ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    2014/07/09
    52
    3

پلتیسموگرافی

باسلام خدمت اساتید
    کسی اطلاعی در مورد دیتا هایی که از موج پلتیسموگرافی (منحنی سیستولیک و دیاستولیک)میشه استخراج کرد داره مثلا چطوری فشار خون رو ... میشه فهمید؟
    2006/11/19
    تهران
    114
    133

پاسخ : پلتیسموگرافی

سلام
    تا اونجا که اطلاع دارم پلتسموگرافی چند نوع مختلف داره. مثلا امپدانسی یا نوری یا با کاف و نقطه مشترک در همه اینه که تغییرات حجم قسمتی از بدن یا کل بدن ذخیره می شه.
    هدفش هم معمولا چیز دیگه ای هست. مثلا کشف وجود لخته خون.
    اما اینکه آیا بشه با استفاده از تغییرات حجمی مثلا دست یک شخص فشارش رو اندازه گرفت من تا حالا برخورد نکردم باهاش.
    البته مقاله هایی در این زمینه منتشر شده.
    اما اگه منظورتون استفاده از کاف فشارسنج و روش اسیلومتریک هست که خیلی معروفه.
    کاف به وسیله دستگاه پر می شه تا جریان خون قطع بشه. بعد به آهستگی و پله پله کاف رو خالی می کنه. وقتی به فشار سیستولیک رسید نمودار تغییرات فشار دچار نوسان می شه. شروع نوسان نشان دهنده فشار سیستولیک هست. در یک فشاری نوسان به حداکثر مقدرش می رسه که همون فشار میانی هست و و قتی نوسان قطع شد فشار کاف معادل فشار دیاستولیک هست.
    2014/07/09
    52
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط habibnia

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام
    تا اونجا که اطلاع دارم پلتسموگرافی چند نوع مختلف داره. مثلا امپدانسی یا نوری یا با کاف و نقطه مشترک در همه اینه که تغییرات حجم قسمتی از بدن یا کل بدن ذخیره می شه.
    هدفش هم معمولا چیز دیگه ای هست. مثلا کشف وجود لخته خون.
    اما اینکه آیا بشه با استفاده از تغییرات حجمی مثلا دست یک شخص فشارش رو اندازه گرفت من تا حالا برخورد نکردم باهاش.
    البته مقاله هایی در این زمینه منتشر شده.
    اما اگه منظورتون استفاده از کاف فشارسنج و روش اسیلومتریک هست که خیلی معروفه.
    کاف به وسیله دستگاه پر می شه تا جریان خون قطع بشه. بعد به آهستگی و پله پله کاف رو خالی می کنه. وقتی به فشار سیستولیک رسید نمودار تغییرات فشار دچار نوسان می شه. شروع نوسان نشان دهنده فشار سیستولیک هست. در یک فشاری نوسان به حداکثر مقدرش می رسه که همون فشار میانی هست و و قتی نوسان قطع شد فشار کاف معادل فشار دیاستولیک هست.
    باتشکر از پاسختون
    بنده از نوع نوریش استفاده می کنم و درنهایت یه نموداری که شامل یک سری موج سیستولیک و دیاستولیکه بدست میاد
    2006/11/19
    تهران
    114
    133

خیلی موضوع جالبیه.
    امکانش هست توضیحات بیشتری بدید؟
    مثلا سنسورتون رو خودتون درست کردید یا اماده خریدید؟ این سنسور کجای بدن نصب می شه؟ در چه طول موجی کار می کنه؟ دیتا رو به چه صورت ذخیره می کنید؟
    2014/07/09
    52
    3

خب این یه سنسوریه که یه منبع نور و یه دتکتور داره به اینصورت که با عبور نور از بدن و دریافت نور عبوری به وسیله دتکتور و انجام یه سری پردازش ها(فیلتر و تقویت و..) یه سیگنالی ثبت میشه دقیقا مثل پالس اکسی متری.چیز جدیدی نیس .
    2006/11/19
    تهران
    114
    133

ممنونم
    البته این رو می دونستم!
    اما هیچ کدوم از سوالات بنده رو پاسخ ندادین!
    2014/07/09
    52
    3

ببخشید که کامل پاسخ ندادم.واقعیتش سنسور های دست ساز معمولا به خاطر نوع پروبی که استفاده میکنن دقیق نیستن به خاطر همین بنده ماژولش رو گرفتم که به سر یکی از انگشتا وصل میشه و قابلیت نمایش دیتا به صورت انالوگ و دیجیتال رو داره و در هر 5میلی ثانیه یه نمونه ثبت میکنه
    2006/11/19
    تهران
    114
    133

ممنون از جوابتون.
    من یه جستجویی انجام دادم اما هیچ مورد تجاری پیدا نکردم که این کار رو کرده باشن. توی مقاله ها هم معمولا از پلتیسموگرافی به همراه یک تکنیک اندازه گیری دیگه در کنار هم استفاده شده. و یا نهایتا از دو تا سنسور نوری استفاده شده. این مقاله شاید به درد بخوره

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2014/07/09
    52
    3

خیلی ممنون
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)