اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نورپردازی بدون نویز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نورپردازی بدون نویز

سلام خسته نباشید هفته اینده قراره برای خودم استدیو موسیقی بسازم و نباید نویز داشته باشم باعث خراب شدن آهنک میشه،من قصد دارم 10متر اس ام دی rgb استفاده کنم با کنترل و برای نور مخفی حدود 20متر اس ام دی تک رنک آیا این ها نویز تو کارم میندازه؟
    حدود 12عدد هم از اون لامب کوجیک ها که تو سقف کار میشه کم نوره(اسمشو نمیدونم) ایا این ها نویز میندازه
    لطفا اکه راه و روشی دارین برای نویز نیوفته راهنمایم کنین مثلا از جیزی استفاده کنم یا سیم کشی یا هر راهی که انجام بدم تا نویز نیوفته کمکم کنید

پاسخ : نورپردازی بدون نویز

نوشته اصلی توسط ali021021 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید هفته اینده قراره برای خودم استدیو موسیقی بسازم و نباید نویز داشته باشم باعث خراب شدن آهنک میشه،من قصد دارم 10متر اس ام دی rgb استفاده کنم با کنترل و برای نور مخفی حدود 20متر اس ام دی تک رنک آیا این ها نویز تو کارم میندازه؟
    حدود 12عدد هم از اون لامب کوجیک ها که تو سقف کار میشه کم نوره(اسمشو نمیدونم) ایا این ها نویز میندازه
    لطفا اکه راه و روشی دارین برای نویز نیوفته راهنمایم کنین مثلا از جیزی استفاده کنم یا سیم کشی یا هر راهی که انجام بدم تا نویز نیوفته کمکم کنید
    سلام.
    منظورتون چه نوع نویزی هست؟
    نویز ناشی از سر و صدای منابع نوری؟ ( مثل صدای ویز ویز لامپ کم مصرف کهنه) یا نویز الکترومغناطیسی که ممکنه تاثیر روی میکروفون و سیستم ضبط صدا داشته باشه؟!
    به نظرم اگر میخواین یه منبع نور مناسب داشته باشین، از LED استفاده بفرمایین، و اگر میخواین موارد بالا رو نداشته باشین، یه ترانس نسبتا قوی ( مثلا 12 ولت 20 آمپر) استفاده کنین که خارج از محل ضبط صدا نصب بشه و سیم کشی بشه داخل استودیو. اینجوری اصولا هیچ گونه سر و صدا یا نویز سوئیچینگ درکار نخواهد بود. البته در عوضش مختصر اتلاف توان خواهیم داشت که چاره ای نیست.

دیدگاه

ممنونم،منظورم نویز رو سیستم صوتی و میکروفن میره،اس ام دی ها نویز دارن؟اکه ترانس نزدیکم باشه احتمالا نویز میندازه؟دور کردن ترانس خیلی دردسر تو ساخت داره موقع سیم کشی و اکه ترانس غیر نور برای دوربین و جند لوازم دیکه هم کنارم استفاده دارم،اکه محل برق کرفتن هست سیم برق اتاق دیکه میشه بکشم و ترانس همینجا باشه با بودنش مشکلی بیش نمیاد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali021021 نمایش پست ها
        ممنونم،منظورم نویز رو سیستم صوتی و میکروفن میره،اس ام دی ها نویز دارن؟اکه ترانس نزدیکم باشه احتمالا نویز میندازه؟دور کردن ترانس خیلی دردسر تو ساخت داره موقع سیم کشی و اکه ترانس غیر نور برای دوربین و جند لوازم دیکه هم کنارم استفاده دارم،اکه محل برق کرفتن هست سیم برق اتاق دیکه میشه بکشم و ترانس همینجا باشه با بودنش مشکلی بیش نمیاد؟
        به نظرم بهتره از تجهیزات نور پردازی با LED یا COB استفاده کنی. درایور LED هم از نوع ضدآب انتخاب بکن. نه به خاطر ضدآب بودنش! به خاطر اینکه برای ضدآب شدنش داخلش یه موادی ریخته شده که خمیری شکل هست و نمیذاره احیانا صدای لرزش ترانسش از بیرون شنیده بشه. سیم کشی هم خیلی عادی انجام میشه.
        جدیدترین ویرایش توسط شاهرخ مستقیمی; ۲۳:۲۲ ۱۳۹۵/۰۷/۱۵.

دیدگاه

همونطور که اون دوستمون گفتند
          اول مشخص کنید منظور از نویز منظورتون چه نویزی هستش

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X