ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 21
    2010/09/03
    بابل
    653
    15

استفاده از SIM900 بعنوان یک TCP Server

سلام.
    من میخوام از SIM900 بعنوان یک TCP سرور استفاده کنم.
    و تنظیمات مربوط به استفاده از SIM900 بعنوان یک TCP سرور را انجام دادم. SIM900 تا مرز STATE SERVER LISTENING پیش میره. ولی وقتی Public ip رو میگیرم و با پورتی که در تنظیمات SIM900 استفاده کردم، میخوام به SIM900 وصل بشم، هیچ اتفاقی نمیفته.
    من حتی از یک SIM900 دیگه به عنوان TCP Client استفاده کردم و خواستم با ip و port مدنظر ارتباط برقرار کنم ولی بازم نمیشه. یعنی به SERVER که SIM900 اولی هست متصل نمیشه. آخه مثلاً به google وصل میشه.
    میخوام بدونم من کجای کارو اشتباه کردم. آیا مشکل من تو انتخاب پورت هست؟ چون من پورت رو همینجوری انتخاب کردم. آیا ایرانسل محدودیتی رو اعمال میکنه؟
    چرا از TCP SERVER میخوام استفاده کنم؟؟؟ چون میخوام بین یک نرم افزار اندرویدی و یک SIM900 ارتباط اینترنتی برقرار کنم اونم بصورت آنلاین. یعنی وقتی برنامه اندرویدی پیامی فرستاد، SIM900 بلافاصله مثله یک سایت جوابش رو بده. حالا اگه شما نظر دیگه دارید برای انتخاب راه کار من خیلی خوشحال میشم که کمکم کنید.
    واقعاً خسته شدم چون کسی جوابمو نمیده، چه کامپیوتریا و چه الکترونیکیا. من از این چیزا هیچی نمیدونستم و تا اینجاشم خیلی عذاب کشیدم که همین چندتا کلمه رو یاد بگیرم چون من یه الکترونیکیم و چیزی از سایتو اینترنت و ازین جور چیزا نمیدونستم.
    اینم محیط ترمینال:

زیاد شد ببخشید.
    ایشالا کمک کنیم تا این موضوع برای همه حل بشه.
    2008/05/26
    1,044
    531

پاسخ : استفاده از SIM900 بعنوان یک TCP Server

سلام
    شاید تاپیک بتونه کمک کنه:

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2016/09/19
    44
    26

دوستان tcp سرور چی هستش؟
    2010/09/03
    بابل
    653
    15

سلام
    شاید تاپیک بتونه کمک کنه:

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

هم دسته شما و هم دسته اون عزیز درد نکنه که اینکاره جالب رو انجام دادن.
    آخرای مطالبشون داشتن به این بحث (TCP SERVER) میرسیدن که متاسفانه قیچی شد.
    من مشکلم تو ip استاتیک و داینامیک هست. آیا با ip داینامیک میشه سرور درست کرد؟؟؟

دوستان tcp سرور چی هستش؟
    یعنی ایکنه مثله یه سایت کلاینتها بهت وصل میشن و باهات میتونن دیتا ردو بدل کنن تا زمانیکه کلاینت ارتباط رو قطع کنه.

امیدوارم کسی پیدا بشه کمکی کنه.
    2007/04/19
    385
    24

سلام
    آی پی ها شبکه ایرانسل - همراه اول و ... آی پی ولید نیست و فقط داخل شبکه همون اپراتور اعتبار داره یعنی مثلا فرض کنید شما 100 تا کامپیوتر رو داخل یک اداره به هم وصل کردین و این 100 تا میتونن باهم ارتباط داشته باشن ولی به اینترنت دسترسی ندارن
    اما راه حل:
    شما حتما باید از 2 سیمکارت یکسان استفاده کنید (هر دو ایرانسل یا هر دو همراه اول)
    تو یه ماژول sim900 مطابق کدی که در بالا قرار دادین باید ماژول رو در حالت server قرار بدین
    و در ماژول دوم با دستور AT+CIPSTART="TCP","xxx.xxx.xxx.xxx","9100" به ماژول اول کانکت بشین و دیتا ارسال کنید
    "xxx.xxx.xxx.xxx" آی پی ماژول سرور هست
    اگر میخواین با کامپیوتر دیتا ردوبدل کنید میتونید از مودم سیمکارتی استفاده کنید
    ویرایش توسط mahdi421 : 2016/10/11 در ساعت 20:16
    2010/09/03
    بابل
    653
    15

