اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال: میکروکنترلی با زبان برنامه نویسی جاوا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال: میکروکنترلی با زبان برنامه نویسی جاوا

دوستان سلام
    میشه راهنمایی کنید اگه بخوام با زبان java یک میکروکنترلر رو کنترل کنم چه میکروکنترلری رو باید انتخاب کنم ؟
    چه طوری روش jvm رو نصب کنم و چه طوری بعد از نوشتن برنامه اون رو روش سوار کنم ؟

پاسخ : سوال: میکروکنترلی با زبان برنامه نویسی جاوا

نوشته اصلی توسط alireza00981 نمایش پست ها
    دوستان سلام
    میشه راهنمایی کنید اگه بخوام با زبان java یک میکروکنترلر رو کنترل کنم چه میکروکنترلری رو باید انتخاب کنم ؟
    چه طوری روش jvm رو نصب کنم و چه طوری بعد از نوشتن برنامه اون رو روش سوار کنم ؟
    این کار شدنی نیست. هرچند غیر ممکن نیست ولی با سخت افزار محدودی که میکروکنترلر ها دارند امکان نصب ماشین مجازی روی اونها نیست
    از طرفی میکروکنترلر های بسیار گوناگونی ساخته می شوند که هماهنگی ماشین مجازی با بیشتر این سخت افزار ها کاری بیهوده است.
    البته موارد نادری هم هستند مانند سیم کارت هایی که ماشین مجازی (هسته ی بسیار ساده شده ) جاوا را درون خود دارند ولی این به ازای از دست دادن بسیاری از ویژگی های جاوا بوده است

اگر می خواهید با جاوا کار کنید باید یک میکروکامپیوتر (Raspbery Pi, Beagle Bone, ...) با یک سیستم عامل دارای ماشین مجازی نصب شده فراهم کنید

هرچند گزینه ی بهتر اینکه زبان سی یا سی پلاس پلاس رو برای کار با میکرو کنترلرها یاد بگیرید که چندان تفاوتی با جاوا ندارد
    If the wind will not serve, take to the oars

دیدگاه

پاسخ : سوال: میکروکنترلی با زبان برنامه نویسی جاوا

معمولا نسخه های ساده شده جاوا را میتوان روی میکرو کنترلرها پیاده سازی کرد. برای نمونه یک نسخه اوپن سورس در لینک زیر وجود دارد :

و صد البته که در میکروکنترلرهای همچون مگاهشت نباید توقع چندانی داشته باشید.

نکات بسیار مهم در تهیه پروگرامر که متاسفانه فراموش میشود!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X