اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در راه اندازی ماژول sim900

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در راه اندازی ماژول sim900

سلام
    من ماژول sim900 رو تهیه کردم ولی تو راه اندازیش مشکل دارم وقتی که تغذیه مدارو وصل میکنم سه تا چراغ با هم روشن میشه کلید روشن شدنو فشار میدم دوتا از چراغ ها خاموش میشه بعد چراغ نت شروه میکنه به چشمک زدن و بعد از چند ثانیه چشمک ها کند تر میشن ولی چراغ وسطی همینطور خاموش میمونه یه میکرو atmega32 بهش وصل کردم تا یه اس ام اس بفرسته ولی متاسفانه جواب نمیده ؟!! نمیدونم باید چیکار کنم کل خطوط برنامه و اتصالات رو چند بار تست کردم نمیدونم مشکل از کجاست
    خواهش میکنم کمکم کنید
    اینم برنامه ای که نوشتم
    #include <mega16.h>
    #include <delay.h>
    #include <stdio.h>
    char enter=13;
    char double_quate=34;
    char ctrlz=26;
    void main(void)
    {
    PORTC=0XFF;
    DDRC=0X00;
    DDRD.1=1;
    PORTD.1=0;
    UCSRA=0X00;
    UCSRB=0X18;
    UCSRC=0X86;
    UBRRH=0X00;
    UBRRL=0X26;

while(1)
    {
    if(PINC.2==0)
    {
    printf("AT%c",enter);
    delay_ms(500);
    printf("AT+CMGF=1%c",enter);
    delay_ms(500);
    printf("AT+CMGS=%c09370400703%c%c",double_quate,do uble_quate,enter);
    delay_ms(500);
    printf("mirza ali bar to nazel bad%c",enter,ctrlz);
    delay_ms(500);
    PORTC.5=0;
    }

}

}
    آرمان هايي که در ذهن داريم وحقيقتي که جلوي چشمانمان است هرگز نمي شود هر دوي آنها را داشت

پاسخ : مشکل در راه اندازی ماژول sim900

با سلام

شما ابتدا بیاین ماژول رو به کامپیوتر متصل کنید و ببینید می تونید باهاش ارتباط برقرار کنید.
    اگر تونستید و از کارکرد ماژول مطمئن شدین. من در ادامه مسیر کمکتون می کنم. چون اصلا نمی خوام وسط کار بگین ماژول سوخته بود و دلیل عدم کارکرد این بوده.
    موفق باشید
    چرا ناراحتی پاتریک!
    + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
    - از دیدنش ناراحت شدی؟
    + نه
    پس چی ناراحتت کرده
    + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    محصولات

دیدگاه

آخه مشکل اینه که من پورت سریال و آی سی مربوط به اونو ندارم
      آرمان هايي که در ذهن داريم وحقيقتي که جلوي چشمانمان است هرگز نمي شود هر دوي آنها را داشت

دیدگاه

استاد میشه بجای ttl از همون کابل پروگرامر استفاده کرد؟
        اینجوری ممکنه مشکل این دوستمون هم حل شه

دیدگاه

میشه بگین چراغ وسطی که اسمش stat هستش کارش چیه و درحالت نرمال باید چجوری باشه؟

دیدگاه

حالات مختلف LED، متصل به پایه 52 :
            ماژول شبکه را پیدا کرده است.
            حالت :64ms on/300 ms off

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arashatashgahim نمایش پست ها
              کلید روشن شدنو فشار میدم دوتا از چراغ ها خاموش میشه بعد چراغ نت شروه میکنه به چشمک زدن و بعد از چند ثانیه چشمک ها کند تر میشن ولی چراغ وسطی همینطور خاموش میمونه
              این حالت هایی که توضیح دادی نشون دهنده اینه که مازول روشن شده . برای اطمینان با سیمکارت روی ماژول تماس بگیرید ببینید بوق میخوره یا نه

برای بقیه کار و ارتباط با ماژول صدا ها کامنت و دهها مطلب فقط در همین انجمن هست . اول مطالعه کنید اطلاعاتتون که کامل تر شد بعد براحتی میتونید ارتباط برقرار کنید
              ولی برای شروع بهتره از طریق یک مبدل usb به سریال با کامپیوتر ارتباط برقرار کنید . مزایای زیادی داره این کار از جمله دیدن پاسخ های دریافتی و ...
              موفق باشید

دیدگاه

بهترین روش برای تست ماژول همون تماس تلفنی به سیم کارتی است که روی ماژوله .که دوستان اشاره کردند.با اس ام اس نمیشه فهمید که ارتباط برقرارکرده یا نه؟البته با چشمک زدن های نت لایت همه چی مششخص میشه اگه یه فیلمی کوچیک بذاری دوستان خواهند گفت که اوضاع اتصال چطوریه.
                1-تغذیه ماژول باید بین 3.4 تا 4.5 ولت باشه .تغذیه بالای 5.5 ولت ماژول رو می سوزونه
                2-تغذیه باید بتواند جریان لحظه ای تا 2 امپررا تامین کند.
                3-خازن باظرفیت تقریبا 2200با تغذیه ماژول موازی شود.
                4-تا می توانید ،سعی کنیدطول سیم تغذیه تا ماژول طولانی نباشد.
                5-درارتباط ماژول با میکرو روی پایه rx ماژول تقسیم مقامتی فراموش نشود.شاید برا ی مدتی جواب بده و مشکلی بوجود نیاد ولی بعد از مدتی پایه rxماژول می سوزد.و دیگر پیامی به میکرو منتقل نمی شود.
                6-برا یارتباط باماژول روی مد تکست تنظیم شود.
                7-توصیه می کنم بدون اطلاع و مطالعه کافی با این ماژول کارنکنید .چون خیلی خیلی حساسه.مخصوصا رو ولتاژ های بالا ی 5.5 که بلافاصله می سوزد.
                8-یه دیود زنز 5 ولتی هم با تغذیه این ماژول موازی کن.
                eshop-hodhod.ir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X