اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار سوییچینگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار سوییچینگ

سلام به دوستان

این مدار یه سوییچینگ 12 ولت 7 آمپر هست که البته در 12 ولت حدود 2.6 آمپر جریان میده یعنی وقتی 4 تا مقاومت 1 اهم 10 وات رو سری کردم با هم و وصل کردم به خروجی مدار ولتاژ مدار 12 ولت شده بود و ولتاژ روی مقاومت ها 2.67 بود
    1_چرا جریان دهی این مدار اینقدر پایین هست ضمن این که ازش کار نکشیدم ؟
    2_این ماده سفید رنگی که در شکل نشون دادم دقیقا چیه ؟
    3_برای چی میزارن ؟چرا به همه قطعات نزده ؟

آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

پاسخ : مدار سوییچینگ

الان یعنی اگه 2اهم مقاومت(دوتا 1 اهم) بهش وصل کنی 6 آمپر نمیده؟ یا اگه سه اهم(سه تا 1 اهم) باشه 4 آمپر نمیده؟
    مواظب باش اینا هم یه حدی دارن. نتر****ش یه وقت.(محدود کننده جریان داره؟ یا محافظ اتصال کوتاه که خیالت راحت باشه نسوزه؟)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط روح الامین نمایش پست ها
      الان یعنی اگه 2اهم مقاومت(دوتا 1 اهم) بهش وصل کنی 6 آمپر نمیده؟ یا اگه سه اهم(سه تا 1 اهم) باشه 4 آمپر نمیده؟
      مواظب باش اینا هم یه حدی دارن. نتر****ش یه وقت.(محدود کننده جریان داره؟ یا محافظ اتصال کوتاه که خیالت راحت باشه نسوزه؟)
      این مدار یه سوییچینگ 12 ولت 7 آمپر هست که البته در 12 ولت حدود 2.88 آمپر جریان میده یعنی وقتی 4 تا مقاومت 1 اهم 10 وات رو سری کردم با هم و وصل کردم به خروجی مدار ولتاژ مدار 11.7 ولت شده بود و ولتاژ روی مقاومت ها 2.88 بود
      من از این سایت گرفتم که توضیحاتی در موردش داده در جدول
      خرید اینترنتی آداپتور 12 ولت 7 آمپر بین راهی به صورت خرده و عمده و قیمت انواع آداپتور AC به DC در فروشگاه آنلاین الکترونیک و رباتیک روبوایکیو

فقط اگه ممکنه سوالاتم رو تو پست قبلی جواب بدید خیلی ممنون میشم
      ضمن این که من هر جا گفتم که این منبع جریانش این قد رکمه تعجب کردن و گفتن نمیشه تا این حد کم
      فکر میکنید مشکل از کجاست
      ضمنا من قبلا هم که تست میگرفتم جریانش همین قدر بود
      جدیدترین ویرایش توسط rezamajdi; ۲۰:۱۷ ۱۳۹۵/۰۷/۱۹.

دیدگاه

شما کاریو که من گفتم انجام بدید و نتیجه رو بگید.

دیدگاه

شما کاریو که من گفتم انجام بدید و نتیجه رو بگید.
          سلام

سه تا مقاومت 1 اهم 10 وات گزاشتم ولتاژ خروجی شد 11.35 و جریان خروجی هم دیگه میشه 3.78 آمپر
          البته ماکزیمم جریان پیوسته قابل تحمل برای مقاومت 1 اهم 10 وات برابر با 3.16 امپر که الانه بیشتر ازش گذشته ولی خوب غیر از اینا دیگه مقاومتی نداشتم
          اما سریع اندازه گیری کردم که مقاومت ها و سوییچینگ داغ نشه و مقادیر تغییر نکنه همینطور مقاومت ها نسوزن
          حالا نظرتون چیه
          چرا این قدر جریانش کمه ؟

دیدگاه

سلام دوست عزیز.
            انتظار دارین وقتی 4تا مقاومت یک اهم بهش وصل میکنین چه جریانی ازش عبور کنه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezamajdi نمایش پست ها
              سلام به دوستان

این مدار یه سوییچینگ 12 ولت 7 آمپر هست که البته در 12 ولت حدود 2.6 آمپر جریان میده یعنی وقتی 4 تا مقاومت 1 اهم 10 وات رو سری کردم با هم و وصل کردم به خروجی مدار ولتاژ مدار 12 ولت شده بود و ولتاژ روی مقاومت ها 2.67 بود
              1_چرا جریان دهی این مدار اینقدر پایین هست ضمن این که ازش کار نکشیدم ؟
              2_این ماده سفید رنگی که در شکل نشون دادم دقیقا چیه ؟
              3_برای چی میزارن ؟چرا به همه قطعات نزده ؟

1.پایین نیست ظاهرا شما داری کم ازش جریان میکشی.طبق قانون اهم با مقاومت 4 اهم نهایتا 3 امپر میتونی بکشی و اگه میخوای 7 امپر رو بکشی باید مقاومت رو تا 1.7 اهم پایین بیاری
              2.این ماده چسب سیلیکونه و به قطعاتی که احتمال انفجار دارن زده میشه مثل همون خازن الکترولیت تا هنگام انفجار به بقیه اسیب نزنه
              3.نیاز ندارن همه قطعات

دیدگاه

نوشته اصلی توسط B2 نمایش پست ها
                1.پایین نیست ظاهرا شما داری کم ازش جریان میکشی.طبق قانون اهم با مقاومت 4 اهم نهایتا 3 امپر میتونی بکشی و اگه میخوای 7 امپر رو بکشی باید مقاومت رو تا 1.7 اهم پایین بیاری
                از پاسختون ممنون

