ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11
    2014/01/25
    شهرکرد
    247
    267

افزایش حجم حافظه پروگرام STM32 به وسیله حافظه های خارجی مثل SPI-FLASH

دوستان سلام، در یه محیط گرافیکی مثل EMWIN وقتی تصاویر زیادی رو لود میکنیم و اونها رو کامپایل میکنیم ایا این امکان وجود داره که یه حافظه SPI-FLASH خارجی رو به عنوان حافظه کد بهش معرفی کنیم و کامپایلر فایلها رو خودش ادرس دهی کنه و فایل مربوط به حافظه خارجی رو بهمون بده تا به صورت دستی پروگرامش کنیم، راه دیگه اینه که از کتابخانه های مدیریت فایل مثل FATFS استفاده بشه و حافظه خارجی هم SDCARD یا NAND قرار بدیم اما حافظه های فلش از سازنده WINBOND که در فروشگاه هم موجود هستند قیمت و ابعاد مناسبی دارند.
    2009/02/14
    فعلا مهمون اصفهانياي عزيز هستم
    591
    221

پاسخ : افزایش حجم حافظه پروگرام STM32 به وسیله حافظه های خارجی مثل SPI-FLASH

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadne

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

دوستان سلام، در یه محیط گرافیکی مثل EMWIN وقتی تصاویر زیادی رو لود میکنیم و اونها رو کامپایل میکنیم ایا این امکان وجود داره که یه حافظه SPI-FLASH خارجی رو به عنوان حافظه کد بهش معرفی کنیم و کامپایلر فایلها رو خودش ادرس دهی کنه و فایل مربوط به حافظه خارجی رو بهمون بده تا به صورت دستی پروگرامش کنیم، راه دیگه اینه که از کتابخانه های مدیریت فایل مثل FATFS استفاده بشه و حافظه خارجی هم SDCARD یا NAND قرار بدیم اما حافظه های فلش از سازنده WINBOND که در فروشگاه هم موجود هستند قیمت و ابعاد مناسبی دارند.
    سلام
    این "ایا" اینجا چیکار میکنه؟
    الان این سواله؟ بیشتر شبیه به چندتا راه حله، منم درگیر این مشکل کمبود حافظه flash هستم، اما این چیزایی که شما گفتین همش کار راه اندازه، مشکلتون دقیقا چیه؟
    2009/06/06
    شيراز
    357
    87

سلام نمیدونم بتونید از حافظه spi_flash به این منظور استفاده کنید مگر اینکه nand flash بذارید که fsmc کار کنه
    درضمن شما میتونید از fatfs برای حافظه های فلش من جمله spi_flash استفاده کنید(دیدم کیوب براش کد جنریت میکنه یه چند تا مثال هم قبلا دیدم اما تست نکردم)
    2014/01/25
    شهرکرد
    247
    267

[/QUOTE]
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi89

سلام این "ایا" اینجا چیکار میکنه؟
    الان این سواله؟ بیشتر شبیه به چندتا راه حله، منم درگیر این مشکل کمبود حافظه flash هستم، اما این چیزایی که شما گفتین همش کار راه اندازه، مشکلتون دقیقا چیه؟
    سلام میدونم که این شدنیه اما فرصت نشده که برم سراغش، کامپایلر میتونه ارایه مربوط به فایلهای حجیم رو در ادرسهای دیگه ای که مربوط به نوشته شدن روی یه حافظه فلش خارجی ادرس دهی کنه، اما پس از اماده سازی برد حافظه spi-flash باید به صورت جداگانه و دستی پروگرام بشه، که برای اینکار هم میشه برا راحتی کار پورت پروگرام میکرو و حافظه رو در یه سوکت قرار داد.

نقل قول نوشته اصلی توسط hunybal

سلام نمیدونم بتونید از حافظه spi_flash به این منظور استفاده کنید مگر اینکه nand flash بذارید که fsmc کار کنه
    درضمن شما میتونید از fatfs برای حافظه های فلش من جمله spi_flash استفاده کنید(دیدم کیوب براش کد جنریت میکنه یه چند تا مثال هم قبلا دیدم اما تست نکردم)
    از این حافظه بخاطر هزینه پایینش میخام استفاده کنم. اگر بخاین داده اختیاری روی NAND هم بریزین دوباره باید این مراحل تکرار بشه، چون تعداد پینهای NAND خیلی زیاده یا باید با سوکت IC holder قبل از مونتاژ پروگرام بشن یا اینکه بعد از پروگرام میکرو از یکی از ارتباطات میکرو برای پروگرام این قسمت استفاده کنیم، البته در سری های F7 میتونین حین پروگرام میکرو این کار رو توسط خود پروگرامر هم انجام بدین. از FATFS برای SD-CARD استفاده کردم، کار رو خیلی راحت میکنه، شما فایلها رو با ادرس دهی فایل سیستم روی کارت حافظه قرار میدین و روی برد قرار میدین اما یه مقدار از نظر هزینه به صرفه نیست و قابلیت اطمینان پایینی داره.
    2005/12/17
    تهران
    224
    99

