اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طول عمر کیس های امروزی چند هزار ساعت هست ؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طول عمر کیس های امروزی چند هزار ساعت هست ؟؟

سلام به دوستان

من شخصا هر روز حدود 15 ساعت کامپیوترم روشنه و اغلب به فعالیت در انجمن eca و کار با نرم افزار های آلتیوم و کدویژن مشغول هستم
    فکر میکنید کیس من با 15 ساعت فعالیت در روز چقدر دووم میاره ؟
    عمر یک کامپیوتر امروزی حدودا چند هزار ساعت هست ؟

ممنون
    آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

پاسخ : طول عمر کیس های امروزی چند هزار ساعت هست ؟؟

سلام
    من هم زیاد پای سیستمم می نشینم از ساعت 2نصف شب که واسه دانلود رایگان روشنه ساعت 6یا 7هم خودم پاش میشینم گاهی وقتا هم کارای دیگمو انجام می دم سیستم روشنه البته کارایی که انجام میدم شاید خیلی 1ساعت یا نیم ساعت طول بکشن وارزشش رو نداشته باشه سیستمو خاموش کنم واسه همین 20ساعت 21ساعت روشنه بعضی وقتام کار پیش میاد سیستم رو خاموش می کنم مثلا 8ساعت یا 10ساعت روشنه
    پاور های جدید گرین سری ATX که واسه مصرف های خانگیه تا 60000ساعت عمر مفید دارن
    حالا یه سیستم چقدر دووم میاره منم خیلی دلم میخواد بدونم
    جدیدترین ویرایش توسط real_ahmadi; ۱۶:۱۳ ۱۳۹۵/۰۷/۱۷.
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

سلام دوستان
      بنده حدود 6 سال قبل یک سیستم معمولی رو برای سرور بستم و به جز یک مدت که ازش استفاده نشد همش روشن بوده بعد از حدود 28000 ساعت یکی از هاردهاش سوخت ، (raid0)
      بعد از اون حدود 40.000 ساعت کارکرده هیچ مشکلی تا حالا که نداشته خواستید هر وقت سوخت خبرتون کنم

(این شات حدود یک ماه قبل گرفته شده)و الان همون 40.000 باید شده باشه)
      سیستم هم چیز خاصی نداره
      core i3 540
      asrock p55pro/usb3
      galax 9800gt
      seagate 500GB
      پاور هم گرین که وات و مدلشو یادم نیست
      البته به طرز استفاده ی شما ، دمای کارکرد و همچنین تغذیه مناسب هم بستگی داره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amirpcp30 نمایش پست ها
        سلام دوستان
        بنده حدود 6 سال قبل یک سیستم معمولی رو برای سرور بستم و به جز یک مدت که ازش استفاده نشد همش روشن بوده بعد از حدود 28000 ساعت یکی از هاردهاش سوخت ، (raid0)
        بعد از اون حدود 40.000 ساعت کارکرده هیچ مشکلی تا حالا که نداشته خواستید هر وقت سوخت خبرتون کنم

(این شات حدود یک ماه قبل گرفته شده)و الان همون 40.000 باید شده باشه)
        سیستم هم چیز خاصی نداره
        core i3 540
        asrock p55pro/usb3
        galax 9800gt
        seagate 500GB
        پاور هم گرین که وات و مدلشو یادم نیست
        البته به طرز استفاده ی شما ، دمای کارکرد و همچنین تغذیه مناسب هم بستگی داره
        بله دقیقا دمای دستگاه روی طول عمر دستگاه تاثیر زیادی داره و با عمر ارتباط مستقیم.....هرچی خنک تر نگهش داری طول عمر سیستم هم بیشتر میشه (این در موردهمه دستگاه ها صادقه)
        Proudly @real_ahmadi
        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezamajdi نمایش پست ها
          سلام به دوستان

من شخصا هر روز حدود 15 ساعت کامپیوترم روشنه و اغلب به فعالیت در انجمن eca و کار با نرم افزار های آلتیوم و کدویژن مشغول هستم
          فکر میکنید کیس من با 15 ساعت فعالیت در روز چقدر دووم میاره ؟
          عمر یک کامپیوتر امروزی حدودا چند هزار ساعت هست ؟

ممنون
          همونطور که دوستان بدرستی اشاره کردند ارائه ی تخمین دقیق غیرممکن است چون به نوع و شرایط استفاده کاملا مرتبط بوده و همچنین ارتباط مستقیم با کیفیت هر کدام از قطعات دارد
          طبیعیست یک SSD با فناوری ساخت MLC عمر بیشتری از یک SSD با فناوری TLC خواهد داشت، همینطور مادربوردهای سری UD گیگابایت از خازنها حالت جامد، قطعات و موسفتهای تغذیه ی بسیار بهتری استفاده کردند تا مادربوردهای ارزانقیمت تر
          بنده لپتاپی از سال 2005 دارم که همچنان مرگ سرش نمی شود و چند سالیست دادم بچه ها . درحالیکه ممکنست لپتاپ 2016 خرید کنید و ظرف 1 ماه چیپ گرافیک بسوزد (بعلت خنک سازی، مونتاژ و مادربورد بد) یا هارد بی کیفیتش بدسکتور بگیرد ، و ...
          جدیدترین ویرایش توسط Skylake; ۱۴:۳۷ ۱۳۹۵/۰۷/۱۸.

دیدگاه

منم لب تابم از سال 2011 تا الان داره کار میده و مشکل خاصی نداره فقط باطری و سی دی رامش مشکل داره
            از منم تقریبا روزی 20 ساعت روشنه ک 5 6 ساعت دارم ازش کار های نیمه سنگین و 1 تا 2 ساعت هم دارم ازش کار های سنگین مثل بازی کردن میکشم

دیدگاه

سلام من یک مادربورد معمولی گیگابایت خریدم که روش زده بود 50 هزار ساعت البته 50 هزار ساعت دیگه کور آی 3 منسوخ میشه
              بیشترین چیزی که سیستم رو خراب میکنه دما رطوبت + نوسانات برقی من خودم یه بارشاهد بودم برق سه چهار تا تیک زد پاورم نیم سوز شد
              به قول یکی از دوستام آدم بخواد به این جور چیزا فکر کنه پیر میشه بهتره درآمدمون رو ببریم بالا تا کمتر غصه این جور چیزارو بخوریم

موفق باشید
              جدیدترین ویرایش توسط Azadfalah; ۱۶:۲۱ ۱۳۹۵/۰۷/۱۸.
              I'm going to
              RWTH Aachen
              University

دیدگاه

به درک سوخت ، غصه ی اینم بخوریم ، کم دردسر تو زندگی هست ، حالا بیایم به اینم فکر کنیم که فلان چیز کامپیوترم کی میسوزه.
                همیشههههه یادتون باشه از اطلاعاتتون بک آپ بگیرید ، حتما حتما یه هارد اکسترنال بگیرید ، به صورت ماهانه آپدیت کنید اطلاعاتتونو تو اون هارد ، اگه اتفاقی بیاوفته 5 ماه وقتی که برای کد نوشته شدتون گذاشتین دود میشه میره هوا.خیلی مواظب اطلاعاتتون باشید.
                من که هزار برابر بیشتر از لپ تاپم ، نگران اطلاعاتم هستم ، اگه پاک بشه یا اتفاقی بیاوفته ، نابود میشم.
                همیشه هارد اکسترنالم تو گاوصندوقه.
                به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
                (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

!..........
                  جدیدترین ویرایش توسط ssmq; ۱۰:۴۶ ۱۳۹۵/۰۷/۱۹.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X