اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت منبع ولتاژ 5v DC با جریان 10 امپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت منبع ولتاژ 5v DC با جریان 10 امپر

سلام
    من برای اندازه گیری مقاومت یه سلف به یه منبع با این شرایط نیاز دارم . راهی هس که کمترین ریپل و بهترین جواب رو بگیرم؟
    هر چی ولتاژ کمتر بهتر حتی تا 2ولتم باشه خوبه

اینو جواب بگیرم سوال بعدیم اینه که اصلا میشه مقاومت سلف هم مثل خازن تو فرکانسای مختلف فرق کنه؟ممنون
    برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
    راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

پاسخ : ساخت منبع ولتاژ 5v DC با جریان 10 امپر

سلام
    میتونی ازمنابع تغذیه سویچینگ استفاده کنی.
    سلف در برابر جریان دی سی مقاومت تقریبا برابر با صفر داره R=LWJ ولی هر چه فرکانس بالا تر رود مقاومت بیشتر می شود.
    آرمان هايي که در ذهن داريم وحقيقتي که جلوي چشمانمان است هرگز نمي شود هر دوي آنها را داشت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arashatashgahim نمایش پست ها
      سلام
      میتونی ازمنابع تغذیه سویچینگ استفاده کنی.
      سلف در برابر جریان دی سی مقاومت تقریبا برابر با صفر داره R=LWJ ولی هر چه فرکانس بالا تر رود مقاومت بیشتر می شود.
      سلام .مطمئنی از این فرمول؟
      حالا یه سوال دیگه.میشه این مقاومت رو تحت ولتاژ و جریان ثابت با فرکانسای مختلف بدس اورد؟مثلا از 50 هرتز تا 1000هرتز؟

دیدگاه

دوست عزیز اگر مدار دبیرستان رو پاس نکرده باشید نمیتونید یک L C متر بسازید
        I'm going to
        RWTH Aachen
        University

دیدگاه

همونطور که دوس عزیزمون عنوان کردند مقدار مقاومت یه سلف با مقدار سلف و فرکانس رابطه مستقیم داره. ( R=2Pi.f.L )

دیدگاه

سلام.
            ببخشید سوال شما یه خورده مبهم هست.
            شما میخواین مقاومت مربوط به سیم به کار رفته در سلف رو اندازه بگیرین؟ یا نه، امپدانس سلف رو بدست بیارین؟
            اگر مقاومت مربوط به سیم رو میخواین، خیلی ساده با یه اهم متر یا دقیقتر اگر بخواین، میلی اهم متر میشه اینکار رو انجام داد.
            اما اگر نیاز به دونستن امپدانس دارین، از اون هم ساده تر میشه! شما فقط کافیه ظرفیت دقیق سلف و فرکانس رو اندازه بگیرین، بعد با رابطه ای که دوستمون هم اشاره فرمودن، XL=LW یا همون XL=2.pi.f که pi همون عدد پی (3.14) و f هم فرکانس هست؛ امپدانس رو اندازه بگیرین.
            نیازی به منبع با اون جریانی که فرمودین هم نیست.
            موفق باشید.

