اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تولید محافظ برق

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تولید محافظ برق

با سلام خدمت دوستان گرامی
    همونطور که از اسم تایپیک مشخصه من میخوام یک محافظ برق ارت دار که بتونه علاوه بر ایجاد تاخیر در ایجاد خروجی 220 ولت، یک محدوده ولتاژ براش تعریف بشه نیاز دارم .
    این محافظ برق قراره فقط و فقط برای محصولات پکیج شوفاژ دیواری استفاده بشه.
    ارت دار بودن این محافظ مهم هست. یک خروجی هم بیشتر قرار نیست داشته باشه.
    حالا سوال اینجاست از دوستان کسی پیشنهاد، ایده، طرح ویژه ای برای این منظور داره؟ !
    آیا یک محافظ برق خوب با قیمت مناسب علاوه بر مشخصات مورد نیاز فوق به آپشن های دیگری هم نیاز داره ؟!
    ممنون میشم از همه دوستانی که همکاری میکنن
    با سپاس
    www.keytak.blogfa.com
    ---------------------------------------------------------------
    کنترل وسایل برقی با VB6(جالبه یه نگاه بندازید)
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=33488.0

پاسخ : تولید محافظ برق

نوشته اصلی توسط keihancpu نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان گرامی
    همونطور که از اسم تایپیک مشخصه من میخوام یک محافظ برق ارت دار که بتونه علاوه بر ایجاد تاخیر در ایجاد خروجی 220 ولت، یک محدوده ولتاژ براش تعریف بشه نیاز دارم .
    این محافظ برق قراره فقط و فقط برای محصولات پکیج شوفاژ دیواری استفاده بشه.
    ارت دار بودن این محافظ مهم هست. یک خروجی هم بیشتر قرار نیست داشته باشه.
    حالا سوال اینجاست از دوستان کسی پیشنهاد، ایده، طرح ویژه ای برای این منظور داره؟ !
    آیا یک محافظ برق خوب با قیمت مناسب علاوه بر مشخصات مورد نیاز فوق به آپشن های دیگری هم نیاز داره ؟!
    ممنون میشم از همه دوستانی که همکاری میکنن
    با سپاس
    سلام به شما

شما اگه میخوای این محافظ قابل برنامه ریزی باشه باید از میکروکنترلر استفاده کنی
    مگا 8 برای این کار خوبه
    از چند تا 7 سگمنت هم میشه برای نمایش ولتاژ استفاده کرد
    اما خیلی راحت میتونی با یه آی سی lm324 و با استفاده از سه تا آپ آمپ داخل خودش بسازیش

آیا تصمیم دارید صنعتی تولید انبوه کنید ؟؟؟؟؟
    موفق باشید
    آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

بله دوست عزیز، هدف تولید انبوه صنعتی هست.
      خودم قبلا با میکرو ها خیلی کار کردم مخصوصا مگا 5 و خانواده معظم avr
      اما الان خیلی نمیخوام درگیر ریزه کاریاش بشم و ترجیح میدم یه چیز شسته رفته و آماده رو داشته باشیم.
      www.keytak.blogfa.com

دیدگاه

بله دوست عزیز، هدف تولید انبوه صنعتی هست.
        خودم قبلا با میکرو ها خیلی کار کردم مخصوصا مگا 5 و خانواده معظم avr
        اما الان خیلی نمیخوام درگیر ریزه کاریاش بشم و ترجیح میدم یه چیز شسته رفته و آماده رو داشته باشیم.
        با توجه به ساده بودن کار نیازی نیست که خیلی دنبال راه و روش باشید . . .
        اگه خودتون میتونید طراحی کنید برید دنبال تولید انبوه
        اما اگه هنوز اونقدر مهارت ندارید بهتره اول مهارت خودتون رو افزایش بدید . . .

برای تولید انبوه خیــــــــــلی مسائل دیگه هست که باید در مورد اون ها وارد و کاردان بشید
        پیشنهاد میکنم همه جوانب کار رو سوال کنید و مطلع بشید . . .

با آرزوی موفقیت برای شما . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezamajdi نمایش پست ها
          با توجه به ساده بودن کار نیازی نیست که خیلی دنبال راه و روش باشید . . .
          اگه خودتون میتونید طراحی کنید برید دنبال تولید انبوه
          اما اگه هنوز اونقدر مهارت ندارید بهتره اول مهارت خودتون رو افزایش بدید . . .

