اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه ذخیره کردن یک عدد8رقمی از کیپد 4*4درحافظه میکرو جهت ارسال به sim 900

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه ذخیره کردن یک عدد8رقمی از کیپد 4*4درحافظه میکرو جهت ارسال به sim 900

من می خوام شماره تلفن رو از متن اس ام اس دریافتی sim 900بگیرم.برای این منظور دریه زیربرنامه دستورات رشته ها رو برای جداسازی شماره از متن اس ام اس رو می نویسم.
    اما پس از برگشت اززیر برنامه متغیر شماره تلفن خالی است.از تابع فانکشن هم استفاده کردم.ولی باز هم نتونستم کلا اولین باری بود که از فانکشن استفاه می کردم.برای اینکه خیلی طولانی نشه ،برنامه رو اینجا نمی زارم.و فقط لینکش ادرپایین می زارم.
    لینک برنامه
    جدیدترین ویرایش توسط Namvar14; ۱۴:۱۱ ۱۳۹۵/۰۷/۰۹.
    eshop-hodhod.ir

پاسخ : نحوه ذخیره کردن یک عدد8رقمی از کیپد 4*4درحافظه میکرو جهت ارسال به sim 900

اینجور که از اطلاعاتتون متوجه شدم شما برنامه آماده میخواهی نه راهنمایی؟؟
    اگه درسته براتون نوشته بشه

دیدگاه

الگوریتم شو اگه بذارید کاررو راحت تر می کنید.
      من با ماژول sim 900دزدگیر ساختم ولی فقط به شماره که تو برنامه تعریف شده اس ام اس ارسال میشه .ولی این با می خواهم شماره رو کاربر وارد کنه.حتی با این ماژول تماس صوتی داشتم .اگه کسی تجربه و علمش رو اینجا بذاره ممنون می شم.

من همچنان منتظرم
      جدیدترین ویرایش توسط اشکان غفارزاده; ۱۵:۲۴ ۱۳۹۵/۰۶/۳۱.
      eshop-hodhod.ir

دیدگاه

پاسخ : نحوه ذخیره کردن یک عدد8رقمی از کیپد 4*4درحافظه میکرو جهت ارسال به sim 900

شما رقم ها رو باید تک تک دریافت کنی نه یه عدد 10 رقمی .
        www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vahidabedi نمایش پست ها
          شما رقم ها رو باید تک تک دریافت کنی نه یه عدد 10 رقمی .
          ممنون از پاسخ شما دوست عزیز
          من همین کاررو کردم
          یعنی اومدم اعداد رو دونه دونه از کی پد گرفتم و با دستور(VAR=STR(X به رشته تبدیل کردم.بعد از این کاردرحافظه دایمی ذخیره کردم .برای اعداد بعدی هم به همین شکل عمل کردم.هر یک از اعداد رودریه حلقه مجز ادریافت کردم تبدیلش کردم به رشته.بعد ازدریافت همه اعداد و تبدیل انها به رشته ،تک تک رشته ها رو جمع زدم.,چون برای ارسال دستورتماس صوتی به ماژول باید از دستور;atd+98158877690ستفاده کنیم .اومدم بقیه رشته رو هم با اعدا بالا جمع زدم یعنی ابتدا مقدار atdو بعد مقدار +98و بعد از ان اعداد دریافتی از کی پد و با ان جمع کردم و حتی مقدارسیمی کالن هم درپایان جمع زدم جمع کردم .و حاصل جمه این رشته رو تو یه متغیر بنام call ازنوع رشته ای ریختم.ودر اخردستور "print "call رو به مایول ارسال کردم .
          اما خبریی از زنگ تلفن نشد.
          هرکاری کردم به هردری زدم
          هرروشی رو به کاربردم
          کتاب کاهه رو بارها خوندم شاید فرمولی دستوری چیزی به ذهنم برسه نشد که نشد.
          امابازم هم ناامید نیستم .اگه کسی بگه کجا رو دارم اشتباه میرم ممنون میشم.

برنامه شو بنویسید.
          جدیدترین ویرایش توسط اشکان غفارزاده; ۲۰:۱۱ ۱۳۹۵/۰۶/۳۱.
          eshop-hodhod.ir

دیدگاه

سلام .
            دوست غزیز اگه امکان داره برنامه رو ایجا بزار تا بهتر بتونیم کمکت کنیم.

