اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال ساده در زمینه pcb

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال ساده در زمینه pcb

سلام دوستان من به یه مشکل برخوردم این که میخوام یه خازن 22میکرو با پلاریته در ares انتخاب کنم ولی نمیدونم چه ولتاژی مناسب هست واز کدوم دسته از انواع خازن باید انتخاب بشه چون ولتاژ خازن روی اندازش تاثیر گذاره توی مدار چاپی فکنم به مشکل بخورم و منبع تغذیه مدار هم 9 ولت هست
    1-برای این مدار خازن 22میکرو با پلاریته با چه ولتاژی مناسب هست ؟
    2-نوع خازن روهم اگر بگید ممنون میشم در قسمت sub-category در قسمت کتابخانه نرم افزار کدوم نوع از انواع خازن رو انتخاب کنم؟شماتیک مدار هم در این لینک زیر قرار دادم ممنون میشم اگر کسی میدونه راهنماییم کنه

پاسخ : سوال ساده در زمینه pcb

نوشته اصلی توسط ali agha hastam نمایش پست ها
    سلام دوستان من به یه مشکل برخوردم این که میخوام یه خازن 22میکرو با پلاریته در ares انتخاب کنم ولی نمیدونم چه ولتاژی مناسب هست واز کدوم دسته از انواع خازن باید انتخاب بشه چون ولتاژ خازن روی اندازش تاثیر گذاره توی مدار چاپی فکنم به مشکل بخورم و منبع تغذیه مدار هم 9 ولت هست
    1-برای این مدار خازن 22میکرو با پلاریته با چه ولتاژی مناسب هست ؟
    2-نوع خازن روهم اگر بگید ممنون میشم در قسمت sub-category در قسمت کتابخانه نرم افزار کدوم نوع از انواع خازن رو انتخاب کنم؟شماتیک مدار هم در این لینک زیر قرار دادم ممنون میشم اگر کسی میدونه راهنماییم کنه

http://uupload.ir/files/azag_schematic1.jpg
    سلام به شما دوست گرامی

شما میتونی از خازنی با ولتاژ 10 ولت استفاده کنی ولی من بهت پیشنهاد میکنم که 16 ولت بگیری . . .
    اندازه ی خازن ها متفاوت هست حتی اگه ظرفیت و ولتاژشون یکی باشه . . .
    خازنی که شما میخوای جزو خازن های الکترولیتی هست
    همون شکل خازنی که تو شماتیک کشید دقیقا خوبه . . .
    اما فکر میکنم خازن رو برعکس وصل کردی یعنی مثبت رو به زمین وصل کردی . . .

شما قطر خازنی که میخواید تو مدارتون بکار ببرید رو اندازه بگیرید و تو قسمت pcb یه خازن انتخاب کنید که قطرش همون اندازه یا بیشتر باشه . . .

سوالی داشتید در خدمتم . . .

موفق باشید
    جدیدترین ویرایش توسط rezamajdi; ۱۶:۰۰ ۱۳۹۵/۰۶/۲۶.
    آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

پاسخ : سوال ساده در زمینه pcb

با سلام و درود
      1- خازنی انتخاب کند که ولتاژ قابل تحمل اش از 9 ولت بیشتر باشد، مقدارش از 9 ولت فاصله داشته باشد تا جوانب احتیاط رعایت شود مثلا اگر شخصی ولتاژ 14 ولت در مدار دارد بهتر از به جای استفاده از خازن 16 ولتی یک خازن 25 ولتی انتخاب نماید.

2- در :Sub-category هم اگر قصد استفاده از خازن های دایره ای شکل الکترولیتی را دارید Radial Electrolytic را انتخاب نمایید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X