برای تولید انبوه خیــــــــــلی مسائل دیگه هست که باید در مورد اون ها وارد و کاردان بشید
          پیشنهاد میکنم همه جوانب کار رو سوال کنید و مطلع بشید . . .

با آرزوی موفقیت برای شما . . .
          با تشکر از شما دوست عزیز
          در واقع در زمینه های دیگر تولید داریم، در این زمینه الکترونیک هست که تجربه آنچنانی ندارم.
          در مورد یک طرح آماده این صحبت رو کردم که شاید چیزی موجود باشه که اگر مطلع هستید ممنون میشم دریغ نفرمائید.
          www.keytak.blogfa.com

دیدگاه

با تشکر از شما دوست عزیز
            در واقع در زمینه های دیگر تولید داریم، در این زمینه الکترونیک هست که تجربه آنچنانی ندارم.
            در مورد یک طرح آماده این صحبت رو کردم که شاید چیزی موجود باشه که اگر مطلع هستید ممنون میشم دریغ نفرمائید.
            سلام به شما

دوست گرامی حقیقتا بنده هیچ نقشه ای و مداری در این مورد سراغ ندارم اما مسئله این هست که
            ساخت همچین چیزی بســـــیار سادست
            اگه میخواید میتونم براتون طراحیش کنم
            نظرتون چیه ؟؟
            ضمنا اگه ممکنه بفرمایید در چ زمینه هایی تولیدات دارید
            اگه میشه دونه دونه ذکر بفرمایید
            میتونید پیام خصوصی هم بدید

موفق باشید

دیدگاه

متاسفانه اغلب محافظهای بازار بر مبنای LM324 است و بسیار بی کیفیت هستند احتمالا مربوط به کیفیت خود این آی سی هست اگر در مقایسه کننده از نوع دیگری از آپ امپ استفاده شود و برای تایمر هم از 555 استفاده گردد فکر میکنم عمر بیشتر و کیفیت بهتری داشته باشد ، رله هم باید از نوع با کیفیت بالا استفاده گردد . زیرا پکیچ دستگاه گرانقیمت و پر کاربردی است و محافظ آن باید از نوع با کیفیت باشد .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar نمایش پست ها
                متاسفانه اغلب محافظهای بازار بر مبنای LM324 است و بسیار بی کیفیت هستند احتمالا مربوط به کیفیت خود این آی سی هست اگر در مقایسه کننده از نوع دیگری از آپ امپ استفاده شود و برای تایمر هم از 555 استفاده گردد فکر میکنم عمر بیشتر و کیفیت بهتری داشته باشد ، رله هم باید از نوع با کیفیت بالا استفاده گردد . زیرا پکیچ دستگاه گرانقیمت و پر کاربردی است و محافظ آن باید از نوع با کیفیت باشد .
                سلام دوست گرامی

میشه لطفا با ذکر جزییات بگید منظورتون از این که بسیاربی کیفیت هست چیه بلکه یکم بیشتر در این زمینه اطلاع رسانی شه ؟

