اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در روشن کردن ال ای دی با مگا64

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در روشن کردن ال ای دی با مگا64

دوستان من برنامه ی ساده زیر رو که روی مگا 64 میریزم ، کار نمیکنه.
    ال ای دی روشن میشه ، ولی خاموش نمیشه دیگه.

کد:
    $regfile "m64def.dat"
    $crystal = 1000000

Config Portd = Output

Set Portd.1

Waitms 500
    Reset Portd.1

Waitms 500
    End
    دلیلش چی میتونه باشه؟؟!!
    pen پول آپ شد.

با تشکر.
    به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
    (پيش به سوي هدف)

پاسخ : مشکل در روشن کردن ال ای دی با مگا64

سلام دوست عزیز...شما باید برنامه رو داخل حلقهdo-Loop میکردی...
    اینم کدش...

این دفعه واست عین ساعت کار میکنه فکر کنم... باز تست بزن...به امید خدا درست میشه...

دیدگاه

یه پیشنهاد میکنم
      بهتره با کدویژن شروع کنید
      اگه جایی مشکلی پیش بیاد آدمای بیشتری میتونن راهنمایی کنن و نمونه ها و مثال های بیشتری براش موجوده
      بعد از اون هم آسون میتونید به ARM کوچ کنید (که این اتفاق دیر یا زود پیش میاد)
      If the wind will not serve, take to the oars

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir4elec نمایش پست ها
        سلام دوست عزیز...شما باید برنامه رو داخل حلقهdo-Loop میکردی...
        اینم کدش...

این دفعه واست عین ساعت کار میکنه فکر کنم... باز تست بزن...به امید خدا درست میشه...
        همه ی این کار رو کردم ، ولی نمیدونم چرا نمیشه باز. اصلا آدم شاخ در میآره ؛ شنیده بودم مگا64 دردسر زیاد داره.
        نشد.

یه پیشنهاد میکنم
        بهتره با کدویژن شروع کنید
        اگه جایی مشکلی پیش بیاد آدمای بیشتری میتونن راهنمایی کنن و نمونه ها و مثال های بیشتری براش موجوده
        بعد از اون هم آسون میتونید به ARM کوچ کنید (که این اتفاق دیر یا زود پیش میاد)
        دقیقا الان بعد این پروژه میخام برم سراغ کدویژن ، بسکام خیلی بستست. متاسفانه این پروژه رو دیگه نمیشه کاریش کرد . 2500 خط کد ، که تغییر به کد ویژن واقعا زحمت زیادی داره.

حالا شما اگه راهنمایی یا پیشنهادی دارید بفرمایید ، سعی میکنم طبق گفته شما تو بسکام عمل کنم تا بلکه خوب شه این کارم ، واقعا دردسر میشه اگه خوب نشه .

با تشکر دوستان.
        (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hosseinam نمایش پست ها
          همه ی این کار رو کردم ، ولی نمیدونم چرا نمیشه باز. اصلا آدم شاخ در میآره ؛ شنیده بودم مگا64 دردسر زیاد داره.
          نشد.

دقیقا الان بعد این پروژه میخام برم سراغ کدویژن ، بسکام خیلی بستست. متاسفانه این پروژه رو دیگه نمیشه کاریش کرد . 2500 خط کد ، که تغییر به کد ویژن واقعا زحمت زیادی داره.

حالا شما اگه راهنمایی یا پیشنهادی دارید بفرمایید ، سعی میکنم طبق گفته شما تو بسکام عمل کنم تا بلکه خوب شه این کارم ، واقعا دردسر میشه اگه خوب نشه .

با تشکر دوستان.
          سلام / اصلا میکرو پروگرام میشه؟ از کجا مطمئنی که کد هگز جدید بدرستی روی میکرو ریخته میشه؟! / کد هگز قدیمی را Delete کن و دوباره بیلد کن - مطمئنم مشکل سخت افزاری وجود داره (فیوزبیت ها و ... )
          Reveng will surely come... Your hard time are ahead
          // - - - - - - - - - -
          برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
          // - - - - - - - - - -
          اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
          // - - - - - - - - - -

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سعید خیری نمایش پست ها
            سلام / اصلا میکرو پروگرام میشه؟ از کجا مطمئنی که کد هگز جدید بدرستی روی میکرو ریخته میشه؟! / کد هگز قدیمی را Delete کن و دوباره بیلد کن - مطمئنم مشکل سخت افزاری وجود داره (فیوزبیت ها و ... )
            سپاس جناب خیری ،
            فیوزبیت هارو دست نزده بودم از همون اول ، ولی در هر صورت فقط write رو زدم ،دوباره نوشته شد، درست شد.
            دلیلش چی میتونه باشه ؟!!!

