فرکانس کاری برای atmega8L
        از صفر تا 8 مگاهرتز
        و برای atmega8
        از صفر تا 16 مگاهرتز

ببینید کدوم اتمگا هست !!!
        (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

مگا8 A هست. حواسم به این هست. من چند جا دیدم که گفته بودند هیچ المانی به غیر از خود پروگرمر به کیکرو وصل نباشه ولی من تمامی مدارم به میکرو وصله. ممکنه از این باشه؟ راه حلی داره ؟

دیدگاه

با سلام و درود
            یک Fuse Bit که به نام SPINE هست موقع ریخت برنامه چه مقداری داشت؟
            فعال بودن این Fuse Bit موجب غیر فعال شدن قابلیت برنامه ریزی از این طریق می گردد و باید با استفاده از مدارای به نام Fuse Bit Doctor این قابلیت را بازگردانی نمود.
            جدیدترین ویرایش توسط فکر; ۰۷:۰۸ ۱۳۹۵/۰۶/۲۴.

دیدگاه

مقدار این بیت 1 بود کلا همه فیوز بیتام 1 بود.

دیدگاه

مگا8 A هست. حواسم به این هست. من چند جا دیدم که گفته بودند هیچ المانی به غیر از خود پروگرمر به کیکرو وصل نباشه ولی من تمامی مدارم به میکرو وصله. ممکنه از این باشه؟ راه حلی داره ؟
                سلام هیچ المانی نباید روی پایه های پروگرم میکرو باشه
                از مدار خارجش کن حالا پروگرمش کن
                Proudly @real_ahmadi
                #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
                  سلام هیچ المانی نباید روی پایه های پروگرم میکرو باشه
                  از مدار خارجش کن حالا پروگرمش کن
                  آقای احمدی اینطوری که نمیشه ، مثلا من یه بردی ساختم و داخلش اتمگا 8 Smd استفاده کردم ، چطور باید پروگرام کنم ؟؟
                  خیلی از میکرو ها رو ی برد پروگرام میشه .
                  خود منم همین الان دارم روی پروگرام smd اتمگا 8 کار میکنم ، پروگرامر من اصلا پیداش نمیکنه ، اومدم جدا گانه یه اتمگا 8 دیگه رو گرفتم به پایه های مربوطه سیم وصل کردم و میزنم به پروگرامر بازم انگار نه انگار ، (حالا دارم میگردم دنبالش)

آیا امکان داره بخاطر حساسیت اتمگا 8 smd به حرارت ، داخلش سوخته باشه ؟؟ من رو میکرو دومی زیاد حرارت و نگه نداشتم.!!!!!
                  (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

به نظر من هم باید این قابلیت باشه مثل خیلی از پروگرمر ها که میشه رو برد میکرو خود برد (نه اون که ما میخوایم پروگرم کنیم) و میشه پروگرمش کرد و آپدیتش کرد
                    همین الان هم من با فرکانس خارجی روی xtal1 میتونم پروگرم کنم ولی خوب کار نمیکنه اینطوری

دیدگاه

مقدار این بیت 1 بود کلا همه فیوز بیتام 1 بود.
                      با سلام و درود
                      1 شدن یعنی غیرفعال شدن مقدار SPINE موجب می گردد میکروکنترلر قابلیت برنامه ریزی شدن از طریق SPI را از دست بدهد، با استفاده از مدارات Fuse Bit Doctor که در انجمن قرار گرفته می توانید این قابلیت میکروکنترلر را بازیابی نمایید.

دیدگاه

خیلی ممنون از راهنماییتون
                        آخه اصلا من دست بهش نزدم اگر دقت کنید در پروگرم کردن با کدویژن اصلا این بیت نمیاد تا قابل پروگرم کردن باشد.
                        میشه لطفا مداری که خودتون برای این کار (باز گرداندن فیوزبیتها به طوری که به بقیه مدار اصیب نرسونه رو بزارید یا لینکشو بدید).
                        خیلی ممنون از لطفتون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hosseinam نمایش پست ها
                          آقای احمدی اینطوری که نمیشه ، مثلا من یه بردی ساختم و داخلش اتمگا 8 Smd استفاده کردم ، چطور باید پروگرام کنم ؟؟
                          خیلی از میکرو ها رو ی برد پروگرام میشه .
                          خود منم همین الان دارم روی پروگرام smd اتمگا 8 کار میکنم ، پروگرامر من اصلا پیداش نمیکنه ، اومدم جدا گانه یه اتمگا 8 دیگه رو گرفتم به پایه های مربوطه سیم وصل کردم و میزنم به پروگرامر بازم انگار نه انگار ، (حالا دارم میگردم دنبالش)

آیا امکان داره بخاطر حساسیت اتمگا 8 smd به حرارت ، داخلش سوخته باشه ؟؟ من رو میکرو دومی زیاد حرارت و نگه نداشتم.!!!!!
                          والا منم یه پروگرمر دارم توی دفترچش نوشته هیچ المانی روی پایه های پروگرم نباشه گفتم اینو بگم شاید مشکل حل شد
                          موفق باشید
                          Proudly @real_ahmadi
                          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X