اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در ساخت مدار شارژ باتری های سیلد اسید 12ولت 30 آمپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در ساخت مدار شارژ باتری های سیلد اسید 12ولت 30 آمپر

باسلام خدمت تمامی بزرگواران
    با احترام میخواستم در رابطه با طراحی مداری شارژی که بتواند شش تا باتری سیلد اسید 12 ولت 30 امپر (مخصوص ups) بطور منظم و هوشمند که اتوماتیک باتریها را شارژ کند و وقتی سطح ولتاژ به هشت ولت رسیداتوماتیک شارژ شودو بقیه باتریها به حالت آماده باشند یا بهتر و شفاف تر بیان کنم که یه مدار شارژ هوشمندی میخوام که باتری هرگاه به سطح ولتاژ هشت ولت افت پیدا کرد شارژ شود و در همین لحظه باطری پر را سوییچ کند برای استفاده وسیله مصرفی مورد نظر ما
    مثل یک رله شش کانال اتوماتیک که بطور مجزا یک باطری پر را سوییچ کند به وسیله مصرفی ما و باتری خالی همزمان سوییچ شود برای شارژ.
    ممنونم اگه کمکم کنید با تشکر

پاسخ : کمک در ساخت مدار شارژ باتری های سیلد اسید 12ولت 30 آمپر

سلام. فکر نکنم جز با میکرو امکان پذیر باشه چون همزمان چندتا باتری پر داری که در انتظار وصل به سیستم هستن...

خوب پرا آمپر باتری رو بالا نمیبری؟ مثلا از باتر 90 امپر یا بالاتر استفاده کن. یا دو تا 60 آمپر.. چون دو تا رو میدونم با ترازیستور میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط meisam2 نمایش پست ها
      باسلام خدمت تمامی بزرگواران
      با احترام میخواستم در رابطه با طراحی مداری شارژی که بتواند شش تا باتری سیلد اسید 12 ولت 30 امپر (مخصوص ups) بطور منظم و هوشمند که اتوماتیک باتریها را شارژ کند و وقتی سطح ولتاژ به هشت ولت رسیداتوماتیک شارژ شودو بقیه باتریها به حالت آماده باشند یا بهتر و شفاف تر بیان کنم که یه مدار شارژ هوشمندی میخوام که باتری هرگاه به سطح ولتاژ هشت ولت افت پیدا کرد شارژ شود و در همین لحظه باطری پر را سوییچ کند برای استفاده وسیله مصرفی مورد نظر ما
      مثل یک رله شش کانال اتوماتیک که بطور مجزا یک باطری پر را سوییچ کند به وسیله مصرفی ما و باتری خالی همزمان سوییچ شود برای شارژ.
      ممنونم اگه کمکم کنید با تشکر
      با سلام. دوست عزیز تا اونجایی که اطلاع دارم باطریهای سیلد اسیدی رو تا 8 ولت دشارژش نمیکنند!!!!! من خودم حداقل ولتاژ دشارژ رو 10 ولت در نظر میگیرم تا Over-Discharge صورت نگیره و تو شارژ مجدد دچار مشکل نشم! حقیقتش تا پایان این ماه منم باید یه پروژه ای شبیه به پروژه شما رو تحویل بدم ولی با این تفاوت که من دو تا ست باطری 36 ولتی با جریان 26 آمپر دارم که یکی در حال شارژ خواهد بود و دومی در حال مصرف ولی نکته مهم و سختش اینجا بود که باطری که در حال دشارژ هست نباید هیچگونه ارتباط گراندی با شارژر میداشت و از طرفی جریان مصرفی باطری و ولتاژش باید بصورت ایزوله سنس میشد که برای جریان مشکلی نداشتم ولی برای ولتاژ با هزار رو یک مصیبت تونستم حلش کنم.
      من تو این پروژه برای بخش شارژر از توپولوژی هاف-بریچ استفاده کردم و سیستم به خوبی پاسخگو بود و بدون مشکل عین بلبل کار کرد. حتی دو تا فیلم هم ازش گرفتم که میتونید از این لینک و از این لینک مشاهده کنید. برای بخش کنترلی از میکروکنترلر PIC16F877A استفاده کردم که کلیه حالتهای مختلف رو سنس و دستورات رو به رله ها و سوئیچها میده. بعده اینکه برنامه نویسیش تموم شد یه فیلم کامل دیگه میگیرم و ارسال میکنم.
      موفق باشید

دیدگاه

با سلام تو این سایت سرچ کنید براتون با آیس ی های مختلف شارژر طراحی شده هستش که باید کمی تغییرات بهش بدید مثلا باlm2576تا 10آمپر هستش یا مبدل های ACبه DCتو انجمن ها هستش

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X