ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11
    2008/08/13
    اهواز
    674
    163

فضاي اضافه ي اشغال شده روي درايو ويندوز

با سلام
    حجم حافظه درایو(سی)  من 10  گیگا بایته . وقتی از طریق راست کلیک و بعد (پروپرتایز)  حجم فضای اشغال شده و فضای خالی رو چک می کنم حدود 8 گیگ اشغال شده و تقریبا 2 گیگ فضای خالی دارم اما وقتی پوشه های درایو  رو تک تک چک می کنم مجموع ظرفیت اشغال شده (به همراه پوشه های مخفی  )کمتر از 2 گیگا بایت میشه این اختلاف زیاد (حدود 5 گیگ ) به خاطر چیه ؟ بالاخره کدوم یکی حجم واقعی اشغال شده درایو هست ؟
    2007/06/11
    یه جایی تو جنوب
    143
    0

پاسخ : به من عاجز کمک کنید !!

يه ويروس يابي كن
    و يه ديسك كلين پ هم بزن disk clean up
    من با اينكار معمولاًآ*مشكلم حل شده . ..
    " مانند دریا باش که هر گاه کسی سنگی بر تو پرتاب کرد سنگ غرق شود نه تو متلاتم شوی "
    2008/02/20
    939
    12

شاید تو کامپیوتر شما قابلیت system restore روشنه و ویندوز به طور اتوماتیک از فایلهاتون بک پ می گیره و می ریزه تو درایو c. اگه فعال هست غیر فعالش کنید و بگردید اون فایل رو که hidden هست پاک کنید.
    دلا یاران سه قسمند ار بدانی
    زبانی اند و نانی اند و جانی
    به نانی نان بده از در برانش
    محبت کن به یاران زبانی
    و لیکن یار جانی را به دست آر
    به جانش جان بده تا می توانی
    2008/02/01
    قائمشهر
    836
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط _آرش
    شاید تو کامپیوتر شما قابلیت system restore روشنه و ویندوز به طور اتوماتیک از فایلهاتون بک پ می گیره و می ریزه تو درایو c. اگه فعال هست غیر فعالش کنید و بگردید اون فایل رو که hidden هست پاک کنید.
    سلام دوستان

علاوه بر system restore كه به حالت پيشفرض 10 درصد از فضاي يك پارتيشن رو تو ويندوز ميگيره ، موارد ديگه اي هم هست.
    چون اينطور كه شما گفتي 10 گيگايي هست . پس 1 گيگاش حدودا برا اين قابليت رفته
    البته غير فعالش كن. يه قابليت واقعا مسخره ست. به جاش ميتوني از acronis true image استفاده كني كه واقعا بدرد بخوره و قابليتهاشم عاليه و قدرت compression ش هم خيلي بالاست.
    اون پوشه ي system restore ميتونه ماواي ويروس ها هم باشه./

به هر حال موارد ديگه دو تا فايل به اسم hyberfil.sys و pagefile.sys هستن . اين فايلها سيستمي و مخفي هستن /
    فايل اولي همونطور كه از اسمش بر مياد برا hibernate هست كه وقتي hibernate فعال باشه ، اين فايل وجود داره و دقيقا به اندازه ي رم كامپيوترت جا ميگيره و يه فايل با ساختار خامه.
    لازم به ذكره كه اسم اين فايلا به جهت سازگاري داشتن با سيستم نامگذاري سنتي داس كه 8.3 ناميده ميشه ، بصورت حداكثر 8 حرفي نامگذاري شدن.
    فايل دومي همون page memory هست كه يه جورايي تو لينوكس بصورت يه پارتيشن خام (raw) بدون file system به اسم SWAP وجود داره ، ولي مايكروسافت ترجيح داده كه اين ساختار خام رو تو يه فايل تعبيه كنه تا قابل جابجايي و تغيير اندازه ي پويا باشه.

فايل هاي مخفي يا سيستمي ديگه اي هم هستن كه ميتوني اونا رو هم ببيني .
    تو run بنويس cmd و بعد اجرا كن و توش بنويس dir c:\ /a
    اينجا هم ميتوني فضاي فايل هاتو ببيني .
    البته تو winrar و نرو و winnc و بقيه ي نرم افزار ها هم ميشه فايل هاي مخفي رو ديد . ولي براي نشون دادنشون تو folder options برو و show hidden files and folders رو انتخاب كن و
    تيك hide protected operating system files رو بردار.
    حالا ميتوني فايل هاي مخفي يا سيستمي رو هم ببيني.

برا غير فعال كردن system restore كه ميدوي بايد كجا بري :
    برو تو properties مربوط به my computer و برگه ي system restore و تيك turn off system restore on all drives رو بذار.

