اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل اتوماتیک شدن رله...

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل اتوماتیک شدن رله...

سلام دوستان...
    یه مشکل جدی برام پیش اومده...
    من با میکرو میخوام یه رله رو فعال کنم...نمیشه رله خود به خود بدون اینکه از میکرو دستور بیاد روشن میشه...
    واسه اینکه پروژه ام سریه نمیخوام پروژه رو بزارم ولی تویه قالب بدون میکرو براتون می زارم...
    ببینید...

اینو تو فایل دیگه وصل کردم به یه سوییچ...حتی وقتی سوییچ وصل نیست رله فعال میشه و ال ای دی رو روشن میکنه....
    اینم فایل پروتئوس..
    دانلود فایل Download pdsprj از آپلود آی آر
    ممنون میشم کمکم کنید...
    خواهشا...نمیدونم چیکار کنم لازم دارم..

پاسخ : مشکل اتوماتیک شدن رله...

سلام
    مدارتون مشکلی نداره مطمئنی دقیقا همینو بستی؟؟؟مطمئنی اول میکرو رخوجیش0هست ووقتی دستور اومد 1میشه؟؟؟برعکس این نیست؟؟
    اگه همینطوری روشن میشه ترانزیستور مشکل داره(امیتر و کلکتور اتصال کوتاه هستن)
    از کنتاکت NO رله استفاده کردید؟؟مطمئن هستی؟
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

ممنون مهندس...
      ببینید برنامه من اینجوریه...من یه کلید شستی گذاشتم که هر وقت این کلید فشرده شد ، پورت مربوط به رله فعال شه...وقتی پلی رو میزنم...پورت مربوط به رله خاموشه ولی رله فعال میشه...
      ترانزیستور رو هم هر ترانزیستوری گذاشتم همین آش و همین کاسه...امیتر و کلکتور رو باز نگاه میکنم..
      کنتاکت no چیه دقیقا ؟؟؟
      اگه میشه بیزحمت شما اون فایل پروتئوس رو یه باز کن ببین چه خبره...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir4elec نمایش پست ها
        ممنون مهندس...
        ببینید برنامه من اینجوریه...من یه کلید شستی گذاشتم که هر وقت این کلید فشرده شد ، پورت مربوط به رله فعال شه...وقتی پلی رو میزنم...پورت مربوط به رله خاموشه ولی رله فعال میشه...
        ترانزیستور رو هم هر ترانزیستوری گذاشتم همین آش و همین کاسه...امیتر و کلکتور رو باز نگاه میکنم..
        کنتاکت no چیه دقیقا ؟؟؟
        در ادامه توضیحات جناب احمدی
        کنتاکت no یعنی normal open ، به همون دو تا از پایه ای میگن که وقتی رله خاموشه اتصال باز هست.
        normal close هم داریم که وقتی رله خاموشه این کنتاکت بستست.
        شما میتونید با اهم متر وضعیت کنتاکت هارو مشخص کنید.
        یکی از پایه ها مشترک هست. معمولا بین دو تا پایه های تغذیه قرار داره.
        به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
        (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

ممنون مهندس...
          کنتاکت no چیه دقیقا ؟؟؟
          فایل پروتیوس رو دیدم به درستی کار می کرد...احتمالا از NCرله استفاده می کنی (نرمالی کلوز)
          واسه برنامه ای که گفتید این مدار باید به راحتی و به درستی کار کنه
          Proudly @real_ahmadi
          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

دیدگاه

آقای مهندس..
              من فقط بوبین های رله رو با مدار کنترل میکنم..اصلا کاری با خروجی و ورودی برق ندارم..خودتونم توپرتئوس دیدید که به اونا هیچی وصل نکردم...ولی رله خود به خود فعال میشه..اگه امکانش هست شما مدار درست تر رو بگین...اشکالم کجاست بگین که برطرفش کنم..ممنون میشم..

دیدگاه

آقای مهندس..
                من فقط بوبین های رله رو با مدار کنترل میکنم..اصلا کاری با خروجی و ورودی برق ندارم..خودتونم توپرتئوس دیدید که به اونا هیچی وصل نکردم...ولی رله خود به خود فعال میشه..اگه امکانش هست شما مدار درست تر رو بگین...اشکالم کجاست بگین که برطرفش کنم..ممنون میشم..
                این مدار رو واستون طراحی کردم

مطمئنی میکرو 0هستش؟؟؟پایه ای که کلید رو واسش گزاشتی مقاومت پول اپ یا پول داون (بسته به برنامتون)گزاشتی؟
                توصیه می کنم میکرو از رله توسط اپتوکوپلر ایزوله بشه این باعث میشه نویزی روی میکرو نیفته...کار هاییی که گفتم انجام بدید اپتوکوپلر رو اخر سر اول باید اون مدار رله درست بشه شما میکرو رو برسی کن پول اپ یا داون درستی بر نامه و..
                موفق باشی
                Proudly @real_ahmadi
                #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

آقای مهندس...نمیشه...در حالی که پورت میکرو صفره..رله خود به خود روشن میشه...حالا هر وقت پورت رو یک و صفر می کنم..هیچ فرقی به حال رله نمیکنه...اگه میشه یه لطفی کنید بگید بازر رو چجوری با میکرو روشن کنم..

