ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16

موضوع: اهم متر

2012/11/05
    ايران
    595
    23

اهم متر

با سلام به دوستای عزیز.یه اهم متر میخوام درست کنم در حد رنج 700 مگا اهم.تا صد مگا اهم رو با دقت کم اندازه گیری کردم.کسی راه حلی روشی یا قطعه برای این کار سراغ داره یا راهنمایی بکنه خیلی ممنون می شم.
    2007/08/02
    1,297
    795

پاسخ : اهم متر

درود
    اولا این رنج مقاومت من تا حالا ندیدم
    ولی من فکر میکنم اگه بتونی یه های ولتاژ درست کنی و بدی به مقاومته و جریان اونو بگیری بشه یه کارایی کرد . البته این فقط یه ایده هست تست نکردم
    ولتاژ های ولتاژ باید خودت حساب کنی که ببینی از چه ADC با چه دقتی استفاده میکنی
    2013/04/24
    2,690
    2,516

نقل قول نوشته اصلی توسط rroozisia

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

با سلام به دوستای عزیز.یه اهم متر میخوام درست کنم در حد رنج 700 مگا اهم.تا صد مگا اهم رو با دقت کم اندازه گیری کردم.کسی راه حلی روشی یا قطعه برای این کار سراغ داره یا راهنمایی بکنه خیلی ممنون می شم.

اصل مشکل شما برمیگرده به تطبیق امپدانس بین تقسیم مقاومت و adc

برای همچین مقداری باید از اسیلاتور های rlc استفاده کنی و از طریق اندازه گیری دامنه و فرکانس سیگنال ac مقدار مقاومت رو بدست بیاری
    2012/11/05
    ايران
    595
    23

نقل قول نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده

اصل مشکل شما برمیگرده به تطبیق امپدانس بین تقسیم مقاومت و adc

برای همچین مقداری باید از اسیلاتور های rlc استفاده کنی و از طریق اندازه گیری دامنه و فرکانس سیگنال ac مقدار مقاومت رو بدست بیاری
    میشه بیشتر توضیح بدین چطور میتونم از این اسلاتور rlc استفاده کنم .نمونه مداری دارید ازش؟
    2012/12/23
    تهران
    736
    411

اگه کارت تعداد نیست ، شما یه ولتاژ 220 ولتی رو یکسو کن بنداز دو سر مقاومتت بعد با رنج آمپر متر معمولی رو بزار رو میکرو آمپر متر
    بعد با V=RI مقاومت رو در بیار.
    2012/11/05
    ايران
    595
    23

نقل قول نوشته اصلی توسط pencil

اگه کارت تعداد نیست ، شما یه ولتاژ 220 ولتی رو یکسو کن بنداز دو سر مقاومتت بعد با رنج آمپر متر معمولی رو بزار رو میکرو آمپر متر
    بعد با V=RI مقاومت رو در بیار.
    به همین سادگی ها هم نیست.تو جا به جایی مقدار مقاومت فاتحه میکرو و بقیه مطعلقات خونده میشه
    2013/04/24
    2,690
    2,516

میشه بیشتر توضیح بدین چطور میتونم از این اسلاتور rlc استفاده کنم .نمونه مداری دارید ازش؟
    سعی میکنم یه مدار که تست کردم رو برات میذارم. چون توی این رنج مدارات rc یا rlc ناپایدار هستند. فردا توی مغازه یه مداری تست میکنم و برات میفرستم!!1
    راستی این رنج رو برای چه کاری میخوای؟؟
    من مولتی متری ندیدم بالای 100مگ رنج داشته باشه مقاومت بالای 68 مگااهم هم توی بازار ندیدم
    2012/12/23
    تهران
    736
    411

به همین سادگی ها هم نیست.تو جا به جایی مقدار مقاومت فاتحه میکرو و بقیه مطعلقات خونده میشه
    قسمتی که ابهام برات پیش اومده رو بیشتر توضیح بده
    2012/11/05
    ايران
    595
    23

با سلام مجدد.مولتی متر من زیادم پیشرفته نیست تا 200 مگ داره.تا حدود 750 مگ رو اندازی گیری کردن خطا 35 مگ داره.تو سیصد مگ 100 حدود 200 کیلو خصا داره.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نقل قول نوشته اصلی توسط pencil

قسمتی که ابهام برات پیش اومده رو بیشتر توضیح بده
    دوست عزیز مقاومتی که من میخوام بخونم متغیر هستش و از 500 کیلو تا 750 مگ در حال تغییره اگر این مقاومت به 500 کیلو برسه و برقمون رو 320 در نظر بگیریم میکرو و سایر مطعلقات به مقام عزما میرسن.
    برق شهر زمانی که یکسو و صاف بشه به حدود 320 ولت میرسه.در ضمن برق شهر مقدار ثابتی نداره و مدام در حال تغییر هست که بستر خوبی برای اندازه گیری ایجاد نمیکنه.
    2013/07/08
    اصفهان
    696
    537

به فرض که چنین اهم متری را با عملکرد خطی در کل بازه 500 کیلو اهم تا 750 مگا اهم ساختین (چون مقاومت در مقابل های ولتاژ داغ می کند و مقدار مقاومت ذاتی آن تغییر می کند)، چطوری می خواین اون رو کالیبره کنید تا از مقدار اندازه گیری شده توسط آن مطمئن شوید؟
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)