دوستان میشه به مگا64 اعتماد کرد در پروژه ها؟؟؟یعنی رفتارم باهاش مثل بقیه ی میکرو های سری مگا باشه؟؟؟؟

با تشکر.
            (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

سپاس جناب خیری ،
              فیوزبیت هارو دست نزده بودم از همون اول ، ولی در هر صورت فقط write رو زدم ،دوباره نوشته شد، درست شد.
              دلیلش چی میتونه باشه ؟!!!

دوستان میشه به مگا64 اعتماد کرد در پروژه ها؟؟؟یعنی رفتارم باهاش مثل بقیه ی میکرو های سری مگا باشه؟؟؟؟

با تشکر.
              میکرو درست پروگرام نشده . چرا که نه البته بستگی به پروژه داره . اگه حتما هسته AVR لازم داری قیمتش با Xmega تو یه رنجه
              Reveng will surely come... Your hard time are ahead
              // - - - - - - - - - -
              برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
              // - - - - - - - - - -
              اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
              // - - - - - - - - - -

دیدگاه

باز مگا 64 پروگرام نمیشه ، عجب داستانیه اینآ.
                داشت کار میکرد ، یکدفعه خاموش روشن کردم ، دیگه کار نکرد ، الانم هرکار میکنم پروگرام نمیشه ،
                پورت A و پورت c کلا یک شدن .
                برای کسی این مسائل پیش اومده!؟؟؟ که چه اتفاقی افتاده الان؟!!

سپاس .
                (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

باز مگا 64 پروگرام نمیشه ، عجب داستانیه اینآ.
                  داشت کار میکرد ، یکدفعه خاموش روشن کردم ، دیگه کار نکرد ، الانم هرکار میکنم پروگرام نمیشه ،
                  پورت A و پورت c کلا یک شدن .
                  برای کسی این مسائل پیش اومده!؟؟؟ که چه اتفاقی افتاده الان؟!!

سپاس .
                  سلام ای سی رو عوض کنید وقتی خروجیش همینجوری روشنه یعنی سوخته البته بازم روش کار کن نشد باید عوض کنی
                  Proudly @real_ahmadi
                  #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

آیسی آزاد هست ، فقط تغذیه وصل شده بهش ، ولی گرم هم میشه ، در حالتی که هیچ چیز بهش وصل نیست ، و فقط تغذیه هست ، داره 24 میلی آمپر جریان میکشه از منبع.

یعنی بی جهت سوخته این ؟!!!
                    (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

آیسی آزاد هست ، فقط تغذیه وصل شده بهش ، ولی گرم هم میشه ، در حالتی که هیچ چیز بهش وصل نیست ، و فقط تغذیه هست ، داره 24 میلی آمپر جریان میکشه از منبع.

یعنی بی جهت سوخته این ؟!!!
                      سلام به شما

من خودم بارها تغذیه میکرو رو اشتباهی وصل کردم ( مثلا مثبت رو به gnd و منفی رو به b.6 در میکرو مگا8 ) اما مشکلی پیش نیومده
                      بارها شده تغذیه 10 ولت اشتباهی به میکرو مگا 8 دادم اما مشکلی پیش نیومده
                      حتی شده میکروی من حدود30 میلی جریان کشیده و گرم شده ( محسوس هست ) که بازم خوب کار کرده
                      البته همه توانایی هاش رو چک نکردم که ببینم خوب کار میکنه یا نه اما در اجرای دستورات دچار مشکل نمیشه . . .

میکرو مگا 64 با مگا 8 از لحاظ کلی فرقی نداره
                      یعنی همون پردازنده همون ماژول ها و . . .

