اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

لچ بودن PT2272-M4

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

لچ بودن PT2272-M4

سلام خدمت دوستان عزیز
    من از ترکیب آی سی های PT2262 و PT2272-M4 برای کدینگ و ارسال دیتا توسط ماژول های ASK استفاده کردم . که در ای مورد مشکلی وجود نداره اما مساله ای که هست مربوط میشه به آی سی دیکدر PT2272-M4 .
    همونطور که میدونید ای سی بخاطر پسوند M باید بصورت لحظه ای عمل کنه بدین ترتیب که زمانی که ارسال توسط یکی از ورودی های دیتا در 2262 انجام میشه خروجی متناظر با 0 یا 1 بودن ورودی تغییر کنه . بعبارت دیگه تا زمانی که دستمون روی شستی هست 1 رو ارسال کنه و وقتی برمیداریم خروجی 2272 دوباره 0 بشه اما چیزی که من مشاهده کردم باقی موندن 1 هست یعنی با 0 کردن ورودی توی 2272 0 دریافت نمیکنم .و این دقیقا کارکرد P22272-L4 هست !! در حالی که م از نوع M4 استفاده میکنم . دوستان در این مورد میتونن کمک کنن که مشکل میتونه از کجا باشه ؟
    مدارم خیلی ساده هست از یکی از آموزشهای دوستان استفاده کردم

جدیدترین ویرایش توسط sorena01; ۰۲:۳۹ ۱۳۹۵/۰۷/۱۸.

پاسخ : لچ بودن PT2272-M4

رو این مدارخیلی کارکردم.ولی موفق نشدم دیتا رو بفرستم رو گیرنده .مقاومت های اسیلاتور هم درست وصل کردم ولی نشد.از ایسی مختلف استفاده کردم وحتی ماژول ها رو هم در فرکانس های 415 و 315 با گیرنده اختصاصی شون استفاده کردم.نتیجه نگرفتم و رها کردم.با جای شکرش باقی است که شما درگیرنده دیتارو بصورت لچ گرفتید.
    اگه اینطوری وصل کردی که درسته.ای سی رو عوض کردید؟یه مدل دیگه 2272تست کن ببینید چی میشه.
    فقط اقای سورنا عزیزاگه این مداررو راه اندازی کردید،یه عکسی از مدارتون و نحوه راه اندازی شو اینجا بذارید.درمورد این ایسی منابع خیلی کمه.اینجوری مشکل من هم حل میشه.
    جدیدترین ویرایش توسط Namvar14; ۱۹:۲۳ ۱۳۹۵/۰۷/۱۴.
    eshop-hodhod.ir

دیدگاه

این ها همه ماژول هایی هستند که جواب نگرفتم البته الان از ریموت های اماده استفاده می کنم،ولی همچنان علاقه مندم که راه بندازم.درخرید جدیدم ازهمین فروشگاه گیرنده فرستنده به همراه ای سی های اختصاصی شون گرفتم به محضی که دستم برسه دوباره تست می کنم.
      eshop-hodhod.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Namvar14 نمایش پست ها
        رو این مدارخیلی کارکردم.ولی موفق نشدم دیتا رو بفرستم رو گیرنده .مقاومت های اسیلاتور هم درست وصل کردم ولی نشد.از ایسی مختلف استفاده کردم وحتی ماژول ها رو هم در فرکانس های 415 و 315 با گیرنده اختصاصی شون استفاده کردم.نتیجه نگرفتم و رها کردم.با جای شکرش باقی است که شما درگیرنده دیتارو بصورت لچ گرفتید.
        اگه اینطوری وصل کردی که درسته.ای سی رو عوض کردید؟یه مدل دیگه 2272تست کن ببینید چی میشه.
        فقط اقای سورنا عزیزاگه این مداررو راه اندازی کردید،یه عکسی از مدارتون و نحوه راه اندازی شو اینجا بذارید.درمورد این ایسی منابع خیلی کمه.اینجوری مشکل من هم حل میشه.
        ممنون از پاسختون
        اتفاقا من خیلی سریع جواب گرفتم . مدار رو روی برد بورد بستم . چند تا آزمایشش کوچیک هم کردم یکی دو تا نکته هست ان شاالله فرصت بشه میگم چون الان باید برم سرکار .

