اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فضای اضافه ی اشغال شده روی درایو ویندوز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فضای اضافه ی اشغال شده روی درایو ویندوز

با سلام
    حجم حافظه درایو(سی)  من 10  گیگا بایته . وقتی از طریق راست کلیک و بعد (پروپرتایز)  حجم فضای اشغال شده و فضای خالی رو چک می کنم حدود 8 گیگ اشغال شده و تقریبا 2 گیگ فضای خالی دارم اما وقتی پوشه های درایو  رو تک تک چک می کنم مجموع ظرفیت اشغال شده (به همراه پوشه های مخفی  )کمتر از 2 گیگا بایت میشه این اختلاف زیاد (حدود 5 گیگ ) به خاطر چیه ؟ بالاخره کدوم یکی حجم واقعی اشغال شده درایو هست ؟

پاسخ : به من عاجز کمک کنید !!

یه ویروس یابی کن
    و یه دیسک کلین پ هم بزن disk clean up
    من با اینکار معمولاًآ‌مشکلم حل شده . ..
    " مانند دریا باش که هر گاه کسی سنگی بر تو پرتاب کرد سنگ غرق شود نه تو متلاتم شوی "

دیدگاه

شاید تو کامپیوتر شما قابلیت system restore روشنه و ویندوز به طور اتوماتیک از فایلهاتون بک پ می گیره و می ریزه تو درایو c. اگه فعال هست غیر فعالش کنید و بگردید اون فایل رو که hidden هست پاک کنید.
      دلا یاران سه قسمند ار بدانی
      زبانی اند و نانی اند و جانی
      به نانی نان بده از در برانش
      محبت کن به یاران زبانی
      و لیکن یار جانی را به دست آر
      به جانش جان بده تا می توانی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط _آرش
        شاید تو کامپیوتر شما قابلیت system restore روشنه و ویندوز به طور اتوماتیک از فایلهاتون بک پ می گیره و می ریزه تو درایو c. اگه فعال هست غیر فعالش کنید و بگردید اون فایل رو که hidden هست پاک کنید.
        سلام دوستان

علاوه بر system restore که به حالت پیشفرض 10 درصد از فضای یک پارتیشن رو تو ویندوز میگیره ، موارد دیگه ای هم هست.
        چون اینطور که شما گفتی 10 گیگایی هست . پس 1 گیگاش حدودا برا این قابلیت رفته
        البته غیر فعالش کن. یه قابلیت واقعا مسخره ست. به جاش میتونی از acronis true image استفاده کنی که واقعا بدرد بخوره و قابلیتهاشم عالیه و قدرت compression ش هم خیلی بالاست.
        اون پوشه ی system restore میتونه ماوای ویروس ها هم باشه./

به هر حال موارد دیگه دو تا فایل به اسم hyberfil.sys و pagefile.sys هستن . این فایلها سیستمی و مخفی هستن /
        فایل اولی همونطور که از اسمش بر میاد برا hibernate هست که وقتی hibernate فعال باشه ، این فایل وجود داره و دقیقا به اندازه ی رم کامپیوترت جا میگیره و یه فایل با ساختار خامه.
        لازم به ذکره که اسم این فایلا به جهت سازگاری داشتن با سیستم نامگذاری سنتی داس که 8.3 نامیده میشه ، بصورت حداکثر 8 حرفی نامگذاری شدن.
        فایل دومی همون page memory هست که یه جورایی تو لینوکس بصورت یه پارتیشن خام (raw) بدون file system به اسم SWAP وجود داره ، ولی مایکروسافت ترجیح داده که این ساختار خام رو تو یه فایل تعبیه کنه تا قابل جابجایی و تغییر اندازه ی پویا باشه.

فایل های مخفی یا سیستمی دیگه ای هم هستن که میتونی اونا رو هم ببینی .
        تو run بنویس cmd و بعد اجرا کن و توش بنویس dir c:\ /a
        اینجا هم میتونی فضای فایل هاتو ببینی .
        البته تو winrar و نرو و winnc و بقیه ی نرم افزار ها هم میشه فایل های مخفی رو دید . ولی برای نشون دادنشون تو folder options برو و show hidden files and folders رو انتخاب کن و
        تیک hide protected operating system files رو بردار.
        حالا میتونی فایل های مخفی یا سیستمی رو هم ببینی.

برا غیر فعال کردن system restore که میدوی باید کجا بری :
        برو تو properties مربوط به my computer و برگه ی system restore و تیک turn off system restore on all drives رو بذار.

برا تنظیمات page memory به برگه ی advanced همونجا برو و اولین دکمه ی settings رو بزن و بعد دوباره به برگه ی advanced برو و دکمه ی change روبزن و اینحا تنظیماتش وجود داره
        یادت باشه بعد از تنظیم هر پارتیشن set رو بزنی و بعد از همه OK.
        تو اینجا شما میتونی page memory رو به یه درایو دیگه منتقل کنی
        دو گزینه ی قابل تنظیمی که اینجا هست initial memory و max memory هست که بهتره بترتیب 1.5 و 2 برابر مقدار رمت باشن (برحسب مگابایت)
        البته باید این مقدار رو داخل یه پارتیشن دیگه بذاری تا فضای C رو اشغال نکنه و page memory داخل C رو غیر فعال کن.
        یادت باشه بعد از هر تنظیمی set رو حتما باید بزنی

اگه به hibernate هم نیازی نداری میتونی از کنترل پنل و power options حذفش کنی. تو برگه ی hibernation برو و تیکش رو بردار.

