ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 24
    2012/12/30
    بوشهر
    3,208
    1,119

پاسخ : اتصال بدنه کریستال به زمین

زمین کردن بدنه کریستال تاثیر داره. تو اینترنت مطلب هست که ثابت کردن. البته بسته به جاش میتونه کم یا زیاد بشه.
    2015/01/24
    Telegram: @Ashit_Axar
    395
    297

نقل قول نوشته اصلی توسط amin20107

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

ببینید من توی بردهای صنعتی هم دیدم یه لحیم بزرگ گذاشته روی کریستال و رفته شما بدنه کریستال رو سمباده بزنید که لحیم زود بچسبه...
    اگرهم واقعا نویز براتون مهمه و تاثیر قابل توجهی میذاره روی کارکرد مدارتون بیایید از کلاک اکتیو استفاده کنید یعنی بیایید با یه دونه 555 کلاک دقیق مثلا 16 مگ رو بسازید بعد توی فیوزبیت های میکرو کلاک رو برای دریافت کلاک خارجی تنظیم کنید چون کلاک به صورت تولید شده به میکرو داده میشه و میکرو دیگه از تپش کریستال یا نوسان یک مدار RC کلاک رو نمیسازه پایداری بیشتری ایجاد میشه ولی باید بگم من تا حالا خودم توی این 10 سال نیازی به این کار پیدا نکردم و خب انجامشم ندادم
    خیلی دلم می خواد بگم این حرفایی که میزنید مدارکش موجوده یا نه ولی نیازی نیست چون
    - اینکه بدنه ی کریستال رو فلزی میسازن دلیل داره که یجور قفس فارادی دورش ایجاد میکنه و شما با زمین کردنش سازنده رو سکته میدین
    - اگه واقعا این کار لازم بود خود قطعه پایه ی GND رو اضافه میکرد
    - اینکه تایمر ۵۵۵ با مقاوت و خازن راه اندازی میشه و هیچوقت نمی تونه توی دقت به کریستال حتی نزدیک بشه چه برسه که ...
    - اینکه بیشترین فرکانسی که ۵۵۵ می تونه تحمل کنه ۱۸۰ کیلوهرتزه که توی اون فرکانس هم باید بزاریدش توی یخچال تا بتونه ادامه بده
    ویرایش توسط ASHIT AXAR : 2016/10/12 در ساعت 22:30
    2005/12/28
    تبريز
    4,216
    1,149

بله موافقم که کریستال به مراتب بهتر از ۵۵۵ هست!
    اتصال بدنه هم نویز رو کم میکنه ولی باید دانستن اینکه چه مزیتی داره حتما باید منابع انگلیسی مطالعه بشه بعیده کسی با حساب کتاب این کارو کنه و معمولا تجربی لحیمش میکنن به زمین و خودمونم نمیدونیم چرا.
    منم سعی میکنم بگردم چیزی گیرم اومد اینجا میذارم
    2005/12/28
    تبريز
    4,216
    1,149

واقعا نکته جالبی بود من خودم نمیدونستم!!!

One reason may be more mechanical than electrical. Crystals are mechanically vulnerable, and may easily be damaged by shock and (ironically) vibration. Fixing the housing to a larger mass may reduce the effects of those.

Note that, while most likely there will be electrical contact between case and ground in the second picture, I would not rely on it without adding a solder blob at the point of contact. Check it out: hold your DMM's probes on the case to measure resistance. You may have to slightly rub over the surface to see the expected 0 Ω.
    2010/02/14
    کرج
    552
    166

نقل قول نوشته اصلی توسط امیرعلی بلورچیان

واقعا نکته جالبی بود من خودم نمیدونستم!!!

One reason may be more mechanical than electrical. Crystals are mechanically vulnerable, and may easily be damaged by shock and (ironically) vibration. Fixing the housing to a larger mass may reduce the effects of those.