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دوستان دیگه اگر تجربه ای در مورد مشکل من دارید ممنون میشم راهنمایی کنید

دیدگاه

سلام
          اتفاقاً من هم این مدار فرستنده و گیرنده رو با همین آیسی 2262 و 2272 و ماژول فرستنده و گیرنده ASK روی برد بورد بستم ولی متأسفانه جواب نگرفتم. یعنی با ارسال دیتا از فرستنده، گیرنده هیچ عکس العملی نشون نمیده.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

اگه کسی میتونه راهنمایی کنه تا ایرادشو پیدا کنم ممنون میشم.

دیدگاه

درود دوست عزیز
            مقاومت های اسیلاتور رو چقدر گذاشتی
            شماتیکی که بستی رو قرار بدید لطفا
            طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
            امروز رو کامل زندگی کن...
            (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط gh.kh نمایش پست ها
              درود دوست عزیز
              مقاومت های اسیلاتور رو چقدر گذاشتی
              شماتیکی که بستی رو قرار بدید لطفا
              سلام
              شماتیک قسمت گیرنده رو که گذاشتم برای فرستنده از این استفاده کردم .

مقاومت اسیلاتور رو 3.3M گذاشتم . برای گیرنده هم همون 680K . البته خود این مقاوت ها رو نداشتم . برای 3.3 مگ از 3 تا 1 مگا اهمی به علاوه یک مقاومت 330 کیلو استفاده کردم که مجموعا فکر کنم حدود 3.1 مگا اهم شد . برای 680 کیلو هم همینطور عمل کردم .

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
              دوستانی که جواب نگرفتن حتما انتن رو برای فرستنده بذارید وگرنه 5 سانتی متر هم برد نخواهد داشت . برای من روی برد برد با همین فاصله بدون انتن جواب نداد

یک نکته دیگه هم یادم اومد . توی شماتیکی که هست بقیه پایه های دیتا همینطور رها شدن . شما حتما این پایه ها رو صفر کنید در غیر این صورت ممکنه دیتای ارسالی روی خروجی های دیگه هم دریافت بشه . در هر صورت طبق گفته دوستان باید پایه های دیتا در فرستنده حتما یا 1 باشند یا 0 . حالت ازاد ممکنه نتیجه غیر قابل پیش بینی داشته باشه
              جدیدترین ویرایش توسط sorena01; ۰۲:۰۰ ۱۳۹۵/۰۷/۱۶.

دیدگاه

بنده از این مدار زیاد استفاده کردم و مشکلی هم نداشته و درست عمل میکنه
                (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

منم مشکلی ندارم با کارکردش تنها مشکل خود pt2272 هست که با وجود پسوند M بجای خروجی لحظه ای بصورت لچ عمل میکنه !!

دیدگاه

ای سی رو از یه جای دیگه تهیه کن ببین بازم همین طوره چون من الان ده تا از ای سی دارم و همه لحظه ای هست و عملکرد لچ نداره فقط سری l هست که به صورت پله ای عمل میکنه یه عکس از واضح از ای سی و مدارت بگذار
                    (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط gh.kh نمایش پست ها
                      ای سی رو از یه جای دیگه تهیه کن ببین بازم همین طوره چون من الان ده تا از ای سی دارم و همه لحظه ای هست و عملکرد لچ نداره فقط سری l هست که به صورت پله ای عمل میکنه یه عکس از واضح از ای سی و مدارت بگذار
                      ممنون دوست من
                      من مشکل رو حل کردم . در حقیقت اشکال از خود من بود که مدار فرستنده(pt2262) رو درست به شکل شماتیک اصلی نبسته بودم . تصور من این بود که کلید اصلی ( برق مدار) رو میشه در حالت بسته داشت و فقط روی ورودی های دیتا 0 و 1 رو اعمال کرد . تا الان اینطور بود که جواب نمیگرفتم . اما ظاهرا برای اینکه دیتای جدید ( اگر 0 بوده حالا 1 و برعکس) رو ارسال کنی باید کل تغذیه قطع بشه ! ( درست مثل شماتیک مدار ) که من اینو نمیدونستم و کلید رو روی پایه d0 گذاشته بودم . انتظارم این بود که با 1 کردن D0 گیرنده هم 1 بشه و به محض 0 کردن D0 در گیرنده هم 0 دریافت بشه ( بخاطز لحظه ای بودن PT2272-M4 ). که البته اشتباه بود . از همه دوستان بخاطر پاسخگویی ممنونم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sorena01 نمایش پست ها
                        دوستانی که جواب نگرفتن حتما انتن رو برای فرستنده بذارید وگرنه 5 سانتی متر هم برد نخواهد داشت . برای من روی برد برد با همین فاصله بدون انتن جواب نداد
                        سلام
                        میشه بفرمایین از چه آنتنی باید استفاده کرد؟
                        راستش من از یه تکه سیم عایق دار به طول حدود 10 تا 15 سانت استفاده کردم اما جواب نگرفتم. نمیدونم ایراد مدارم کجاست!