اما اگه مقاومت کمتر از 4 اهم قرار بدم ولتاژش افت میکنه
                تو 3 اهم میشه 11.35 ولت
                بعضی دوستان نظرشون اینه که افت ولتاژ موجب آسیب رسیدن به سوییچینگ میشه

نظر شما چیه ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شوکول نمایش پست ها
                  سلام دوست عزیز.
                  انتظار دارین وقتی 4تا مقاومت یک اهم بهش وصل میکنین چه جریانی ازش عبور کنه؟
                  نوشته اصلی توسط B2 نمایش پست ها
                  1.پایین نیست ظاهرا شما داری کم ازش جریان میکشی.طبق قانون اهم با مقاومت 4 اهم نهایتا 3 امپر میتونی بکشی و اگه میخوای 7 امپر رو بکشی باید مقاومت رو تا 1.7 اهم پایین بیاری...
                  دقیقا این همون چیزی بود که من نگفتم ببینم خود رضا متوجه میشه یا نه ولی نمی دونم چرا متوجه نشد.
                  مدار داره تقریبا درست کار میکنه و یادت باشه وقتی میگن مثلا 7آمپر خروجی میده قرار نیست 7آمپر ازش بکشی. شما سعی کن بیشتر از 3 چهارم ازش جریان نکشی چون اگه کار هم بکنه یا نیاز به تمهیدات خاص داره یا استهلاک قطعه/دستگاه میره بالا.

دیدگاه

دقیقا این همون چیزی بود که من نگفتم ببینم خود رضا متوجه میشه یا نه ولی نمی دونم چرا متوجه نشد.
                    مدار داره تقریبا درست کار میکنه و یادت باشه وقتی میگن مثلا 7آمپر خروجی میده قرار نیست 7آمپر ازش بکشی. شما سعی کن بیشتر از 3 چهارم ازش جریان نکشی چون اگه کار هم بکنه یا نیاز به تمهیدات خاص داره یا استهلاک قطعه/دستگاه میره بالا.
                    روح الامین جان

من این نکته رو متوجه بودم اما مشکل من این بود که افت ولتاژ بوجود میاد
                    من فکر میکنم افت ولتاژ مخصوصا در حد چند دهم ولت نشون دهنده کم آوردن منبع ولتاژ هست و نباید این افت بوجود بیاد
                    برای همین گفتم جریان دهیش کمه که افت ولتاژ بوجود میاد
                    وگرنه شاید همون 7 آمپر رو هم بده

نظرتون در خصوص افت ولتاژی که اون بالا اشاره کردم ( 11.35 ولت در 3.78 آمپر ) چیه ؟؟؟؟
                    اگه از 3.78 آمپر بیشتر جریان بکشم افت ولتاژ بیشتر میشه

دیدگاه

از پاسختون ممنون

اما اگه مقاومت کمتر از 4 اهم قرار بدم ولتاژش افت میکنه
                      تو 3 اهم میشه 11.35 ولت
                      بعضی دوستان نظرشون اینه که افت ولتاژ موجب آسیب رسیدن به سوییچینگ میشه

نظر شما چیه ؟
                      اگه تا جریان 7 امپر روی همین 11.3 بمونه به نظرم تا حدودی طبیعیه البته به کیفیت مدار هم بستگی داره ولی اگه پایین تر بیاد ینی منبع برای 7 امپر مناسب نیست.افت ولتاژ ینی منبع داره اورلود میشه و ممکنه بعد از مدتی خراب هم بشه.اگه کارتئن حساسه از منبع تغذیه های خوب مثل دلتا یا مین ول استفاده کنید.

دیدگاه

روح الامین جان

من این نکته رو متوجه بودم اما مشکل من این بود که افت ولتاژ بوجود میاد
                        من فکر میکنم افت ولتاژ مخصوصا در حد چند دهم ولت نشون دهنده کم آوردن منبع ولتاژ هست و نباید این افت بوجود بیاد
                        برای همین گفتم جریان دهیش کمه که افت ولتاژ بوجود میاد
                        وگرنه شاید همون 7 آمپر رو هم بده

نظرتون در خصوص افت ولتاژی که اون بالا اشاره کردم ( 11.35 ولت در 3.78 آمپر ) چیه ؟؟؟؟
                        اگه از 3.78 آمپر بیشتر جریان بکشم افت ولتاژ بیشتر میشه
                        بابا تو تا پست سومت داشتی میگفتی جریان کم میده. حالا تازه داری میگی افت ولتاژ پیدا میکنه. رضا داری مارو می پیچونی ها؟

در مورد افت ولتاژ هم با B2 موافقم.

دیدگاه

بله درست میفرمایید

اصلاحش میکنم که در بار 4 اهم ولتاژ 11.7 میشه
                          آیا بیش از حد ازش جریان میکشم ؟

دیدگاه

سلام این اداپتور رو هر کارش کنی نمیتونی بیشتر از یه مقدار مشخصی (حدودا 4 امپر) ازش جریان بکشی، بیشتر هم بخای بکشی افت ولتاژ میده، راهش اینه سیمهای خروجی رو قطع کنی بجاش تعداد رشته سیم بیشتری استفاده کنی. حالا با مقاومت 2 اهم تست کن، راه اصولی تر اینه از مقاومت بالا شروع کنی بیای پایین تا جایی که افت ولتاژ بده، همونجا جریان ماکس رو اندازه گیری کن.
                            جدیدترین ویرایش توسط محمد پورخلیلی; ۱۰:۱۷ ۱۳۹۵/۰۷/۲۱.

دیدگاه

یعنی میخوای بگی در طول سیم خروجی مقداری ولتاژ افت کرده ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X