سلام. ممنون که جواب دادید.
    دقیقاً درسته و من هم همینکارو میکنم. ولی به سروری که با sim900 اولی ساختم متصل نمیشه.
    شما اینکارو کردید؟؟؟
    و در ماژول دوم با دستور AT+CIPSTART="TCP","xxx.xxx.xxx.xxx","9100" به ماژول اول کانکت بشین و دیتا ارسال کنید
    "xxx.xxx.xxx.xxx" آی پی ماژول سرور هست
    من هم با Local ip و هم با public ip امتحان کردم ولی نمیشه.
    نمیدونم مشکل کجاست!
    2007/04/19
    385
    24

حق با شماست
    من هم الان یه تست کردام و نتیجه این شد که فعال سازی SIM900 به حالت Server نه در ایرانسل و نه در همراه اول جواب نداد
    اما یه تست دیگه هم با سیمکارت apn اختصاصی ایرانسل کردام که جواب داد و 2 تا sim900 به هم کانکنت شد . بنابرای نتیجه میگیریم که یه بلایی سر اپراتور اومده
    سیمکارت apn فقط میتونن به هم دیگه یا به یک آی پی اختصاصی کانکت بشن و هیچ دسترسی به شبکه داخل اپراتور یا اینترنت ندارن
    اما اینکه حالا چه اتفاقی افتاده که سیمکارت معمولی ایرانسل یا همراه اول کارنمیکنه؟
    1- اعمال یکسری تغییرات از طرف اپراتور
    2- قرار داد جدید اپراتورها که اجازه میزبانی یه اپراتور از اپراتور دیگه رو میده و این باعث تغییر آی پی ایرانسل به همراه اول یا برعکس میشه و این وسط ارتباط ناخواسته برقرار نمیشه

بنابراین یا باید از سیمکارت اختصاصی استفاده کنید و یا یک طرف ماجرا آی پی ولید داشته باشین
    البته اگه با سعی و خطا بتونید جایی رو پیدا کنید که ایرانسل از آنتن همراه اول استفاده نکنه شاید جواب بده
    الان که من از sim900 آی پی میگیرم (با سیمکارت ایرانسل) با عدد 100 شروع میشه که قبلا معمولا عدد اول 5 بود
    ویرایش توسط mahdi421 : 2016/10/12 در ساعت 17:29
    2010/09/03
    بابل
    653
    15

تشکر بابت پیگیریتون. واقعاً ممنونم.
    همین تازه خوندم که سیکارت APN اختصاصی چیه.
    آیا با یه سیم کارت معمولی میشه با یه سیم کارت APN اختصاصی ارتباط برقرار کرد؟ قیمتش چطوریاست؟ هزینه تبادلش چقدری میشه؟ باید ببینم بصرفه میشه یا نه.
    2007/04/19
    385
    24

در مورد هزینه اطلاع دقیق ندارم واگر بخواین میتونید از اپراتور ایرانسل یا همراه اول پیگیری کنید
    با توجه به اینکه در این سیمکارت شما فقط یه شبکه محلی دارین هزینه ای برای استفاده و تبادل دیتا پرداخت نمیکنید و کاملا رایگان هست
    آی پی هایی که تو این سیمکارت هست به این فرمت هست 168.192.x.x و فقط سیمکارتهایی که تو این شبکه هستن میتونن با هم از طریق gprs ارتباط بگیرن
    اگرsms بفرستین شارژ کم میکنه. ارسال sms به هر شماره ای هم مجاز هست مثل موبایل معمولی
    2010/09/03
    بابل
    653
    15

تشکر بابت پاسختون.
    من زنگ زدم به 714 و اینام گفتن که باید شما شرکت داشته باشید. ولی من میخوام بین دو دستگاه ارتباط برقرار کنم که امکان داره ازین دستگاه ها صدها وجود داشته باشه. یعنی صدها سیستمی که دو تا دوتا بهم متصل شدند. و اونوقت نمیشه ازینا استفاده کنم.
    بنظر شما میشه با PHP (یا هر نوع زبان دیگه ای) برنامه ای نوشت که سرور (همون سایت خودمون) به یک ipی داده ای ارسال کنه. فکر نکنم بشه نه.
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 21