دیدگاه

سلام
              نه میخوام بدونم میشه منبعی ساخت تا تحت فرکانس مختلف و ولتاژ و جریان ذکر شده بشه مقدار مقاومت سلف رو تحت هر فرکانسی بدست اورد؟؟ مث esr خازن تقریبا
              ممنون
              از طرفی چون من منبع دی سی دارم و به سلف اعمال میکنم بدونه فرکانسه .حالا چطوری یه منبع با ولتاژ کم و امپر بالا بسازم که فرکانسشم متغییره و به سلف بدم.من فقط برام نسبت مقاومت سلف تحت فرکانسهای مختلف مهمه.حالا یا منبع بدون فرکانس جدا بسازم بعد اسیلاتور به سلف بدم میشه؟یا منبع با فرکانس متغیر نیازه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Detector68 نمایش پست ها
                سلام
                نه میخوام بدونم میشه منبعی ساخت تا تحت فرکانس مختلف و ولتاژ و جریان ذکر شده بشه مقدار مقاومت سلف رو تحت هر فرکانسی بدست اورد؟؟ مث esr خازن تقریبا
                ممنون
                از طرفی چون من منبع دی سی دارم و به سلف اعمال میکنم بدونه فرکانسه .حالا چطوری یه منبع با ولتاژ کم و امپر بالا بسازم که فرکانسشم متغییره و به سلف بدم.من فقط برام نسبت مقاومت سلف تحت فرکانسهای مختلف مهمه.حالا یا منبع بدون فرکانس جدا بسازم بعد اسیلاتور به سلف بدم میشه؟یا منبع با فرکانس متغیر نیازه؟
                به نظرم بهتره با پل H اینکار رو بکنین. شما صرفا نیاز به تست تغییر فرکانس و اندازه گیری جریان عبوری دارین، دیگه میخواین چیکار که ولتاژ رو هم تغییر بدین؟ یه پل H ساده با فرکانس های مختلف تست کنین، مقادیری که میخواین رو بدست میارین. البته میشه با تغییر دیوتی سایکل، ولتاژ رو تغییر داد، ولی اون چیزی که تو ذهنم دارم تحلیل میکنم، نیازی به اینکار نیست. صرفا تغییر فرکانس کافیه تا عملا مشخصات سلف بدست بیاد.
                موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شاهرخ مستقیمی نمایش پست ها
                  به نظرم بهتره با پل H اینکار رو بکنین. شما صرفا نیاز به تست تغییر فرکانس و اندازه گیری جریان عبوری دارین، دیگه میخواین چیکار که ولتاژ رو هم تغییر بدین؟ یه پل H ساده با فرکانس های مختلف تست کنین، مقادیری که میخواین رو بدست میارین. البته میشه با تغییر دیوتی سایکل، ولتاژ رو تغییر داد، ولی اون چیزی که تو ذهنم دارم تحلیل میکنم، نیازی به اینکار نیست. صرفا تغییر فرکانس کافیه تا عملا مشخصات سلف بدست بیاد.
                  موفق باشید
                  من فقط پارامتر متغییرم فرکانسه در ولتاژ و امپر ثابت...
                  حالا با مدل پل اچ میشه چنین چیزی رو بدست بیارم؟؟یعنی فقط مقاومت سلف مورد نظر در فرکانسهای مختلف .ممنون

ویرایش:
                  بعد میشه با نبع دی سی این مقاومت رو بدست اورد؟ یا ....

دیدگاه

من فقط پارامتر متغییرم فرکانسه در ولتاژ و امپر ثابت...
                    حالا با مدل پل اچ میشه چنین چیزی رو بدست بیارم؟؟یعنی فقط مقاومت سلف مورد نظر در فرکانسهای مختلف .ممنون

ویرایش:
                    بعد میشه با نبع دی سی این مقاومت رو بدست اورد؟ یا ....
                    اگه اینطوره که بهترین گزینه استفاده از H-Bridge یا همون پل H هست. پیشنهاد هم میکنم از L298 استفاده کنین.

دیدگاه

اگه اینطوره که بهترین گزینه استفاده از H-Bridge یا همون پل H هست. پیشنهاد هم میکنم از L298 استفاده کنین.
                      چه گرونه
                      منظورم رو که متوجه شدین؟؟ منظورم قسمت حقیقی مولفهZ هست همون R یعنی مقاومت اهمی سیمپیچ نه راکتانس سلف که قسمت موهومی است

دیدگاه

آقا نظرم عوض شد!!
                        شما یه اسیلاتور سینوسی که نقشه ش تو اینترنت هم فراوان پیدا میشه درست بکن ( با آپ امپ میشه ساخت) که فرکانسش هم متغیر باشه. بعدش فرکانس رو اندازه بگیر، اختلاف ولتاژ و جریان رو هم اندازه بگیری، مقاومت حقیقی و امپدانس سلف قابل اندازه گیری خواهد بود.

دیدگاه

آقا نظرم عوض شد!!
                          شما یه اسیلاتور سینوسی که نقشه ش تو اینترنت هم فراوان پیدا میشه درست بکن ( با آپ امپ میشه ساخت) که فرکانسش هم متغیر باشه. بعدش فرکانس رو اندازه بگیر، اختلاف ولتاژ و جریان رو هم اندازه بگیری، مقاومت حقیقی و امپدانس سلف قابل اندازه گیری خواهد بود.
                          ممونم
                          جریان خروجیش چند امپره؟
                          منظور از اختلاف ولتاژ و جریان چی هس؟

دیدگاه

ممونم
                            جریان خروجیش چند امپره؟
                            منظور از اختلاف ولتاژ و جریان چی هس؟
                            حدود 2 آمپر فکر کنم. من سعی میکنم کار شما راحت بشه برای تست.
                            برای دونستن اختلاف فاز ولتاژ و جریان، بحث پس فاز و پیش فاز رو تو فصل فازور از درس مدارهای الکتریکی مطالعه بفرمایید. یا اینکه فصل دوم، سوم و چهارم مدارهای الکتریکی سوم هنرستان رو مطالعه بفرمایید که ساده تر و خلاصه تر هست.
                            موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X