اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی برای ساخت موج pwm ساده با avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی برای ساخت موج pwm ساده با avr

سلام...
    ببخشید چجوری میشه نور یه ال ای دی ساده رو کنترل کرد با avr???
    من با بسکام کار میکنم..اگه میشه یه کد خیلی ساده بگید ببینم چجوری میشه اینکارو کرد؟؟؟
    ممنون میشم...
    در ضمن یه سوال دیگه!!!
    آیا میشه با میکرو مثلا یه بلندگو رو رو یه فرکانسی راه اندازی کرد؟؟؟مثلا 15 کیلو هرتز؟؟؟چجوری؟؟؟
    ببخشید سرتونو درد آوردم..

پاسخ : راهنمایی برای ساخت موج pwm ساده با avr

نوشته اصلی توسط amir4elec نمایش پست ها
    سلام...
    ببخشید چجوری میشه نور یه ال ای دی ساده رو کنترل کرد با avr???
    من با بسکام کار میکنم..اگه میشه یه کد خیلی ساده بگید ببینم چجوری میشه اینکارو کرد؟؟؟
    ممنون میشم...
    در ضمن یه سوال دیگه!!!
    آیا میشه با میکرو مثلا یه بلندگو رو رو یه فرکانسی راه اندازی کرد؟؟؟مثلا 15 کیلو هرتز؟؟؟چجوری؟؟؟
    ببخشید سرتونو درد آوردم..
    سلام به شما دوست گرامی

در مورد تنظیم نور led با pwm باید از رجیستر های OCRX در میکرو استفاده کنی که یه مقدار ( بسته به 8 یا 16 بیتی بودن اون رجیستر نهایت مقدار به ترتیب 256 و 65535 است )
    بهشون میدی و شروع میکنن بر اساس اون مقدار PWM تو خروجی میزارن
    حالا کدوم پایه PWM روش میوفته همونی که اسم اون رجیستری که مقدار بهش دادی روش هست
    مثلا در میکرو مگا 8 B.1 کنارش نوشته OCR1A که در واقع عملکرد دومش هست خوب حالا این رجیستر 16 بیتی هستش یعنی میتونی از 0 تا 65535 بهش مقدار بدی و اون برات رو پایه B.1 PWM اجرا میکنه

در مورد بلند گو باید به همین وسیله یه فرکانس 15 کیلو هرتز یا هر فرکانسی که میخوای با همین رجیستر هایی که گفتم بسازی
    بعدش بدی به یه مدار تا برات سینوسیش کنه بعدش بدی آمپلی فایر تا بلند گو رو راه اندازی کنه

موفق و موید باشید
    آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

پاسخ : راهنمایی برای ساخت موج pwm ساده با avr

سلام خسته نباشید
      دستور pwm برای led رو میشه بگید .
      زیاد وارد نیستم .
      اگه امکانش هست برام بنویسید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X