اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چندتا سوال در مورد ِDAC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چندتا سوال در مورد ِDAC

چندتا سوال در مورد DAC ایکسمگاها دارم

مقدار ولتاژ خروجی این واحد خطی است؟ از چه مقدار تا چه مقداری قابل تولید است؟
    آیا ولتاژ رفرنس 1ولت داخلی دقیق است یا مثل 2.5 ولت سری های مگا اصلا قابل قبول نیست؟
    آیا قابلیت تولید 4 خروجی آنالوگ به صورت همزمان مثلا در xmega128a1 وجود دارد؟
    در استفاده صنعتی استفاده از آی سی های ولتاژ رفرنس خارجی پیشنهاد میشه یا رفرنس داخلی خود میکروکنترلر؟ چرا و بهترین آی سی رفرنس خارجی چیه؟
    توی دیتاشیت میکرو 2پایه برای 2تا رفرنس ولتاژ نتونستم پیدا کنم، فکر کنم چون 2کانال DAC داره باید 2تا پین ولتاژ رفرنس داشته باشه
    آیا میشه برای DAC یک ولتاژ رفرنس و برای ADC یک ولتاژ رفرنس دیگه در نظر گرفت؟

پاسخ : چندتا سوال در مورد ِDAC

1- از 0 ولت تا 0.3 کمتر از vcc
    2-بله دقت تضمین شده اتمل هست و توی پروژه تغییری نشان نداده
    3-بله 2 کانال هرکدام 2 خروجی
    4-بستگی به طراحی مدار داره
    5- روی پورت a0 &b0 قرار داره
    6-بله یکی باید رفرنس داخلی باشه

دیدگاه

ممنونم از پاسخ هاتون
      چند مدل آی سی رفرنس که دارای دقت بالایی باشه ممکنه معرفی کنید؟ TL431 گرفتم همش در حد دهم ولت بالا پایینه. اینکه اصلا قابل قبول نیست آخه

دیدگاه

سلام دوست گرامی
        اینها آی سی های رفرنس ولتاژ هستند
        خرید اینترنتی آی سی مرجع ولتاژ REF02 C SMD به صورت خرده و عمده و قیمت انواع مرجع ولتاژ در فروشگاه آنلاین الکترونیک و رباتیک روبوایکیو

خرید اینترنتی آی سی مرجع ولتاژ ADR292GR به صورت خرده و عمده و قیمت انواع مرجع ولتاژ در فروشگاه آنلاین الکترونیک و رباتیک روبوایکیو

خرید اینترنتی آی سی AD584JN به صورت خرده و عمده و قیمت انواع مرجع ولتاژ در فروشگاه آنلاین الکترونیک و رباتیک روبوایکیو
        آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

ممنون. منظورم این بود که چندتا آی سی که تو پروژه های ایکسمگا استفاده کردین و دارای کیفیت بالایی بوده رو معرفی کنید. مثلا آی سی دومی که اصلا برای ایکسمگا نیست

دیدگاه

برای رفرنس از ولتاژ داخلی استفاده کردم و قطعه جانبی قرار نداده بودم
            ولی میتونید تو فروشگاه پیدا کنید

دیدگاه

آیا خروجی DAC دارای آفست است؟
              با ولتاژ رفرنس داخلی 1V ، مقدار صفر در رجیستر مربوطه معادل 25mV و مقدار 4095 مقدار خروجی 1V است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط tabandokht نمایش پست ها
                آیا خروجی DAC دارای آفست است؟
                با ولتاژ رفرنس داخلی 1V ، مقدار صفر در رجیستر مربوطه معادل 25mV و مقدار 4095 مقدار خروجی 1V است
                بلهDAC دارای آفست است که برای نحوه بر طرف کردن آن می توانید به جزییات Manual یا بخش های مرتبط در فیلم های آموزشی XMEGA مراجعه کنید.
                اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
                دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
                برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
                وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
                قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
                اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
                ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X