خیلی بعید میدونم که میکرو به این راحتی ها دچار مشکل بشه
                      میتونید دوباره پروگرامش کنید ؟؟؟
                      آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

کاربا اتمگا 64 و 128 اگه پروگرام بشن خیلی راحته اما پروگرامشون کمی مصیبته اگه بشه عین اب خوردن و اگه نشه یه راه هایی داره
                        سرعت پرگرامر رو به پایینترین حد برسونید ببینید پروگرام میشه
                        اگه نشد به ورودی دریافت کلاک پالس... بایه میکروی دیگه یه فرکانسی بدهید احتمال زیاد بالا بیاد
                        یکی از عجیب ترین اتفاقاتی که برای این میکرو می افته دیده شده در حین پروگرام فیوز بیت از کریستال داخلی به بیرونی تغییر پیدا می کنه !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezamajdi نمایش پست ها
                          سلام به شما

من خودم بارها تغذیه میکرو رو اشتباهی وصل کردم ( مثلا مثبت رو به gnd و منفی رو به b.6 در میکرو مگا8 ) اما مشکلی پیش نیومده
                          بارها شده تغذیه 10 ولت اشتباهی به میکرو مگا 8 دادم اما مشکلی پیش نیومده
                          حتی شده میکروی من حدود30 میلی جریان کشیده و گرم شده ( محسوس هست ) که بازم خوب کار کرده
                          البته همه توانایی هاش رو چک نکردم که ببینم خوب کار میکنه یا نه اما در اجرای دستورات دچار مشکل نمیشه . . .

میکرو مگا 64 با مگا 8 از لحاظ کلی فرقی نداره
                          یعنی همون پردازنده همون ماژول ها و . . .

خیلی بعید میدونم که میکرو به این راحتی ها دچار مشکل بشه
                          میتونید دوباره پروگرامش کنید ؟؟؟
                          منم با dip همه این اتفاق ها برام افتاده ، ولی باز کار میکرده ،
                          ولی از همون اول که مگا 64 رو گرفتم همین داستانا رو داشته ، یبار بی جهت پروگرام نشد ، فقط با رایت کردن فیوز بیت ها خوب شد ، الانم که بدونه اینکه کاری کنم ، فقط خاموش روشنش کردم ، البته رگولاتور رو در آوردم رو برد برد و دوباره گذاشتم برای روشن شدن، دیدم دیگه کار نکرد ،
                          نه نمیتونم پروگرامش کنم.

کاربا اتمگا 64 و 128 اگه پروگرام بشن خیلی راحته اما پروگرامشون کمی مصیبته اگه بشه عین اب خوردن و اگه نشه یه راه هایی داره
                          سرعت پرگرامر رو به پایینترین حد برسونید ببینید پروگرام میشه
                          اگه نشد به ورودی دریافت کلاک پالس... بایه میکروی دیگه یه فرکانسی بدهید احتمال زیاد بالا بیاد
                          یکی از عجیب ترین اتفاقاتی که برای این میکرو می افته دیده شده در حین پروگرام فیوز بیت از کریستال داخلی به بیرونی تغییر پیدا می کنه !
                          به پایین ترین حد هم رسوندم ، بازم نشد.
                          حالا با یه میکرو دیگه تست بگیرم ببینم چی میشه.
                          اصلا نمیشه بهش تو پروژها اعتماد کرد انگار ، مگه میشه یهویی کار نکنه .
                          (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

You will also need to use the pins PE0 as MOSI, PE1 as MISO, and SCK as SCK
                            پن رو هم دستی به زمین وصل کنید و میکرو رو روشن خاموش کنید بعد پن رو را از زمین جدا کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ssmq نمایش پست ها
                              You will also need to use the pins PE0 as MOSI, PE1 as MISO, and SCK as SCK
                              پن رو هم دستی به زمین وصل کنید و میکرو رو روشن خاموش کنید بعد پن رو را از زمین جدا کنید
                              نشد.

با میکروی دیگه هم فرکانس دادم ، نشد.
                              من که ازش بدم اومده. خیلی میکروی مسخره ای هست.
                              128 چطوره ؟!!! اون خوبه؟؟
                              (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X