اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روش استفاده از watchdagtimer

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روش استفاده از watchdagtimer

روش استفاده از watchdagtimer در یک برنامه با حدود 1600 خط و مراحل کاری متفاوت چطوری میشه استفاده کرد؟

پاسخ : روش استفاده از watchdagtimer

شما اول تایمر واتچداگ رو کانفیگ میکنید ، و از نظر من بیشترین زمان رو در نظر بگیرید ، و بعد همون اول برنامه بیاید دستور شروع تایمرسگ نگهبان رو بدید ، و در تمامی حلقه های موجود در برنامه ، بیاید مقدار تایمر رو ریست کنید . و دقت کنید که نباید بیشتر از زمانی که برای تایمرسگ نگهبان در نظر گرفتید ، بیاید وقفه بندازید تو برنامه ، چون تایمر فکر میکنه اتفاقی افتاده و فرمان ریست میکرو رو صادر میکنه.

موفق باشید.
    به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
    (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

تشکر از لطف شما.
      دقیقا یادم نیس حداکثر تایم واسه واج داگ چقدره ولی میخوام بپرسم زمانیکه تایم اجرای یک حلقه بیشتر از مدت تایم واچ داگ بود اونوقت چه میشه کرد؟
      و یه سوال دیگه اینکه اکثرا تو کجا های برنامه بهتره از واچ داگ استفاده بشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط leader. نمایش پست ها
        تشکر از لطف شما.
        دقیقا یادم نیس حداکثر تایم واسه واج داگ چقدره ولی میخوام بپرسم زمانیکه تایم اجرای یک حلقه بیشتر از مدت تایم واچ داگ بود اونوقت چه میشه کرد؟
        و یه سوال دیگه اینکه اکثرا تو کجا های برنامه بهتره از واچ داگ استفاده بشه؟
        1- شما قرار نیست که بعد اتمام حلقه تایمر سگ نگهبان رو ریست کنید ، شما داخل حلقه دستور ریست رو مینویسین .
        فکر کنم من رو یکی از پروژه ها که از تامیرسگ نگهبان استفاده کردم ، 2 ثانیه بود حداکثر تایمش ، البته با avr .
        حالا شما باید هوش برنامه نویسی خودتونو بالا ببرید که تو حلقه بتونید تایم بیشتر از سگ نگهبان نداشته باشین دیگه. مثلا بجای وقفه انداختن تو برنامه بیاید یه حلقه بنویسین که مثلا برای 1 ثانیه بیاد از صفر تا هزار بشماره و داخلش دستور ریست سگ نگهبان رو صادر کنید ، بجای اینکه بیاید بگید منتظر بمان به مدت 1 ثانیه و بعد ادامه بده.

2-معمولا که دارن استفاده میکنن ، در همجای برنامه استفاده میکنن، حالا بر فرض نخوان همجا استفاده کنن ، میآن جاهایی که احتمال هنگی میکرو هست استفاده میکنن. حالا ممکنه هرجا باشه ، در دریافت اطلاعات حجیم و پر شدن پشته ، یا هرجای دیگه .

موفق باشید.
        به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
        (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

Ok.
          گرفتم.خیلی لطف کردین.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X