ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12
    2007/06/28
    721
    15

ایجاد توقف آخر برنامه(C++)

سلام دوستان
    این برنامه ساده C++ زمانی که اجرا میشه برای یک لحظه کوتاه خروجی دیده میشه و بعد سریع پینجره بسته میشه. تا اونجا که یادم هست یه دستور یا پارامتر بود اضافه میکردیم که پنجره در پایان اجرا بسته نشه و بتونیم خروجی رو درست ببینیم. اگر ممکنه یکی از دوستان که اطلاع دارند لطف کنند و
    راهنمایی کنند
    ( از Visual Studio 2008 استفاده میکنم )
    1 // Fig. 2.3: fig02_03.cpp
    2 // Printing a line of text with multiple statements.
    3 #include <iostream> // allows program to output data to the screen
    4
    5 // function main begins program execution
    6 int main()
    7 {
    8 std::cout << "Welcome ";
    9 std::cout << "to C++!\n";
    10
    11 return 0; // indicate that program ended successfully
    12
    13 } // end function main
    با تشکر
    از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
    هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
    اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
    اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
    شاد و موفق باشید
    2008/06/05
    51
    0

پاسخ : ایجاد توقف آخر برنامه(C++)

سلام

#include<conio.h>
    این رو به اول برنامه اضافه نموده و از تابع getch() در انتهای برنامه استفاده کنید.
    یعنی خط زیر رو قبل از return بیارید.

getch();

به این ترتیب برنامه منتظر می مونه تا یک کاراکتر رو وارد کنید و بعد بسته میشه.
    2007/06/28
    721
    15

ممنون ساسان جان لطف کردی
    اگر بخوایم این هدر فایل رو اضافه نکنیم چطور؟ باز هم راه دیگه ای هست؟ طوری که نخوایم دیگه متغیر جدیدی تعریف کنیم، چون مثلا با همون std::cin هم میشه تقریبا مشابه این کار رو انجام داد ولی باید یک متغیر بهش معرفی کنیم. توی همون iostream تابعی نیست که دقیقا مشابه getch() رو انجام بده؟
    باز هم تشکر
    از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
    هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
    اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
    اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
    شاد و موفق باشید
    2008/06/05
    51
    0

پاسخ : ايجاد توقف آخر برنامه(C++)

خواهش مي کنم سوال خيلي سختي هم نبود

راستش من همچين هم در برنامه نويسي حرفه اي نيستم و راه حلي غير از اون چيزي که خودتون اشاره کرديد به ذهنم نمي رسه دوستان ديگه اگر بدونن حتما کمک مي کنند.

2008/02/01
    قائمشهر
    836
    0

سلام دوستان

شما ميتونيد از

cin.get()

استفاده كنيد.

البته در مورد فضاي نام std عرض كنم كه براي اينكه از شر نوشتن std::cout بجاي cout راحت بشيد زير include iostream يه خط اضافه كنيد و بنويسيد:

using namespace std;

البته برا هر هدري بايد جداگانه زيرش اينكار رو بكنيد.

موفق باشيد.
    Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5
    2007/06/28
    721
    15

بابت توضیحات ممنون عابدجان
    من این cin.get() رو یک خط قبل از return نوشتم اما کار getch() رو انجام نداد یعنی کلا توقفی ایجاد نکرد !! ( البته با موفقیت کامپایل شد مشکلی نداشت )
    شاد و موفق باشید
    2008/02/01
    قائمشهر
    836
    0

.
    Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5
    2008/02/01
    قائمشهر
    836
    0

سلام

خب ايرادي نداره
    يه راه ديگه:
    تابع system يه تابع هست كه باهاش ميتوني يه فرمان رو تو خط فرمان اجرا كني.
    خب با توجه به اينكه شما vs2008رو تو ويندوز اجرا ميكني ، پس خط فرمانش DOS هست.
    پس ميتوني از فرمان زير استفاده كني:

system("pause&quot

اين كار باعث ميشه كه در انتهاي برنامه  press any key to continue    بياد و منتظر بمونه.
    نتيجه رو بگو.

البته در مورد تابع cin.get() بايد عرض كنم كه يه روالي تو برنامه باعث ميشه كه يه كليدايي زده بشه كه بعدا رو سر تابع هايي مثل getch  و cin.get() و cin  ورودي بياره. چون بافر كيبرد ر زمان اجراي برنامه خالي نميشه و ادامه ش جلوتر استفاده ميشه.
    البته اگه ميخواي فقط يه مكثي در انتهاي برنامه داشته باشي حتي ميتوني از يه cin  هم استفاده كني.

اينو هم امتحان كن قبل از return:

cin.ignore(256,'\n'
    cin.get();

نتيجه ي اينم بگو.

موفق باشي.

2007/06/28
    721
    15

ممنون عابد جان
    اون System() که گفتی نکته خیلی خوبی بود، در موارد دیگه هم میتونه مفید باشه، شاید اگر نمیگفتی حالا حالاها متوجه این نکته نمیشدم، حال دادی دمت گرم، یکی طلبت
    اون دوتا دستور دیگه که گفتی رو امتحان کردم موقع کامپایل از cin.ignore(256,"\n" ایراد میگیره.
    شاد و موفق باشید
    2008/02/01
    قائمشهر
    836
    0

سلام

خب راستش يه اشتباهي وجود داره
    من حدس ميزدم كه اشتباه نوشتم ، چون اكثرا با " سروكار دارم تا ' موقع تايپ يه پست دستم اتوماتيك روي " ميره . شرمنده.
    اصلاحش كردم .
    دوباره همين دستورو استفاده كن.
    راستي ميدوني فرق استفاده از ' و " چيه ديگه. اولي برا كاراكتره و دومي برا رشته (آرايه ي كاراكتري )
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12