دیدگاه

منم از یک.سیم.به همین اندازه استفاده کردم.
                          به نظر من مشکلاز مقاومتهایی که برای اسیلاتور استفادهکردید میتونه باشه. مقاومت ها بسته به کیفیتشون دارای کمی تلرانس هستن. با سری کردن چند تا مقاومت هم میشه راه اندازیش کرد. ولی سعی کنید حتما 3.3 مگا اهم در فرستنده و 680 کیلودر گیرنده رو رعایت کنید. امتحان کنید ببینید نتیجه میده یا نه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sorena01 نمایش پست ها
                            به نظر من مشکلاز مقاومتهایی که برای اسیلاتور استفادهکردید میتونه باشه. مقاومت ها بسته به کیفیتشون دارای کمی تلرانس هستن. با سری کردن چند تا مقاومت هم میشه راه اندازیش کرد. ولی سعی کنید حتما 3.3 مگا اهم در فرستنده و 680 کیلودر گیرنده رو رعایت کنید. امتحان کنید ببینید نتیجه میده یا نه
                            چون همچین مقاومتهایی نداشتم از سری کردن سه تا مقاومت ( 1 مگا+100کیلو +100 کیلو) جمعاً به اندازه 1.2 مگا و در گیرنده از دو تا 100 کیلویی جمعاً 200 کیلو (براساس دیتا شیت) استفاده کردم. البته شایان ذکره که وقتی از ماژول ASK استفاده نکنم و خروجی 2262 رو مستقیماً به ورودی 2272 وصل کنم جواب میده یعنی با وصل کردن تغذیه 2262، اطلاعات در 2272 دریافت و آشکار میشه. پس مقدار مقاومتها درسته. آیا اینطور نیست؟ اما وقتی پای ماژول ASK میاد وسط چیزی توی گیرنده آشکار نمیشه.
                            راستش میخوام عکسشو آپ کنم اما مجاز نیستم من کی مجاز به پیوست کردن فایل میشم؟

دیدگاه

اتفاقا من هم این هفته قطعاتم به دستم رسید.قبلا یه عالمه ماژول داشته که عکس شونو تو صفحه قبل گذاشتم .هرکارکردم فرستندش کارنکرد.ولی یه ریموت اماده داشتم با اون امتحان کردم ،گیرندش طبق همین مداربستم ول خوب کار می کرد.
                              این مدار هیچی نداره که ادم خطازیادی داشته باشه.نکتش همون مقاومته که من با 4.7مگا اهم بستم و تقریبا 50کیلو تلرانس داشتم.ولی با این وجود گیرندش کارمیکرد.چونکه مال من هم فرستنده کار نرد امکان داره از انتن باشه.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط شوکول نمایش پست ها
                              چون همچین مقاومتهایی نداشتم از سری کردن سه تا مقاومت ( 1 مگا+100کیلو +100 کیلو) جمعاً به اندازه 1.2 مگا و در گیرنده از دو تا 100 کیلویی جمعاً 200 کیلو (براساس دیتا شیت) استفاده کردم. البته شایان ذکره که وقتی از ماژول ASK استفاده نکنم و خروجی 2262 رو مستقیماً به ورودی 2272 وصل کنم جواب میده یعنی با وصل کردن تغذیه 2262، اطلاعات در 2272 دریافت و آشکار میشه. پس مقدار مقاومتها درسته. آیا اینطور نیست؟ اما وقتی پای ماژول ASK میاد وسط چیزی توی گیرنده آشکار نمیشه.
                              راستش میخوام عکسشو آپ کنم اما مجاز نیستم من کی مجاز به پیوست کردن فایل میشم؟
                              مگه میشه که نتونی عکس اپ کنی؟اینجا همچی چیزی نداریم.فقط باید عکس تو تو یه هاست اپلود کنی از pico fil استفاده کن.و لینکشو بذار
                              eshop-hodhod.ir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X