دوست عزیز میتونید از کارتهای uSD استفاده کنید ...
    قیمت ارزونی هم دارن ....
    STM32Cube هم این حافظه ها رو ساپورت میکنه ....
    2014/01/25
    شهرکرد
    247
    267

نقل قول نوشته اصلی توسط microprocesor_2002

دوست عزیز میتونید از کارتهای uSD استفاده کنید ...
    قیمت ارزونی هم دارن ....
    STM32Cube هم این حافظه ها رو ساپورت میکنه ....
    دلیل استفاده نکردنشو پست قبل گفتم، به نسبت SPI-FLASH هزینه بالاتری دارن، در کار تولید تیراژ هم هزار تومن بشه هزینه ها رو کم کرد به خودمون برمیگرده، علاوه بر این طول عمر پایین تری به نسبت SPI-FLASH دارن. الان به صورت دستی میتونم براش بردی بزنم که داده ها رو در ادرسهای خواسته شده بنویسه و با IC HOLDER پروگرام کنم اما دارم سراغ روش راحت تری میگردم که کامپایلر خودش فایلهای مورد نیازمو کامپایل کنه.
    یا اگر کسی اطلاعاتی در مورد اجرای کد برنامه از این حافظه سراغ داره معرفی کنه.
    2005/12/17
    تهران
    224
    99

البته بستگی داره به اینکه چقدر فضا نیاز داری ....
    در حد چند مگا بایت SPI فلش خوبه ..
    تا حدود زیر 1 گیگ میشه گفت nand خوبه ... البته میکرو باید باس خارجی داشته باشه.
    ولی اگه حدود چند گیگ میخوای فکر کنم uSD خوب باشه
    2008/12/26
    384
    114

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadne

سلام
    به نظرم ازناند فلش لستفاده کنی بهتره در اکثرمو بایلها وبردهای اموزشی از ناند استفاده میکنن
    چند سال پیش من یه میکرو at90sam9260 داشتم که باید به ناند فلش وصل میشد یعنی خاصیت بوت با حافظه خارجی داره
    میخواستم که راه اندازیش کنم که مشکلی برای تو مسئله دیگه ای پیش اومد و رهاش کردم و پیگیریش نکردم هنوزاون میکرو سالم و نو دارمش خیلی دوست دارم حافظه ناند رو راه اندزی کنم البته میکرو stm32f407vgt6 هم دارم حالا با هر کدومش که بشه
    اتفاقا من هم به اولین چیزی که برخورد کردم همین اجرای کد از ناند و ادرس دهی بود که دیگه پیگیریش نکردم
    وهمینطور پروگرام کردنش رو نمیدنم
    البته spi flash هم بد نیست و مشکل فقط پروگرام کردنش هست (چون تا حالا به غیر از sdram با حافظه خارجی دیگه ای کار نکردم یعنی پیش نیومده)

متاسفانه مطالب دربارش کمه

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

اینم بگم که منظور من خوندن و نوشتن read write در حافظه فلش با میکرو نیست مثلا یه تعداد ارایه یا متغیر رو بریزی و بازخوانی کنی
    منظورم اینکه فایل خروجی کامپایلر مستقیما ریخته شه در حافظه و میکرو بجای بوت کردن حافظه خودش حافظه فلش رو بوت کنه
    اگه کسی روشش رو بلده لطف کنه توضیحی بده
    ویرایش توسط mahdi8866 : 2016/10/24 در ساعت 15:03
    2005/12/17
    تهران
    224
    99

فکر کنم میکروهای ST از SPI فلش بوت میشن ....
    2008/12/26
    384
    114

نقل قول نوشته اصلی توسط microprocesor_2002

فکر کنم میکروهای ST از SPI فلش بوت میشن ....
    سلام
    شما مطمئن هستی از spi flash بوت میشن؟
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11