اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط سریال با بورد دیسکاوری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط سریال با بورد دیسکاوری

سلام دوستان
    من uboot رو زدم روی بورد stm32f429. الان میخوام باهاش ارتباط سریال برقرار کنم و یو سی لینوکس رو توش لود کنم. نمیخوام رو پی سی، لینوکس نصب کنم و بعدش روی اون kermit رو اجرا کنم. برنامه hyper terminal رو روی ویندوز سون نصب کردم و الان میتونم نوع میکرو و ... رو ازش بخونم (میتونم داده دریافت کنم.). اما وقتی دستورات رو تایپ میکنم و اینتر میزنم دستورات اجرا (ارسال) نمیشن. میخواستم بدونم چطوری باید دستورات رو بفرستم درون میکرو؟
    و سوال بعدیم اینه که آیا هایپرترمینال میتونه جایگزین کرمیت باشه تا آخر یا نه؟

کسی نیس کمک بنماید؟!
    لینوکس نصب کنم یعنی؟! :|
    جدیدترین ویرایش توسط mehdi_sd; ۱۵:۰۲ ۱۳۹۵/۰۷/۱۶.

پاسخ : ارتباط سریال با بورد دیسکاوری

سلام
    بازم میگم بعلت نداشتن برد یخورده.....
    ولی من برای ارتباط سریال با pc از نرمافزار زیر استفاده میکنم
    دانلود کنید.

تنظیماتتو مطابق تنظیمات سریال در میکرو قرار بده و ودر کادر data input رشته ارسالی رو بنویس و تیک send new رو بزن بعد دکمه send رو بزن تا ارسال بشه

شما نمونه دستور ارسال و دریافت داده رو قرار بده تا ببینم مشکل چیه.
    امام مهدی(عج): اگر شیعیان ما ، که خداوند طاعتشان دهد. در عهد ما وفادار و همدل بودند، هرگز دیدار ما (ظهور) به تاخیر نمی افتاد.(کدام عهد ؟)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi8866 نمایش پست ها
      سلام
      بازم میگم بعلت نداشتن برد یخورده.....
      ولی من برای ارتباط سریال با pc از نرمافزار زیر استفاده میکنم
      دانلود کنید.

تنظیماتتو مطابق تنظیمات سریال در میکرو قرار بده و ودر کادر data input رشته ارسالی رو بنویس و تیک send new رو بزن بعد دکمه send رو بزن تا ارسال بشه

شما نمونه دستور ارسال و دریافت داده رو قرار بده تا ببینم مشکل چیه.
      این نرم افزارا حل نمیکنن مشکل رو به نظرم البته!
      من میخوام کاری رو که تو لینک پایین گفته شده رو انجام بدم:
      Linux and System-On-Modules: i.MX RT1050, STM32F7, SmartFusion2, i.MX 8M, i.MX 6ULL, i.MX 6SoloX.

دیدگاه

خب
        منم همینو گفتم دیگه اون مبدل سریال هست که باید به برد وصل کنی بعد شماره com رو که مربوط به اون مبدل هست رو با همون نرم افزار تنظیم کنی بعد ارسال دیتا کنی
        امام مهدی(عج): اگر شیعیان ما ، که خداوند طاعتشان دهد. در عهد ما وفادار و همدل بودند، هرگز دیدار ما (ظهور) به تاخیر نمی افتاد.(کدام عهد ؟)

دیدگاه

دوستان و عزیزان گل بالاخره راه حلشو پیدا کردم!
          بردهای stm32f429 دو دسته هستن،یه دسته DISC1 و یه دسته که جدیدترن discovery نوشته روشون. در بوردهای disc1 شما اگه بخواین از پین های RX و TX مربوط به USART1 استفاده کنین، باید دو تا مقاومت صفر اهمی که پشت بورد در SB11 و SB15 لحیم شدن رو بکنین،بندازین دور.
          اما نیازی به این کار نیس! با بودن این دوتا پل stlink خودش تبدیل میشه به پورت سریال مجازی، البته بدیهیه که باید دوتا جامپر مربوط به CN4 رو که در روی بورد قرار داره خارج کنین.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X