اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سیستم تغییر فرکانس ورودی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سیستم تغییر فرکانس ورودی

سلام
    من یه سیستم(مدار) میخام که یک پایه میکرو را به یک طرفش و یک پایه دیگر میکرو را به طرف دیگرش وصل کنم و از یک پایه میکرو بهش سیگنالی مثلا به اندازه 1MHz بدم و از پایه دیگه میکرو، مثلا نصف شده این فرکانس (500KHz) را دریافت کنم یا مثلا دو برابرشو . ضمنا باید تغذیه این سیستم هم از همین دو پایه میکرو باشه و هیچ ورودی خروجی دیگه ای نداشته باشه --در واقع یک سیستم پسیو--.من خودم فکر میکنم با خازن و مقاومت میشه یه کارایی کرد.
    ممنون میشم راهنماییم کنید.

پاسخ : سیستم تغییر فرکانس ورودی

:cry:
    نمیدونم زدن این پست باعث میشه جوابمو بگیرم یا نه ، مثل اینکه این تاپیک هم از همون تاپیکهاییه که نویسندش باید پستهایی مثل: کسی نیست جواب منو بده........ یکی به من کمک کنه کارم خیلی گیره ......... و ..... بزنه. :cry2:
    حالا میبینید که منم از این پستها زدم پس لطف کنید و جواب بدید، اگر هم منظورم را درست نرسوندم بگید تا بیشتر توضیح بدم. این سیستم برای من خیلی مهمه.
    با تشکر

دیدگاه

سلام
      خیلی ممنون از توجهتون.
      اما من یه سیستم پسیو میخوام تازه اونم سیستمی که بشه باهاش حدود 20 کسر متفاوت و دلخواه از فرکانس ورودی را در خروجی تولید کرد و گر نه کار خیلی راحتتر از این حرفها بود و یا به روش شما عمل میکردم یا به روش خودم (استفاده از میکرو).
      من یه چیزایی در مورد مدارهای ضرب کننده فرکانس شنیدم ، از اونا کاری بر نمیاد؟
      خیلی خیلی ممنون.

دیدگاه

سلام
        لطفا کمی واضح تر یا حداقل با یک مثال بیان کنید تا دوستان بتونند بشما کمک کنند .
        چشم، یه مثال میزنم.

همونطور که توی تصویر مشخص شده دو پین(دایره های سیاه رنگ) البته در فاصله ای حدود 100 متر از میکرو و جود دارند که سه عدد کلید بین اونا وجود داره.از طرفی در آن واحد حداکثر یک کلید وصل است.
        حالا مساله اینه که من میخوام به وسیله این میکرو کنترلر بفهمم که الآن کدام کلید وصل است.
        توجه: این شکل یک مثال است و در واقع تعداد کلیدها بیش از 50 تا است.
        روشهای تشخیص کلیدها:
        1) به جای مستطیلهای سبز رنگ مقاومتهایی با مقدارهای متفاوت قرار دهیم و به وسیله یک مدار تقسیم ولتاژ در طرف میکرو و ADC میکرو مقدار مقاومت را بخوانیم.اما این کار مشکلاتی داره که یکیش نویز زیاد و احتمال خطای بالای آن است(وضوح تبدیل میکرو کم است از طرفی طول سیم متغیر است و بنابراین مقاومت آن نیز متغیر خواهد بود.).
        2) به جای مستطیلهای سبز رنگ یک قطعه تغییر دهنده فرکانس با ضریبهای مختلف تغییر فرکانس برای هر کلید قرار دهیم.سپس یک فرکانس خاص را به یکی از پینها اعمال کنیم و از پین دیگر فرکانس خروجی را دریافت کنیم و با توجه به تغییر فرکانس، کلید وصل را تشخیص دهیم.
        3) به جای مستطیلهای سبز رنگ قطعه ای قرار دهیم که در صورت اعمال ولتاژ، فرکانس خاصی(قابل تنظیم برای هر کلید) تولید کند و به پین دیگر برساند(من خیلی بلد نیستم اما شاید مولتی ویبراتور این کار را انجام دهد.) .
        یعنی یک پین میکرو را به یک طرف این قطعه وصل میکنیم و پین دیگر را به طرف دیگر.البته فکر میکنم باید به پینی که قرار است، فرکانس از آن خوانده شود یک مقامت که سر دیگ آن به زمین وصل است متصل کرد تا در دو طرف این قطعه اختلاف پتانسیل به وجود بیاد.
        شاید راههای دیگه ای هم وجود داشته باشه که انشااله دوستان لطف میکنن راهنمایی میکنن.

دیدگاه

حالا که پسر خوبی هستی و کارای خوب می کنی بهت می گم. با اینکه این کارا خوب نیست و آینده نداره

یه ایده ی ساده ولی عملی اختلاف فازه. بجای مستطیل سبز رنگ می تونی مقاومتهای مختاف بزاری و یه خازن هم به پایه ی میکرو وصل کنی. بهتره از پایه ی مقایسه کننده ی ولتاژ میکرو استفاده کنی تا کارت راحت تر بشه.

هر مقاومت با اون خازن یه RC درست می کنه که توی انتقال پالس تاخیر ایجاد می کنه.
          با اندازه گیری زمان تاخیر می تونی بفهمی کدوم کلید زده شده.

حالا برو درست کن حالشو ببر. مشکل هم داشتی بهم میل بزن تا نرم سه ماه دیگه بیام
          با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X