اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی توربین بادی بر روی دکل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی توربین بادی بر روی دکل

سلام خدمت دوستان عزیز
    من یه دکل مخابراتی روی یک کوه داره که روش تعدادی انتن رادیو با توان 1 آمپر به تعداد 6 عدد هستم
    اما اونجا ما برق نداریم
    از اونجایی که تو شمال شده ما تا 1 ماه هم هوای ابری داشتیم و استفاده از پنل خورشیدی اصلا پیشنهاد نمیشه
    میخواستم بدونم توربین بادی کار منو راه میندازه
    از چه توربینی و چه توانی نیاز دارم که هم باطری ها رو شارژ کنه هم تجهیزات رو بتونه پشتیبانی کنه
    لطفا راهنمایی دقیق کنید فقط 40 دیقیقه راه هست و فقط هم پیاده میشه رفت اونجا پس محاصبه دقیق باشه لطفا
    و برای زمانی که باد نمیزنه از چه تعداد باتری و به چه توانی نیاز داریم
    دستگاه ها 24 ولت و حد اکثر توانش به 1 آمپر میرسه
    لطفا راهنمایی کنید

پاسخ : راه اندازی توربین بادی بر روی دکل

البته من نمیدونم توی بازار شاید چیزایی باشه البته اساتید بهتر در جریانند و می تونند کمکتون کنند
    ولی من عقلم به دینام اتومبیل باتری 12 و رگولاتور شارژش میرسه

واینکه باتری اتومبیل امپرش در حدود 60 امپر بر ساعته یعنی در ازای توان کشی 700 واتی یک ساعت بیشتر َشارژ نمیده (و دینام جریان دهی اش فول زیر بار -دینام پژو چیزی در محدوده 75 امپره )
    پس6 تا 24 ولت 1 امپرو رو ساپورت میکنه .....که دو عدد از کل سیستم رو لازم خواهی داشت(دوعدد دینام دو عدد باتری - هردینام یه باتری رو شارژو وباترها با هم سری)(144 وات در ساعت )
    ونکته اخر اینه که ریکاوری توانت چقدر میتونه باشه ایا دو عدد دینام دو عدد رگولاتور و دو عدد باتری
    در کل 24 ساعت پاسخگو خواهد بود که به مقدار باد در کل 24 ساعت نوع توربین و احیای باتری در طول روز و شب بستگی داره اون قسمتش به قول قدیمی ها قلق داره چون باد عنصر متغییر در این ماجراست

(البته چون توانت خیلی بالا نیس می تونی بری سراغ دینام پراید و باتریش-باتری موتورسیکلت از نوع 12 امپر 12 ولت (دو عدد سری )هم میشه دو تا باهم سری کنی فقط سرعت شارژ دشارژ سیستم.......... عمر متوسط باتری هارو میاره پایین شاید )
    جدیدترین ویرایش توسط ssmq; ۰۱:۵۸ ۱۳۹۵/۰۷/۱۴.

