اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کاربرد اشعه ی فرابنفش در ساخت برد مدار چاپی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کاربرد اشعه ی فرابنفش در ساخت برد مدار چاپی

سلام
    وقت بخیر. من می خواستم برد مدار چاپی رو که می سازم مثل برد هایی که کارخانه ها می زنن رنگ کنم. با جست وجو متوجه شدم که از ماده ای به نام
    solder mask استفاده میشه که علاوه بر قشنگی کاربرد هایی هم داره مثل اینکه در مقابل اشعه ی فرابنفش مقاوم هست . حالا در این مورد سوال دارم :
    کاربرد هایی دیگه ای که solder mask دارد چی هست؟

برای پاک کردن جای قطعات یا pad ها دیدم که از کاغذ شفاف به همراه اشعه فرابنفش استفاده مشه .
    سوال :
    2- توی نت دیدم از led استفاده میشه که نور فرابنفش تولید میکنه . ولی یه مورد جالب هم دیدم که بورد رو بین دوتا شیشه قرار داده بودو در نور خورشید
    قرار داده بود به نظرتون این مورد عملیه؟
    با تشکر.
    جدیدترین ویرایش توسط danialfazilatpoor; ۱۳:۰۵ ۱۳۹۵/۰۷/۱۵.

پاسخ : کاربرد اشعه ی فرابنفش در ساخت برد مدار چاپی

این روش نیاز به دقت بسیارزیادی داره .که به نظرم با وسایل موجود بوسیله دست امکان پذیرنیست.در بردهایی که پد زیادی داره کاربسیار دشوار میشه.
    در بردهای خانگی از اسپری استفاده کنید .که یه لایه پلاستیکی شفاف و روی برد میکشه و باعث عایق بندی و هم چنین مانع از اکسیداسیون مس میشه.از طرفی مس و به فیبر می چسبونه.
    خود من از چسب شفاف استفاده می کنم.و مقداری رنگ رو باهاش قاطی می کنم.سبزرنگ درمیاد.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

اینم عکس از قوطی که از رنگ فروشی گرفتم.

اگه باز هم راه های دیگه ای هست دوستان بگن تا استفاده کنیم.
    eshop-hodhod.ir

دیدگاه

سلام
      ممنون از راهنمایی تون.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Namvar14 نمایش پست ها
        این روش نیاز به دقت بسیارزیادی داره .که به نظرم با وسایل موجود بوسیله دست امکان پذیرنیست.در بردهایی که پد زیادی داره کاربسیار دشوار میشه.
        در بردهای خانگی از اسپری استفاده کنید .که یه لایه پلاستیکی شفاف و روی برد میکشه و باعث عایق بندی و هم چنین مانع از اکسیداسیون مس میشه.از طرفی مس و به فیبر می چسبونه.
        خود من از چسب شفاف استفاده می کنم.و مقداری رنگ رو باهاش قاطی می کنم.سبزرنگ درمیاد.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

اینم عکس از قوطی که از رنگ فروشی گرفتم.

اگه باز هم راه های دیگه ای هست دوستان بگن تا استفاده کنیم.

اسپری موقه لحیم کاری نمیسوزه؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X