Note that, while most likely there will be electrical contact between case and ground in the second picture, I would not rely on it without adding a solder blob at the point of contact. Check it out: hold your DMM's probes on the case to measure resistance. You may have to slightly rub over the surface to see the expected 0 Ω.
    سلام
    مهندس راجب این هم توظیح بدین

ازن های نویزگیر
    2015/08/27
    1,753
    1,003

ببینید من توی بردهای صنعتی هم دیدم یه لحیم بزرگ گذاشته روی کریستال و رفته شما بدنه کریستال رو سمباده بزنید که لحیم زود بچسبه...
    اگرهم واقعا نویز براتون مهمه و تاثیر قابل توجهی میذاره روی کارکرد مدارتون بیایید از کلاک اکتیو استفاده کنید یعنی بیایید با یه دونه 555 کلاک دقیق مثلا 16 مگ رو بسازید بعد توی فیوزبیت های میکرو کلاک رو برای دریافت کلاک خارجی تنظیم کنید چون کلاک به صورت تولید شده به میکرو داده میشه و میکرو دیگه از تپش کریستال یا نوسان یک مدار RC کلاک رو نمیسازه پایداری بیشتری ایجاد میشه ولی باید بگم من تا حالا خودم توی این 10 سال نیازی به این کار پیدا نکردم و خب انجامشم ندادم
    سلام به شما

اگه با 555 نوسان بسازیم اصلا دقیق در نمیاد
    درثانی مگه با 555 میشه 16 مگاهرتز رو ساخت !!!!!
    2012/12/30
    بوشهر
    3,208
    1,119

2012/05/13
    Planet Earth
    863
    365

نقل قول نوشته اصلی توسط ASHIT AXAR

خیلی دلم می خواد بگم این حرفایی که میزنید مدارکش موجوده یا نه ولی نیازی نیست چون
    - اینکه بدنه ی کریستال رو فلزی میسازن دلیل داره که یجور قفس فارادی دورش ایجاد میکنه و شما با زمین کردنش سازنده رو سکته میدین
    - اگه واقعا این کار لازم بود خود قطعه پایه ی GND رو اضافه میکرد
    - اینکه تایمر ۵۵۵ با مقاوت و خازن راه اندازی میشه و هیچوقت نمی تونه توی دقت به کریستال حتی نزدیک بشه چه برسه که ...
    - اینکه بیشترین فرکانسی که ۵۵۵ می تونه تحمل کنه ۱۸۰ کیلوهرتزه که توی اون فرکانس هم باید بزاریدش توی یخچال تا بتونه ادامه بده
    در مورد 555 دقیقا درست میگید باهاش نمیشه چنین فرکانسی رو ایجاد کرد ولی فکر می کنم ای سی دیگه ای باشه که بتونه ایجاد کنه حالا حداقل 1 مگ رو ایجاد کنه ای سی های اوسیلاتور زیاده.
    ولی در مورد کریستال من چندین برد صنعتی دیدم که بدنه ی کریستال زمین شده بود و مورد دیگه اینکه قفس فارادی باید یک سطح گوسی کاملا بسته باشه تا امواج نتونن عبور کنند ته کریستال قسمتی که پایه ها امدند بیرون بازه(فلزی نیست)و دیگه سطح گوسی بسته کامل نیست و خب مقدار اندکی نویز میتونه عبور کنه این نمونه نویز که دوستان در موردش حرف میزنند هم میتونه در واقع یه تشعشع الکترومغناطیسی باشه. اگر به گفته های من شک دارد برید موبایلتون را داخل قابلمه روحی بذارید و در قابلمه رو بهم ببندید و به موبالیتون زنگ بزنید می بینید که زنگ می خوره من این کار رو انجام دادم و در کمال تعجب موبایل زنگ می خوره
    2015/01/24
    Telegram: @Ashit_Axar
    395
    297

