اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نشانگر مقدار شارژ باطری لیداسید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نشانگر مقدار شارژ باطری لیداسید

با سلام و احترام
    یه دونه ماشین شارژی بزرگ اسباب بازی خریدم باطریش لید اسید۱۲ولت و ۷امپر هست و شارژرش ۱۲ولت ۱۰۰۰میلی امپر. نشانگر میزان شارژ نداره وقتی شارژر رو وصل می کنم نمیدونم کی باید شارژرو جدا کنم.
    ابن نوع باطری کاملا تخلیه بشه سپس شارژ بشه بهتره یا اینکه تفاوتی نداره؟
    آیا محصول زیر که در سایت وجود داره رو میشه ماشین وصل کرد و میزان شارژ رو نشون بده و وقتی داره شارژ میشه بشه فهمید پر شده؟

ممنون از لطف اساتید

پاسخ : نشانگر مقدار شارژ باطری لیداسید

من معمولا از مولتی متر استفاده میکنم برای باطریام....وقتی که عقربش(عقربه ایه!)___به حد نساب میرسه شارژر رو قطع میکنم
    فقد عیبش اینه که باید هر یه ربع یه بار منبع رو قطع کنی تا بتونی دقیق ولتاژ رو روی مولتی متر بخونی
    شاید روش های دیگه ای هم باشه منتها من مولتی متر عقربه ای دارم

دیدگاه

پاسخ : نشانگر مقدار شارژ باطری لیداسید

در مورد شارژ باتریهای SLA چند نکته رو عرض می کنم:

_ وقتی دستگاه شارژر به دو سر باتری متصل است، نمی توانید ولتاژ واقعی باتری را بخوانید، این کار تنها با قطع موقت منبع شارژ و سپس قرائت ولتاژ دو سر باتری میسر است.
      _ برای انجام صحیح شارژینگ هر باتری با شیمی و ظرفیت خاص، باید بر اساس نمودار شارژ ارائه شده توسط کارخانه سازنده عمل کرد. معمولا برای باتریهای سربی - اسیدی ژله ای (خشک) باید ولتاژی کمی بالاتر از ولتاژ کار باتری به آن اعمال کرد اما زمان و دمای باتری را زیر نظر داشت و همچنین باید جریان شارژ را نیز ثابت نگه داشت. در آخر فرآیند می توان از شارژ قطره ای استفاده کرد.
      _ شارژر باتریهای سربی اسیدی تر، نمی تواند برای باتریهای سربی اسیدی ژله ای استفاده شود.
      _ معمولا وقتی ولتاژ باتری SLA از 11.8 ولت کمتر شد، باید آنها را شارژ کرد و زمانی که از 13.8 ولت بیشتر شد، باید جریان شارژ را Cut Off کرد.
      _ طبق اصول، سنجش حداکثر جریان قابل ارائه باتری آزاد در زمان اتصال کوتاه دو قطب آن، پارامتر بهتری از سنجش ولتاژ باتری محسوب می شود؛ اما البته این روش اندازه گیری، پیچیدگی بیشتری هم دارد.
      جدیدترین ویرایش توسط مهندس نوآور; ۱۱:۵۱ ۱۳۹۵/۰۷/۱۰.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X