دیدگاه

for a=1 to 16
              ch=ch+X(A)0
              اینجا CH از نوع STRING*10 و X رشته تکی هستش به تعداد 10 عدد "همون شماره تلفنها" در مجموع میشه 1 شماره

Print "AT+CMGF=1"L
              Waitms 500
              Print "AT+CMGS=" ; Chr(34) ; CH ; Chr(34)K
              Waitms 500
              Print "Hello " ; Chr(26)L
              Waitms 600
              این دستور ات عبارت Hello را به شماره CH میفرسته

دیدگاه

از برنامه تون چیز زیادی نمیشه فهمید شاید فایل زیر بتونه بهتون کمک کنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MM320 نمایش پست ها
                  از برنامه تون چیز زیادی نمیشه فهمید شاید فایل زیر بتونه بهتون کمک کنه

سلام دوست عزیزاین مقاله رو بارها خوندم.
                  به هرحال ازت ممنونم
                  eshop-hodhod.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yousef55 نمایش پست ها
                    for a=1 to 16
                    ch=ch+X(A)0
                    اینجا CH از نوع STRING*10 و X رشته تکی هستش به تعداد 10 عدد "همون شماره تلفنها" در مجموع میشه 1 شماره

Print "AT+CMGF=1"L
                    Waitms 500
                    Print "AT+CMGS=" ; Chr(34) ; CH ; Chr(34)K
                    Waitms 500
                    Print "Hello " ; Chr(26)L
                    Waitms 600
                    این دستور ات عبارت Hello را به شماره CH میفرسته
                    درمورداین قسمت:
                    for a=1 to 16
                    ch=ch+X(A)0
                    یکم توضیح بدهید.
                    مثلاشماره ها چگونه به هم پیوسته می شن؟

eshop-hodhod.ir

دیدگاه

به تعداد شماره ها A رو مقداردهی میکنید
                      هربار داخل رشته عدد قبلی میاد کنار عدد بعدی میشینه
                      اینجا رشته هستش و نحوه کار مثل بایت نیست که عدد ها تغییر کنه به تعداد A میان کنار هم میشینن و شما یک رشته شامل شماره دلخواهتون دارید

دیدگاه

اینجا رشته هستش و نحوه کار مثل بایت نیست که عدد ها تغییر کنه به تعداد A میان کنار هم میشینن و شما یک رشته شامل شماره دلخواهتون دارید
                        با تمام توضیحاتی که شما دوست عزیز گفتید من زیاد متوجه نشدم.یعنی برام مبهم بود.
                        اگه میشه برنامه رو همراه بامتغیرهاو حلقه دریافت کارکترها از کی پد بنویسید.
                        ممنون میشم.
                        eshop-hodhod.ir

دیدگاه

اینکار رو می کنم .ارور میده
                          اعدادکی پد از نوع بایت هستند هرکارمی کنم تومتغیرstringنمیره
                          eshop-hodhod.ir

دیدگاه

من با زبان c کار میکنم و زیاد از بیسیک سردر نمیارم. ولی خلاصه کاری که من انجام دادم این بود که یه آرایه مثلا 10 بایتی تعریف کردم و اعداد رو تک تک توی هرکدوم از خونه ها ریختم. بعد این ده تا خونه رو به رشته تبدیل کردم و ریختمش توی یه آرایه دیگه. حالا تک تک خونه های این آرایه رو به ترتیب برای sim900 ارسال کردم.
                            جدیدترین ویرایش توسط vahidabedi; ۱۲:۰۳ ۱۳۹۵/۰۷/۰۳.
                            www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

با سلام مجدد .چند روزی درگیر این پروژه بودم .در حین اجرای پروژه بالاخره تونستم مدارم و ببندم و برای تعریف شماره تلفن در حافظه میکرو بتدابه ماژول sms دادم و شماره اون پیام رو ذخیره کردم اینجوری راحتتره و نیاز به کیپد نداره.دوستان راه حل های ارایه دادن ولی فرمول های ناقص نه تنها بی فایده هستندبلکه وقت ادم و می گیرند. برای فرمولی که جناب اقای yosef55 عزیزارایه دادند .یه شبانه روز ذهن من و مشغول خودش کرد.
                              به هر صورت مشکلی که در عنوان این تاپیک بودحل کردم.البته دور زدم.
                              مشکلی که الان با این ماژول دارم اینه که بعضی اوقات تمام مشخصات اس ام اس ارسالی از ماژول شامل تاریخ ،ساعت و...درال سی دی نمایش داده می شه .انچه که مدنظر قرار می گیره متن اس ام اس هست .ولی تاریخ و ساعت و unreac sms از متن جدا نمی شوند.
                              دستورش هم از همون روش معروف ()b=inkeyهستش
                              dim sms as string*20
                              dim g as byte , b as byte

.
                              .
                              .

Print "AT+CMGR=1"
                              " "=sms
                              Do
                              ( ) B = Inkey
                              Select Case B
                              Case 0:
                              Case 13:
                              If Sms <> " " Then Exit Do
                              Case 10:
                              If Sms <> "" Then Exit Do
                              Case Else
                              (Sms = Sms + Chr(b
                              End Select

Loop
                              lcd sms
                              دوستان عزیز با اجرای برنامه بالا باید متن خالص اس ام اس ازکل عبارت ،خارج بشه بعضی وقت ها این اتفاق می افته ولی بعضی اوقات کل مخلفات اس ام اس بر وی ال سی دی نمایش داده میشه.برا ی حل این مشکل چه راه حلی پیشنهاد میدید؟

جدیدترین ویرایش توسط Namvar14; ۱۴:۱۷ ۱۳۹۵/۰۷/۰۹. دلیل: غلط املایی
                              eshop-hodhod.ir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X