دیدگاه

سلام من ی مدار محافظ بستم ولی جواب نمیده
                  مدار من کلا به اینصورته : ورودی از صفر تا 30 ولت تغییر میکنه (در حالتی ک ولتاژ ac از صفر تا 250 ولت تغییر میکنه)
                  -ورودی رو با یک تغذیه خازنی به سی ولت رسوندم
                  -از این سی ولت با یک 7805 یک ولتاژ 5 ولت برای تغذیه 324 گرفتم و با یک تقسیم مقاومتی از 5 ولت یک ولتاژ 2.5 ولت گرفتم برای رفرنس
                  -سی ولت رو هم با تقسیم مقاومتی دادم به امپ ها
                  حالا مشکل اینه :
                  مدار با منبع تغدیه آزمایشگاهی کار میکنه یعنی اگه ولتاژ از اون حد بالاتر یا پایینتر بیاد خروجی رو فعال میکنه،ولی روی کار وقتی تغذیه خازنی ب مدار وصل میکنم عمل نمیکنه و دائم روشنه
                  جدیدترین ویرایش توسط hamid.ch; ۱۹:۵۲ ۱۳۹۵/۰۶/۲۷.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamid.ch نمایش پست ها
                    سلام من ی مدار محافظ بستم ولی جواب نمیده
                    مدار من کلا به اینصورته : ورودی از صفر تا 30 ولت تغییر میکنه (در حالتی ک ولتاژ ac از صفر تا 250 ولت تغییر میکنه)
                    -ورودی رو با یک تغذیه خازنی به سی ولت رسوندم
                    -از این سی ولت با یک 7805 یک ولتاژ 5 ولت برای تغذیه 324 گرفتم و با یک تقسیم مقاومتی از 5 ولت یک ولتاژ 2.5 ولت گرفتم برای رفرنس
                    -سی ولت رو هم با تقسیم مقاومتی دادم به امپ ها
                    حالا مشکل اینه :
                    مدار با منبع تغدیه آزمایشگاهی کار میکنه یعنی اگه ولتاژ از اون حد بالاتر یا پایینتر بیاد خروجی رو فعال میکنه،ولی روی کار وقتی تغذیه خازنی ب مدار وصل میکنم عمل نمیکنه و دائم روشنه
                    دوست عزیز لطفا نقشه مدارتون رو بزارید
                    این طوری ما خیلی نمیتونیم بهت کمک کنیم

دیدگاه

سلام
                      پیشنهاد می کنم برای تولید صنعتی بررسی اولیه از نمونه های صنعتی داخل بازار شروع کنید.
                      شرکتهای مختلفی داخل بازار موجوده بیشتر تمرکز برای شرکتهای باشه که گارانتی محصولات معتبر دارند..
                      ممکنه بسیاری از دوستان فکر کنند که محافظ ولتاژ داخل ایران اشباع شده .اما همیشه جا برای یک محصول کم هزینه خلاقانه و با ظاهر زیبا وجود داره...

دیدگاه

چندین مورد را خودم تعمیر کردم که آی سی LM324 آن سوخته بود .بنظرم نوع بی کیفیت چینی این قطعه بازار را اشباع کرده است .
                        جدیدترین ویرایش توسط nimdar; ۱۰:۱۱ ۱۳۹۵/۰۶/۲۸.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط protelworker نمایش پست ها
                          سلام
                          پیشنهاد می کنم برای تولید صنعتی بررسی اولیه از نمونه های صنعتی داخل بازار شروع کنید.
                          شرکتهای مختلفی داخل بازار موجوده بیشتر تمرکز برای شرکتهای باشه که گارانتی محصولات معتبر دارند..
                          ممکنه بسیاری از دوستان فکر کنند که محافظ ولتاژ داخل ایران اشباع شده .اما همیشه جا برای یک محصول کم هزینه خلاقانه و با ظاهر زیبا وجود داره...

ممنون از پاسخ شما دوست عزیز
                          چند نمونه رو من باز کردم البته مثل اساتید اطلاعات چندانی در این خصوص ندارم . اما از لحاظ کیفی بیشتر برمیگشت به قطعاتی که استفاده شده بود
                          میکرو AVR + یه سویچینگ معمول
                          رله هم طبیعتا اگر به نوعی باشه که خال نزنه (نقره فک کنم بهش میگن) بهتره ظاهرا
                          آیا ساخت این نوع محافظ نکات خاص دیگری داره ؟
                          آیا علاوه بر محافظت سیستم در مقابل ولتاژ و ایجاد تاخیر محافظت دیگه ای صورت میپذیره ؟ مثل محافظت در برابر جریان ؟
                          ممنون میشم از تمامی دوستانی که در پیشبر این تایپیک کمک میکنند

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

دوستان عزیز
                          واسه اینکه دچار سردرگمی نشیم مرحله مرحله از تجربیات و دانش همدیگه استفاده کنیم. البته من که به اندازه دوستان صلاحیت و تواناییشو ندارم.
                          هدف اینه که یک محافظ برق بسازیم جهت پکیج که با توجه به گفته های دوستمون چون برداشون گرانقیمت هست بهتره محافظ کیفیت خوبی داشته باشه.
                          با توجه به اینکه سعی بر اینه که هزینه ساخت رو حتی الامکان، بدون پایین آوردن کیفیت کاهش بدیم از سون سگمنت استفاده نشه بهتره چون تقریبا جنبه تزیینی داره
                          آیا استفاده از سون سگمنت جهت نمایش ولتاژ پیشنهاد میشه ؟ چرا
                          www.keytak.blogfa.com