موفق باشی.

Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

سلام دوستان

راستی آقا سورنا لطف کن قوانین سایت رو بدقت بخون.
          اسم تاپیکی که ایجاد کردی نامناسبه.
          Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

لطفا عنوان تاپیکتونو ویرایش کنید و به فارسی بنویسید چون نقض قوانین سایت میباشد.

7.قوانین مربوط به ایجاد تاپیک و پست ها : http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,10159.0.html
            ب)انتخاب عناوین مناسب و مرتبط برای بحث ها و تاپیکها (پرهیز و دوری از ایجاد تاپیک هایی با عنوان "کمک کنید" "خواهشا....فوری فوری.." و عبارت های اینچنینی)

دیدگاه

سلام دوستان
              ممنون از راهنمایی هاتون راستش فکر می کنم بین این همه بحث های فوق جدی !! کمی شوخی بد نیست ولی باشه چشم دیگه تکرار نمیشه ! :

دیدگاه

پاسخ : فضای اضافه ی اشغال شده روی درایو ویندوز

شما به احتمال زیاد قبلا یه چیزی کپی کردی که وسط کپی کردن مشکلی ایجاد شده (مثل قطعی برق یا ریست شدن) و فضای اشغال شده در جدول fat به عنوان یک فایل ذخیره نشده.

من چون خودم خیلی با این مسئله مواجه شدم تقریبا مطمئنم که همچین اتفاقی برای شما افتاده. مثلا موقع هایی که دارم سی دی کپی میکنم و روی خش یا قفل می افته و گیر میکنه و صبر نکردم که خودش error بده و مثلا ریست کردم ، بعدش که چک میکنم می بینم یه فضای اضافی روی هارد اشغال شده ، اون وقت مجبور میشم هر چی دارم را توی درایو های دیگه cut کنم و فرمت کنم. جالب این جاست که وقتی هیچی توی درایو نیست باز هم اون فضا اشغال شده.

شما هم فرمت کن مشکلت حل میشه

البته من این حرف را با فرض این میگم که همه کارهایی که دوستان گفتند را انجام داده باشید. (مثل فایل های hidden و این ها )
                از چارلی چاپلین پرسیدند خوشبخنی چیست ؟
                گفت : فاصله این بد بختی تا بد بختی دیگر !

دیدگاه

همه آن چیزی که دوستان گفته اند درست است ولی یک احتمال بسیار قوی نیز است که وقتی ویروسی وارد سیستم شد ممکن است این بلا را سر کامپیوتر در بیاورد
                  در واقع شما زمانی فایلی در این درایو داشته اید ولی حالا ندارید چون سیستم سوپر هاید شده است
                  به این آدرس بروید :از طریق ران وارد رجیستری شوید و این آدرس را پیدا کرده و مقدار آن را به یک تغیر دهید
                  شو سوپر هایدن در سمت راست پنجره پیدا کنید اگر نبود کلیک راست کنید و یک دیوورد بسازید به همان نام شو سوپر هایدن و مقدار آن را یک کنید از رجیستری خارج شده و به درایو مورد نظر رفته و از فولدر پشن مورد شو هاید را برگزینید و حجم درایو را برسی کنید حتما فایل های زیادی خواهید دید در ضمن در صورت عدم آشنای با رجیستری با افرا ماهر این کار را انجام دهید
                  hkey_current_user\software\microsoft\windows\curre ntversion\explorer\advanced\show super hidden

دیدگاه

سلام .... با نوجه به توضیحاتی که بچه ها دادن ولی یه احتمال بسیار قوی وجود داره گه سیستمت ویروسی شده وفایل هاتو هیدن کرده واسه منم همچین مشکلی پیش اومد و 100 گیگ از هاردم هیدن شده بود که تا باربابیش کردم
                    اول واسه اینکه مطمئن بشی ویروسی شده سیستمت تو ران ویندوز درایو مربوطه مثلا واسه d بنویس c:/ dir/a اگه فولدر هارو لیست کرد با پسوند .exe شک نکن که سیسنتمت ویروسی شده

واسه برگشتن و دسرسی یه فایل هات 3 راه رو پیشنهاد میدم
                    اول استفاده از نرو nero واسه دسرسی به فایل هات

دوم استفاده از cmd و copy کردن فایل هات تو یه فولدر جدید

سوم استفاده از nc که اینم خیلی خوب جواب میده و کار باهاش ساده اس

دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه oo:
                    کمتر به سایت میام .....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sorena01
                      با سلام
                      حجم حافظه درایو(سی) من 10 گیگا بایته . وقتی از طریق راست کلیک و بعد (پروپرتایز) حجم فضای اشغال شده و فضای خالی رو چک می کنم حدود 8 گیگ اشغال شده و تقریبا 2 گیگ فضای خالی دارم اما وقتی پوشه های درایو رو تک تک چک می کنم مجموع ظرفیت اشغال شده (به همراه پوشه های مخفی )کمتر از 2 گیگا بایت میشه این اختلاف زیاد (حدود 5 گیگ ) به خاطر چیه ؟ بالاخره کدوم یکی حجم واقعی اشغال شده درایو هست ؟
                      اگه هنوز این مشکلو داری

2 تا فایل exe برام بفرس از سیستمت!

explorer.exe
                      و
                      یکی دیگه فرقی نداره ولی مال ویدنوز نباشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X