اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

(فرستنده - گیرنده ASK-315

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

(فرستنده - گیرنده ASK-315

سلام دوستان
    در مورد << این>> فرستنده و گیرنده ASK-315 MHZ که توی فروشگاه هست نیاز به توضیحات دارم . متاسفانه هیچ توضیحی در موردش در هیچ سایت یا فروشگاهی داده نشده . همه طبق معمول در حال کپی کردن از هم هستند.
    اینکه مثلا ارسال دیتا به چه شکل هست ؟ فرمت ارسال چطوریه ؟ ایا بیت استارت داره ؟ نداره؟ ارسال چند بیتی میتونه باشه؟
    توی یکی از سایتها ترکیبش با انکدر های PT گذاشته شده بود . ارسال یک کاراکتر با این ماژول امکانپذیره؟
    هر نوع اطلاعاتی در این مورد میتوه مفید باشه چون دیتاشیتی وجود نداره . ممنون

پاسخ : (فرستنده - گیرنده ASK-315

نوشته اصلی توسط sorena01 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    در مورد << این>> فرستنده و گیرنده ASK-315 MHZ که توی فروشگاه هست نیاز به توضیحات دارم . متاسفانه هیچ توضیحی در موردش در هیچ سایت یا فروشگاهی داده نشده . همه طبق معمول در حال کپی کردن از هم هستند.
    اینکه مثلا ارسال دیتا به چه شکل هست ؟ فرمت ارسال چطوریه ؟ ایا بیت استارت داره ؟ نداره؟ ارسال چند بیتی میتونه باشه؟
    توی یکی از سایتها ترکیبش با انکدر های PT گذاشته شده بود . ارسال یک کاراکتر با این ماژول امکانپذیره؟
    هر نوع اطلاعاتی در این مورد میتوه مفید باشه چون دیتاشیتی وجود نداره . ممنون
    سلام به شما

این فرستنده ها یک پایه دیتا دارن که هر سطح منطقی که رو پایه قرار بگیره همون رو میفرسته و در گیرنده در پایه دیتا همون سطح منطقی دریافت میشه
    به همین سادگی
    اصلا از این ساده تر دیگه نداریم
    اما یه چیز بگم که دچار نویز میشن و اصلا قابل اطمینان نیستن

موفق و موید باشید
    آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

درود دوست عزیز همونطور که دوستمون فرمودند
      یکی از ساده ترین نوع فرستنده گیرنده نوعaskهست و به تنهایی امنیتی نداره و نویزپزیری بالایی داره
      عملکردشونم خیلی ساده هست و تا جایی که میدوم بایه صفر و یک ساده هم کار میکنه یعنی اگر پایه دیتای فرستنده رو یک کنی در گیرنده میتونی همون رو دریافت کنی
      موفق و پیروز باشید.
      جدیدترین ویرایش توسط Mehrdad khosravi; ۲۲:۰۱ ۱۳۹۵/۰۷/۰۵.
      طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
      امروز رو کامل زندگی کن...
      (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

سلام

می تونید با استفاده از USART هم راه اندازیشون کنید. و با یک سری ترفند نرم افزاری دیتا رو کد کنید و امنیت رو بالا ببرید.

عملا تست نکردم ولی اگر می خواین راه اندازیش کنید ابتدا با این پروتکل اقدام به راه اندازی ماژول کنید.
        چرا ناراحتی پاتریک!
        + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
        - از دیدنش ناراحت شدی؟
        + نه
        پس چی ناراحتت کرده
        + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
        ------------------------------------------------------------------------------------------------------
        تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
        ------------------------------------------------------------------------------------------------------
        محصولات

دیدگاه

مرسی دوستان عزیز
          در مورد ولتاژ کارش هم توضیح میدین؟ رنج نسبتا بزرگی داره ولتاژش. میخواستم بدونم استفاده از ولتاژ بالای این محدوده توی افزایش برد تاثیر داره؟ مورد دیگه اینکه باود ریت ارسال هست. ما با چه سرعتی میتونیم پایه دیتا رو 0 و 1 کنیم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sorena01 نمایش پست ها
            مرسی دوستان عزیز
            در مورد ولتاژ کارش هم توضیح میدین؟ رنج نسبتا بزرگی داره ولتاژش. میخواستم بدونم استفاده از ولتاژ بالای این محدوده توی افزایش برد تاثیر داره؟ مورد دیگه اینکه باود ریت ارسال هست. ما با چه سرعتی میتونیم پایه دیتا رو 0 و 1 کنیم؟
            بهترین رنج ولتاژ برای ماژول 5 ولت هست چون در 99 درصد موارد در کنار دیکدرهایی که استفاده میشه همین ولتاژ تغذیشون هست و با این ولتاژ پاسخگویی قابل قبولی دارند.
            اگر خیلی براتون مهمه و کاربرد حساسی دارید از دیگر ماژولها استفاده کنید
            در حال حاظر یکی از عمده کاربردهای این ماژل یا بهتر بگم تنها کاربردشون برای دیکد ریموتهای موجود در بازاره یعنی فرستنده اماده هست و ما برای دریافت اطلاعاتشون به این ماژل نیاز داریم
            اما اگر گیرنده رو خودتون میخواید طراحی کنید بهتره برید سراغ مازولهای به روز تر و با کیفیتر.
            طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
            امروز رو کامل زندگی کن...
            (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

همانطور که عرض کردید این ماژول ها علاوه برکاربرد فراوا و قیمت مناسب ، در این انجمن و سایر انجمن ها خیلی کم در مورد انها تاپیک ایجاد میشه و درصورتی که تاپیکی هم ایجادبشه ناقص رها میشه.من چند تا ماژول و حتی ای سی های PT227وPT2262هم دارم با توجه به مدارهایی که از اینترنت گرفتم اونا رو بستم و می خواستم برای ساخت ماشین های کنترلر از راه دور ازشون استفاده کنم ولی کار نکردند.و رفتم اماده شو تهیه کردم.و خیلی علاقه مندم در پروژه هام از این ماژول ها استفاده کنم.
              چند تا مقاله در مورد این ماژول دارم اینجامیزارم
              دانلود چند مقاله مفید درمورد راه اندازی ماژول های ASK-315
              eshop-hodhod.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Namvar14 نمایش پست ها
                چند تا مقاله در مورد این ماژول دارم اینجامیزارم
                در یک جمله فقط می تونم نظر بدم:
                دمِ شما گــــــرم!!!
                The_S.A.T
                ارادت داریم!

دیدگاه