دیدگاه

ممنون از پاسخ شما دوست عزیز
                            چند نمونه رو من باز کردم البته مثل اساتید اطلاعات چندانی در این خصوص ندارم . اما از لحاظ کیفی بیشتر برمیگشت به قطعاتی که استفاده شده بود
                            میکرو AVR + یه سویچینگ معمول
                            رله هم طبیعتا اگر به نوعی باشه که خال نزنه (نقره فک کنم بهش میگن) بهتره ظاهرا
                            آیا ساخت این نوع محافظ نکات خاص دیگری داره ؟
                            آیا علاوه بر محافظت سیستم در مقابل ولتاژ و ایجاد تاخیر محافظت دیگه ای صورت میپذیره ؟ مثل محافظت در برابر جریان ؟
                            ممنون میشم از تمامی دوستانی که در پیشبر این تایپیک کمک میکنند

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

دوستان عزیز
                            واسه اینکه دچار سردرگمی نشیم مرحله مرحله از تجربیات و دانش همدیگه استفاده کنیم. البته من که به اندازه دوستان صلاحیت و تواناییشو ندارم.
                            هدف اینه که یک محافظ برق بسازیم جهت پکیج که با توجه به گفته های دوستمون چون برداشون گرانقیمت هست بهتره محافظ کیفیت خوبی داشته باشه.
                            با توجه به اینکه سعی بر اینه که هزینه ساخت رو حتی الامکان، بدون پایین آوردن کیفیت کاهش بدیم از سون سگمنت استفاده نشه بهتره چون تقریبا جنبه تزیینی داره
                            آیا استفاده از سون سگمنت جهت نمایش ولتاژ پیشنهاد میشه ؟ چرا
                            اگه بتونی ولتاژ رو نمایش بدی این یکی از ملاک هایی هست که بتونی قیمت بالاتری رو محصولت بزاری
                            اتفاقا این روزا ظاهر ( تزیین ) محصولات رو باید مد نظر قرار داد
                            همه چی داره قشنگ تر میشه . . .

مردم علاوه بر کیفیت زیبایی هم براشون مهمه و حتی خیلی موارد مردم جنسی رو انتخاب میکنن که ظاهرش خوب نشون بده
                            دیگه حالا کی چه میدونه که این محصول خوب کار میکنه یا نه
                            جنسه یا نه . . . .

درست میگم ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezamajdi نمایش پست ها
                              اگه بتونی ولتاژ رو نمایش بدی این یکی از ملاک هایی هست که بتونی قیمت بالاتری رو محصولت بزاری
                              اتفاقا این روزا ظاهر ( تزیین ) محصولات رو باید مد نظر قرار داد
                              همه چی داره قشنگ تر میشه . . .

مردم علاوه بر کیفیت زیبایی هم براشون مهمه و حتی خیلی موارد مردم جنسی رو انتخاب میکنن که ظاهرش خوب نشون بده
                              دیگه حالا کی چه میدونه که این محصول خوب کار میکنه یا نه
                              جنسه یا نه . . . .

درست میگم ؟
                              حرفتون کاملا منطقیه، ظاهر محصول، این روزا اهمیت زیادی داره. اما به این نکته هم باید توجه داشت که فروشنده های بازاری به دنبال سود بیشتری هستن. درسته ظاهر خیلی مهمه ولی محافظ برق چون بعنوان یک وسیله ضروری جانبی کنار محصول دیگری عرضه میشه مشتری در انتخاب اون خیلی نقشی نداره، به این خاطره عرض کردم سون سگمنت نداشته باشه.
                              اما با توجه به اینکه قراره این محصول مشتری پسند هم باشه بنا رو بر این میذاریم که سون سگمنت هم داشته باشه. بازم دوستان اگر پیشنهادی در خصوص داشتن یا نداشتن سگمنت دارن مشتاقانه خواهان شنیدن نظرات هستیم.
                              یک مسئله دیگه که وقتشه بهش رسیدگی کنیم اینه که سون سگمنت رو با چی درایو کنیم بهتره ؟!
                              www.keytak.blogfa.com

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X