اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه اندازه گیری ماکزیمم جریان خروجی مبدل ولتاژ DC to DC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه اندازه گیری ماکزیمم جریان خروجی مبدل ولتاژ DC to DC

سلام . من یه مبدل DC به DC سی ولت به 10 ولت دارم که میخوام بدونم تا چقدر جریان خروجی بهم میده و نمیسوزه . یعنی میخوام بدونم نهایت جریان خروجیش چقدره . اگر یک منبع تغذیه بهش اتصال بدم و ولتاژ 30 رو بهش اعمال کنم میتونم با دادن جریان منبع تغذیه خروجی جریانش رو با آمپر متر اندازه گیری کنم یا نه ؟ میشه راهنماییم کنید که چطور میتونم جریان خروجی رو بگیرم با داشتن یک منبع تغذیه سوئیچینگ و مولتی متر ؟ ممنون

پاسخ : نحوه اندازه گیری ماکزیمم جریان خروجی مبدل ولتاژ DC to DC

یعنی با قطعاتش نمی تونید بفهمید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط xerxes_22 نمایش پست ها
      سلام . من یه مبدل DC به DC سی ولت به 10 ولت دارم که میخوام بدونم تا چقدر جریان خروجی بهم میده و نمیسوزه . یعنی میخوام بدونم نهایت جریان خروجیش چقدره . اگر یک منبع تغذیه بهش اتصال بدم و ولتاژ 30 رو بهش اعمال کنم میتونم با دادن جریان منبع تغذیه خروجی جریانش رو با آمپر متر اندازه گیری کنم یا نه ؟ میشه راهنماییم کنید که چطور میتونم جریان خروجی رو بگیرم با داشتن یک منبع تغذیه سوئیچینگ و مولتی متر ؟ ممنون
      از رو قطعاتی ک داره میشه متوجه شد
      ب عکس از مدار بزار بگم بهت
      عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
      مخترع برتر شمال غرب سال 96
      مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

هم.ن ط.ر ک دوستان گفتند از روی قطعات میشه فهمید
        ی راه ساده هم داره ک من خودم استفاده میکنم
        میتونی بری المنت بخاری برقی بگیری و از مدارت بار بکشی ((با کوتاه کردن المنت مقاومتش میاد پایین)
        مالتی متر رو هم بزاری توی خروجی و ولتاژ رو نگاه کنی
        اینقدر مقاومت رو بیار پایین تا افت ولتاژ پیدا کنه
        اون حد اکثر جریانی هست ک میتونه دائم بده

دیدگاه

با سلام و درود
          همونطور که دوستان اشاره کردن از قطعات میتونید به راحتی جریان خروجی رو تشخیص بدید. ولی موردی که هست اینه شما جریان لحظه ای مدنظرتونه یا جریان دائم کار!!!! تو جریان لحظه ای بنابه تجربه 80 درصد جریان پیک قطعه رو در نظر میگیرن ولی در جریان مداوم بنا به نظر طراح بین 40 تا 60 درصد جریان پیک قطعه در نظر گرفته میشه که هرچقدر انتقال دما قطعه به درصدی صورت بگیره این بازه به 60 درصد نزدیکتر میشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X