دیدگاه

توربین های آماده است ولی باید ببینید اون دکل تحمل فشار توربین را دارد یا نه

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk

دیدگاه

نوشته اصلی توسط p30jps نمایش پست ها
        سلام خدمت دوستان عزیز
        من یه دکل مخابراتی روی یک کوه داره که روش تعدادی انتن رادیو با توان 1 آمپر به تعداد 6 عدد هستم
        سلام؛ اینجا پارسی سخن گفته اید؟!
        اما اونجا ما برق نداریم
        خوب پس برای چی یک سایت مخابراتی (معمولا بسیار پر هزینه) بالای کوه اجرا شده؟!
        از اونجایی که تو شمال شده ما تا 1 ماه هم هوای ابری داشتیم و استفاده از پنل خورشیدی اصلا پیشنهاد نمیشه
        میخواستم بدونم توربین بادی کار منو راه میندازه ؟
        باید پروفایل وزش باد در اون منطقه رو بررسی کنید، معمولا بر فراز قله و در ارتفاعات بالای 300 متر از سطح زمین (نه سطح دریا)، می شود روی وزش باد بالای 4 متر بر ساعت برای روزانه تا 4 ساعت حساب کرد و در ماههای اردیبهشت و خرداد در بهار و نیز ماههای مهر و آبان در پائیز (مجموعا 120 روز)، می شه روی روزانه 4 تا 8 ساعت وزش باد حساب کرد.
        به چه نوع توربینی و چه توانی نیاز دارم که هم باطری ها رو شارژ کنه هم تجهیزات رو بتونه پشتیبانی کنه
        دستگاه ها 24 ولت و حد اکثر توانش به 1 آمپر میرسه
        یک کم تعجب کردم، چون اگر سایت شما مخابراتی است، معمولا ولتاژ کار دستگاهها تراز دیگری دارد. اگر هم از این سایتهای رله صدا و سیماست که همگی با ولتاژ 220 ولت و آداپتور کار می کنند. علاوه بر این؛ مصرف توان ماکزیمم یک آمپر برای یک سیستم رادیوئی واقعا خیلی کم است...
        اما به هر حال؛ شما باید حساب کنید که در یک 24 ساعت، باتریها ظرف 4 ساعت فول شارژ شوند و طی 20 ساعت بعدی، کار کنند تا بتوانند حداکثر اطمینان را برای عملکرد کامل ارائه دهند. برای 6 تا رادیو مجموعا 6 آمپر - ساعت (برای 20 ساعت می شه 120 آمپر - ساعت) ، بنابراین می شه گفت شما دست کم دو باتری 12 ولت با آمپر ساعت ذکر شده (معمولا باتری استاندارد 155Ah) نیاز دارید و برای ژنراتور بادی به همراه شارژر، رکتیفایر و یا UPS هم باید یک نمونه دست کم یک کیلو واتی تهیه فرمائید.

دیدگاه

سلام دوست عزیز
          ما یه بار چند تا از اینا رو به سفارش اداره برق نصب کردیم ولی هیچی جز دردسر و ضرر نداشت
          به نظر من اصلا ژنراتور های بادی کوچک به درد نمیخورن
          چون وقتی در معرض باد شدید یا طوفان قرار بگیرن سرعتشون به طور وحشتناکی بالا میره در حدی که وقتی ببینیش میگی الانه که متلاشی بشه
          برای اینکه این قضیه پیش نیاد توی شارژر های مخصوص توربین بادی کوچک، یه مقاومت ترمز (Brake) میزارن که در این مواقع خروجی سیم پیچ های توربین رو به هم وصل میکنه و نمیزاره سرعتش بالا بره
          ولی این قضیه چندتا مشکل داره
          - باید یه شارژر خوب گیر بیارید که هم باتری ها رو داغون نکنه و هم سرعت های بالای توربین رو محدود کنه
          - به دلیل وجود قطعات مکانیکی در توربین خرابیش بالا هست
          - امکان سوختن سیم پیچ توربین و در نتیجه آزاد شدن و متلاشی شدن رو داره که این کار خطرات جانی رو هم در بر داره

ولی این مشکلات در توربین های بزرگ وجود نداره چون سیستم ترمزشون مکانیکی هست
          موفق باشید
          زندگي را تو بساز ،
          نه بدان ساز که سازند و پذيري بي حرف ،
          زندگي يعني جنگ ، تو بجنگ ،
          زندگي يعني عشق ، تو بدان عشق بورز.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط microware نمایش پست ها
            سلام دوست عزیز
            ما یه بار چند تا از اینا رو به سفارش اداره برق نصب کردیم ولی هیچی جز دردسر و ضرر نداشت
            به نظر من اصلا ژنراتور های بادی کوچک به درد نمیخورن
            چون وقتی در معرض باد شدید یا طوفان قرار بگیرن سرعتشون به طور وحشتناکی بالا میره در حدی که وقتی ببینیش میگی الانه که متلاشی بشه
            برای اینکه این قضیه پیش نیاد توی شارژر های مخصوص توربین بادی کوچک، یه مقاومت ترمز (Brake) میزارن که در این مواقع خروجی سیم پیچ های توربین رو به هم وصل میکنه و نمیزاره سرعتش بالا بره
            ولی این قضیه چندتا مشکل داره
            - باید یه شارژر خوب گیر بیارید که هم باتری ها رو داغون نکنه و هم سرعت های بالای توربین رو محدود کنه
            - به دلیل وجود قطعات مکانیکی در توربین خرابیش بالا هست
            - امکان سوختن سیم پیچ توربین و در نتیجه آزاد شدن و متلاشی شدن رو داره که این کار خطرات جانی رو هم در بر داره