برا تنظيمات page memory به برگه ي advanced همونجا برو و اولين دكمه ي settings رو بزن و بعد دوباره به برگه ي advanced برو و دكمه ي change روبزن و اينحا تنظيماتش وجود داره
    يادت باشه بعد از تنظيم هر پارتيشن set رو بزني و بعد از همه OK.
    تو اينجا شما ميتوني page memory رو به يه درايو ديگه منتقل كني
    دو گزينه ي قابل تنظيمي كه اينجا هست initial memory و max memory هست كه بهتره بترتيب 1.5 و 2 برابر مقدار رمت باشن (برحسب مگابايت)
    البته بايد اين مقدار رو داخل يه پارتيشن ديگه بذاري تا فضاي C رو اشغال نكنه و page memory داخل C رو غير فعال كن.
    يادت باشه بعد از هر تنظيمي set رو حتما بايد بزني

اگه به hibernate هم نيازي نداري ميتوني از كنترل پنل و power options حذفش كني. تو برگه ي hibernation برو و تيكش رو بردار.

موفق باشي.

Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5
    2008/02/01
    قائمشهر
    836
    0

سلام دوستان

راستي آقا سورنا لطف كن قوانين سايت رو بدقت بخون.
    اسم تاپيكي كه ايجاد كردي نامناسبه.
    Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5
    2007/06/16
    تهران
    241
    3

لطفا عنوان تاپیکتونو ویرایش کنید و به فارسی بنویسید چون نقض قوانین سایت میباشد.

7.قوانين مربوط به ايجاد تاپيک و پست ها : http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,10159.0.html
    ب)انتخاب عناوين مناسب و مرتبط براي بحث ها و تاپيکها (پرهيز و دوري از ايجاد تاپيک هايي با عنوان "کمک کنيد" "خواهشا....فوري فوري.." و عبارت هاي اينچنيني)

2008/08/13
    اهواز
    674
    163

سلام دوستان
    ممنون از راهنمایی هاتون راستش فکر می کنم بین این همه بحث های فوق جدی !! کمی شوخی بد نیست ولی باشه چشم دیگه تکرار نمیشه ! :
    2007/06/27
    اصفهان
    373
    4

پاسخ : فضاي اضافه ي اشغال شده روي درايو ويندوز

شما به احتمال زیاد قبلا یه چیزی کپی کردی که وسط کپی کردن مشکلی ایجاد شده (مثل قطعی برق یا ریست شدن) و فضای اشغال شده در جدول fat به عنوان یک فایل ذخیره نشده.

من چون خودم خیلی با این مسئله مواجه شدم تقریبا مطمئنم که همچین اتفاقی برای شما افتاده. مثلا موقع هایی که دارم سی دی کپی میکنم و روی خش یا قفل می افته و گیر میکنه و صبر نکردم که خودش error بده و مثلا ریست کردم ، بعدش که چک میکنم می بینم یه فضای اضافی روی هارد اشغال شده ، اون وقت مجبور میشم هر چی دارم را توی درایو های دیگه cut کنم و فرمت کنم. جالب این جاست که وقتی هیچی توی درایو نیست باز هم اون فضا اشغال شده.

شما هم فرمت کن مشکلت حل میشه

البته من این حرف را با فرض این میگم که همه کارهایی که دوستان گفتند را انجام داده باشید. (مثل فایل های hidden و این ها )
    از چارلی چاپلین پرسیدند خوشبخنی چیست ؟
    گفت : فاصله این بد بختی تا بد بختی دیگر !
    2008/11/17
    1
    0

همه آن چيزي كه دوستان گفته اند درست است ولي يك احتمال بسيار قوي نيز است كه وقتي ويروسي وارد سيستم شد ممكن است اين بلا را سر كامپيوتر در بياورد
    در واقع شما زماني فايلي در اين درايو داشته ايد ولي حالا نداريد چون سيستم سوپر هايد شده است
    به اين آدرس برويد :از طريق ران وارد رجيستري شويد و اين آدرس را پيدا كرده و مقدار آن را به يك تغير دهيد
    شو سوپر هايدن در سمت راست پنجره پيدا كنيد اگر نبود كليك راست كنيد و يك ديوورد بسازيد به همان نام شو سوپر هايدن و مقدار آن را يك كنيد از رجيستري خارج شده و به درايو مورد نظر رفته و از فولدر پشن مورد شو هايد را برگزينيد و حجم درايو را برسي كنيد حتما فايل هاي زيادي خواهيد ديد در ضمن در صورت عدم آشناي با رجيستري با افرا ماهر اين كار را انجام دهيد
    hkey_current_user\software\microsoft\windows\curre ntversion\explorer\advanced\show super hidden
    2006/08/18
    510
    0

سلام .... با نوجه به توضیحاتی که بچه ها دادن ولی یه احتمال بسیار قوی وجود داره گه سیستمت ویروسی شده وفایل هاتو هیدن کرده واسه منم همچین مشکلی پیش اومد و 100 گیگ از هاردم هیدن شده بود که تا باربابیش کردم
    اول واسه اینکه مطمئن بشی ویروسی شده سیستمت تو ران ویندوز درایو مربوطه مثلا واسه d بنویس c:/ dir/a اگه فولدر هارو لیست کرد با پسوند .exe شک نکن که سیسنتمت ویروسی شده

واسه برگشتن و دسرسی یه فایل هات 3 راه رو پیشنهاد میدم
    اول استفاده از نرو nero واسه دسرسی به فایل هات

دوم استفاده از cmd و copy کردن فایل هات تو یه فولدر جدید

سوم استفاده از nc که اینم خیلی خوب جواب میده و کار باهاش ساده اس

دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه oo:
    کمتر به سایت میام .....
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11