نقل قول نوشته اصلی توسط fmicro

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام خدمت اعضای محترم انجمن دو عدد سلول خورشیدی دارم که هرکدوم 18 ولت 1.3 آمپر هستند ، حالا می خوام اونها رو به ورودی اینورتور که 12 ولت هست وصل کنم .اگر از رگولاتور 12 ولت استفاده کنم خروجی 12 ولت میشه اما آمپر همون 15 آمپر است . و وقتی جریان زیاد میکشم رگولاتور به شدت داغ میکنه . وقتی هم از دو عدد رگولاتور 12 ولت استفاده میکنم و ورودی هر کدوم به سلول خورشیدی وصل میکنم ، برای هر کدوم خروجی 12 ولت دارم اما جریان هر کدوم 1 آمپر است خروجی رگولاتورها رو هم نمیتونم بهم وصل کنم چون اماکان پذیر نیست .چکار کنم که بتونم از این دو عدد سلول خورشیدی جریانی حدود 2.5 آمپر 12 ولت بگیرم ؟
با سلام :
اگر می خواهید، این ولتاژ را به یک اینورتر بدهید و به 220 ولت A.C تبدیل کنید و سپس یک لامپ کم مصرف را روشن کنید، بهترین راه آن است که دو سلول را بصورت موازی بهم وصل کنید ولتاز شما ثابت ( 18 ولت ) اما جریان شما دو برابر می شود( 2.6 آمپر). لامپ های کم مصرفی در توان های مختلف در بازار وجود دارند که بصورت مستقیم ولتاژ 12 ولت را به 220 ولت تبدیل و بدون نیاز به اینورتر این کار را برای شما انجام می دهد. در حال حاضر شما در حال حاضر شما دارای توان 46.8 وات ورودی هستید.( 46.8 = 2.6 × 18 ) این توان به راحتی یک لامپ کم مصرف 40 وات کم مصرف از نوع ورودی 12 ولت را روشن می کند.