ولی این مشکلات در توربین های بزرگ وجود نداره چون سیستم ترمزشون مکانیکی هست
            موفق باشید
            در توربینهای بزرگ با خروجی در حد مگا وات، معمولا در بادهای با سرعت وزش 90 مایل در ساعت به بالا، زاویه گام ملخها به طور خودکار به صفر رسانده می شود و جعبه دنده هم در حالت خلاص (هرزگرد) قرار می گیرد. گاهی جهت قراول روی مجموعه توربین هم خلاف سمت باد قرار می گیرد. با وجود این تمهیدات، باز هم این توربینها (به ویژه انواع چینی)، از آسیب و خسارت مصون نیستند:

.

دیدگاه

پس هیچی درست نکنید نفت برامون برق درست میکنه چین اگه یه روز صلاح بدونه چیزی بهمون نمیده هرچند فعلا داره سودشو می بره شاید یه چیزایی در حال حاضر به سودمون نباشه ولی این انتظار تا کی ؟ طوری شده داریم جنس های مالزی و وییتنامو التماس می کنیم.... البته خدا کنه که بشه چون باعث افتخار که هم زبونامون تکنولوژی داشته باشند اما یه روزی همسایمون افغانستان هم صاحب تکنولوژی ساخت میشه و ما هنوز انتظار میکشیم کی نفت تموم میشه تا به چه کنم دچار شیم بله بنز هم چپ می کنه اما باز بنزه ... حداقل به ایندگان ثابت کن ما زورمونو زدیم شد که گل و بلبل نشد هم فدای سرت این اندوخته ایی برای اینده که کاستی های مارو پرکنند

دیدگاه

با سلام و درود
                این مطلب را بررسی نمایید:
                با سلام برای ساخت توربین 12 ولت 2امپر لطفا نوع ومدل دقیق موتور رو معرفی کنید . دوستان باتجربه ایا استفاده از دینام خودرو نیاز به گشتاور بیشتر و باد شدید تر دارد ؟ و ایا به گیربوکس نیاز است ؟

دیدگاه

دوستان واقعا ممنونم از این همه پاسخ شکه شدم اصلا فکر نمیکردم این همه جواب ببینم شکه شدم الان اطلاعات رو تکمیل میکنم
                  این دکل برای زمان شاه بوده که با هلیکپتر روی کوه نصب شده و در اون زمان از ژاپن اومدن نصب کردن برای لینک پینت تو پینت مخابراتی برای خودمم جالب بود که برق از کچا میارن اما فقط یه صفحه فلزی بزرگ رو 2 طرف دکل وصله 2 تا کابل ام از یه طرفش به طرف دیگه ای وصله همین
                  البته این دکل الان یه 20 سالی میشه که از کار افتاده و مورد استفاده قرار نمیگیره
                  حالا ما اونجا رو از شرکت مربوطه اجاره کردیم و میخوایم روش انتن اینترنت بگذاریم و کل شهر رو پوشش بدیم
                  اما برای ما خیلی خیلی مهمه که اصلا برق قطع نشه

دوستان اتفاقی افتاده چزا کسی جواب نمیده
                  جدیدترین ویرایش توسط اشکان غفارزاده; ۱۰:۲۰ ۱۳۹۵/۰۷/۱۷.

دیدگاه

اگر قطع نشدن برق سایت برایتان خیلی مهم است، باید به فکر راه حلهای ترکیبی باشید؛ مثلا ترکیب پنلهای خورشیدی و توربین بادی استاندارد به همراه شارژر و باتری خانه
                    و یا اینکه از اول کار را مطمئن کنید و به دنبال خرید دیزل ژنراتور گازوئیلی به همراه مخزن سوخت و فنس کشی و ... باشید.
                    همه چیز بستگی به ماکزیمم بودجه قابل اختصاص به پروژه و مسائل دیگری مانند ضریب امنیت محل از نظر احتمال سرقت و خرابکاری، طوفانهای سهمگین، سیل، بسته نشدن جاده بعد از بارش برف و ... دارد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X