در مورد 555 دقیقا درست میگید باهاش نمیشه چنین فرکانسی رو ایجاد کرد ولی فکر می کنم ای سی دیگه ای باشه که بتونه ایجاد کنه حالا حداقل 1 مگ رو ایجاد کنه ای سی های اوسیلاتور زیاده.
    ولی در مورد کریستال من چندین برد صنعتی دیدم که بدنه ی کریستال زمین شده بود و مورد دیگه اینکه قفس فارادی باید یک سطح گوسی کاملا بسته باشه تا امواج نتونن عبور کنند ته کریستال قسمتی که پایه ها امدند بیرون بازه(فلزی نیست)و دیگه سطح گوسی بسته کامل نیست و خب مقدار اندکی نویز میتونه عبور کنه این نمونه نویز که دوستان در موردش حرف میزنند هم میتونه در واقع یه تشعشع الکترومغناطیسی باشه. اگر به گفته های من شک دارد برید موبایلتون را داخل قابلمه روحی بذارید و در قابلمه رو بهم ببندید و به موبالیتون زنگ بزنید می بینید که زنگ می خوره من این کار رو انجام دادم و در کمال تعجب موبایل زنگ می خوره
    بیشتر این آزمایش هایی که بدست افراد گوناگون انجام میشه اعتبار رسمی نداره و چیزی بیش از یک ادعا نیست.
    درباره آنتن گوشی هم اینو اضافه کنم که من وقتی خونه پدربزرگم میرم داخل اتاق بشدت آنتن ضعیف میشه و توی گوشه اتاق گاهی سیم کارت از شبکه خارج میشه. بیرون از اتاق آنتن گوشی تا سر پره در حالی که بدونید اتاق اصلا بسته نیست و چندین در و پنجره داره. (با اینکه این اتفاق میافته ولی این تجربه من اعتبار رسمی نداره و من نمیتونم ادعایی داشته باشم )
    ---------------------------------------
    درباره کریستال هم اگه هزار تا مهندس الکترونیک هم ادعا کنن که زمین کردن بدنه کریستال کارکرد بهتری بهش میده من هیچوقت اینو بعنوان یک نکته طراحی نخواهم پذیرفت
    موارد زیادی رو دیدم که بخاطر زمین های مشترک مدار نویز زیادی رو متحمل شده. چه تضمینی وجود داره که با زمین کردن بدنه کریستال این نویزها به کریستال هم منتقل نشه؟
    کریستالی که فرکانس هایی تا بیست مگاهرتز رو هم تولید میکنن اگه یک هزارم درصد هم نویز بخواد بگیره ببینید بعد از چه زمان کوتاهی خطای چه اندازه زیادی ایجاد میشه
    این قطعه اینطور ساخته شده و بی نیاز از پایه ی GND هستش. جامعه ی الکترونیک و همه ی تولید کننده ها این قطعه رو به همین شکل پذیرفتن و ساخته میشه.
    در این میان ادعای چند (ده ، صد ، ...) نفر چه ارزشی داره ؟
    2009/12/26
    1,730
    264

کریستال های قدیمی که بلند تر بودند رو در یک سری برد ها برای جلوگیری از وایبریشن و حرکت خود قطعه روی برد با یه سیم دورش به برد وصل میکردند و ثابتش میکردن!
    یه سری مهندس بصری هم وقتی این صحنه رو دیدند تصور کردن این برای گراند کردن بدنه کریستاله در حالی که فقط برای ثابت کردنش بود و وقتی این مهندس های بصری اومدن بردهای خودشون رو طراحی کنند کپی کاری کردن بدون اینکه بدونن اصل قضیه چی هست!
    دوستان عزیز کریستال تحت تاثیر این نویز ها نیست دلایل روشنی داره که از حوصله بحث خارج هست
    ارجاتون میدم به کریستال اسیلاتور های smd که بدنه سرامیکی دارند واصلا فلزی نیستند در حالی که در فرکانسها و دقتهای بالاتری کار میکنند یا این همه ic هایی که جنسشون از سیلیکون و کریستال توامان یا تنها از کریستال کوارتز هست بدون شیلد دارن کار میکنند در بالاترین دقتها!

توجه کنیم
    هر متن انگلیسی الزاما علمی نیست
    ویرایش توسط voyager2020 : 2016/11/02 در ساعت 20:50
صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 24