دیدگاه

آقای مهندس...نمیشه...در حالی که پورت میکرو صفره..رله خود به خود روشن میشه...حالا هر وقت پورت رو یک و صفر می کنم..هیچ فرقی به حال رله نمیکنه...اگه میشه یه لطفی کنید بگید بازر رو چجوری با میکرو روشن کنم..
                    شما یه جایی رو اشتباه می کنی وگر نه همچین چیزی امکان نداره
                    واسه روشن کردن بازرمثبتش به میکرو و منفیش هم به منفی مدار حالا وقتی خروجی میکرو 1بشه بازر روشن میشه
                    راستی چند ولت به میکرو میدی؟
                    جدیدترین ویرایش توسط real_ahmadi; ۲۱:۱۶ ۱۳۹۵/۰۶/۲۷.
                    Proudly @real_ahmadi
                    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

والا ببینید پروتئوس که خودش به میکرو ولتاژ میده پایه ی مثبت و منفی میکرو مخفی کرده...بازر رو هر وقت همینجور به تغذیه وصل میکنم روشن میشه..ولی وقتی بهمیکرو وصل میشه ، داغون اصلا روشن نمیشه...

دیدگاه

والا ببینید پروتئوس که خودش به میکرو ولتاژ میده پایه ی مثبت و منفی میکرو مخفی کرده...بازر رو هر وقت همینجور به تغذیه وصل میکنم روشن میشه..ولی وقتی بهمیکرو وصل میشه ، داغون اصلا روشن نمیشه...
                        توی پروتیوس که بازر صدا نمی ده در عمل صدا میده
                        بله توی پروتیوس مثبت ومنفی رو مخفی کرده من فکر کردم شما عملی داری کار می کنی اگه درست بسته باشی و با پروتیوس جواب اشتباه میگیری مشکل از نرم افزاره یه بار از اول پروتیوس رو ببندش بازش کن دوباره مدار رو ببند جواب داد که هیچ جواب نداد کلا بیخیال پروتیوس عملی ببند
                        موفق باشی
                        Proudly @real_ahmadi
                        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

سلام به شما دوست گرامی
                          پیگیر کارتون شدم اما
                          این فایلی که گذاشتین رو دان کردم اما رو ورژن پروتیوس من لود نمیشه !
                          شما شماتیک مدارتو از نو رسم کن ببین بازم مشکلی پیش میاد یا نه
                          آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezamajdi نمایش پست ها
                            سلام به شما دوست گرامی
                            پیگیر کارتون شدم اما
                            این فایلی که گذاشتین رو دان کردم اما رو ورژن پروتیوس من لود نمیشه !
                            شما شماتیک مدارتو از نو رسم کن ببین بازم مشکلی پیش میاد یا نه
                            درسته پروتئوس من 8.5 هست...
                            نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
                            توی پروتیوس که بازر صدا نمی ده در عمل صدا میده
                            بله توی پروتیوس مثبت ومنفی رو مخفی کرده من فکر کردم شما عملی داری کار می کنی اگه درست بسته باشی و با پروتیوس جواب اشتباه میگیری مشکل از نرم افزاره یه بار از اول پروتیوس رو ببندش بازش کن دوباره مدار رو ببند جواب داد که هیچ جواب نداد کلا بیخیال پروتیوس عملی ببند
                            موفق باشی
                            بازرصدا میده حتی قابلیت تنظیم فرکانس و ولتاژرو داره...صدا هم میده...
                            عملی ببندم ببینم چی میشه...
                            موفق باشید..

دیدگاه

درسته پروتئوس من 8.5 هست...

بازرصدا میده حتی قابلیت تنظیم فرکانس و ولتاژرو داره...صدا هم میده...
                              عملی ببندم ببینم چی میشه...
                              موفق باشید..
                              شاید صدا بده(توی ورژن های قبلی 7فک کنم تست کردم صدا نداشتن الان 8.5دارم)
                              همین الان یه تست زدم بله صدا داشت
                              شما عملی ببندید جواب گرفتین مشکلی نیست شماهم موفق باشید
                              جدیدترین ویرایش توسط real_ahmadi; ۲۱:۵۱ ۱۳۹۵/۰۶/۲۷.
                              Proudly @real_ahmadi
                              #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X