اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل ولتاژ 36 ولت به 12 ولت ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل ولتاژ 36 ولت به 12 ولت ؟

سلام خدمت اعضای محترم انجمن دو عدد سلول خورشیدی دارم که هرکدوم 18 ولت 1.3 آمپر هستند ، حالا می خوام اونها رو به ورودی اینورتور که 12 ولت هست وصل کنم .اگر از رگولاتور 12 ولت استفاده کنم خروجی 12 ولت میشه اما آمپر همون 15 آمپر است . و وقتی جریان زیاد میکشم رگولاتور به شدت داغ میکنه . وقتی هم از دو عدد رگولاتور 12 ولت استفاده میکنم و ورودی هر کدوم به سلول خورشیدی وصل میکنم ، برای هر کدوم خروجی 12 ولت دارم اما جریان هر کدوم 1 آمپر است خروجی رگولاتورها رو هم نمیتونم بهم وصل کنم چون اماکان پذیر نیست .چکار کنم که بتونم از این دو عدد سلول خورشیدی جریانی حدود 2.5 آمپر 12 ولت بگیرم ؟
    خدایا یکی بزرگترین آرزویهایم در این دنیا این است که همه مردم حالشان خوب باشد و احساس خوشبختی داشته باشند....

پاسخ : تبدیل ولتاژ 36 ولت به 12 ولت ؟

نوشته اصلی توسط fmicro نمایش پست ها
    سلام خدمت اعضای محترم انجمن دو عدد سلول خورشیدی دارم که هرکدوم 18 ولت 1.3 آمپر هستند ، حالا می خوام اونها رو به ورودی اینورتور که 12 ولت هست وصل کنم .اگر از رگولاتور 12 ولت استفاده کنم خروجی 12 ولت میشه اما آمپر همون 15 آمپر است . و وقتی جریان زیاد میکشم رگولاتور به شدت داغ میکنه . وقتی هم از دو عدد رگولاتور 12 ولت استفاده میکنم و ورودی هر کدوم به سلول خورشیدی وصل میکنم ، برای هر کدوم خروجی 12 ولت دارم اما جریان هر کدوم 1 آمپر است خروجی رگولاتورها رو هم نمیتونم بهم وصل کنم چون اماکان پذیر نیست .چکار کنم که بتونم از این دو عدد سلول خورشیدی جریانی حدود 2.5 آمپر 12 ولت بگیرم ؟
    سلام
    دوتا سلول رو باهم موازی کنید با رگولاتور ولتاژ رو 12ولت و با ترانزیستور جریان خروجی رو افزایش بدید فک نمی کنم 2.5امپر مناسب یه اینوتر باشه چون اینوتر جریان بیشتری میخواد
    موفق باشی
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

وقت بخیر

پیشنهاد من اینه که با step down SMPS باتری 12 ولتی مثل ماشین 60 یا 70 آمپر ساعت رو شارژ کنید و باتری شارژ شده رو بدید به اینورتر تا براتون 220 کنه !! البته بیان من در یک جمله ساده هست ولی مشخص هست که فرایند این کار خودش یک پروژه هست !! شایدم تجهیزات آماده این کار رو بشه پیدا کرد و فقط مونتژ و استفاده کرد .

دیدگاه

این اینورتوری که خریدم در مورد جریان ورودی صحبتی نکرده فقط نوشته 12 ولت ورودی وخروجی 220 ولت ، به نظرتون چکار کنم ؟
        خدایا یکی بزرگترین آرزویهایم در این دنیا این است که همه مردم حالشان خوب باشد و احساس خوشبختی داشته باشند....

دیدگاه

این اینورتوری که خریدم در مورد جریان ورودی صحبتی نکرده فقط نوشته 12 ولت ورودی وخروجی 220 ولت ، به نظرتون چکار کنم ؟
          باید نوشته باشه اگه ننوشته با مولتی متر ببین چقدره به باتری ماشین وصلش کن ومولتی متر بزار ببین چند امپر می کشه در حالت باری و بی باری هردوش رو تست کن
          Proudly @real_ahmadi
          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

شما انرژی تولید نمیکنید که با رگولاتور خطی حرومش کنید! از Step Down استفاده کنید رگولاتور های سویچینگ

دیدگاه

ممنونم اما سوال اول اینکه اگر من سه تا سلول 1 آمپری موازی کنم و به رگولاتور 7812 بدم آیا رگولاتور آسیب نمیبینه و بعد اینکه با مدار ترانزیستوری که به اون وصل میکنم خروجی تا 3 آمپر میتونم بکشم ؟
              و سوال دوم اینکه میگید از رگولاتور سوئیچینگ استفاده کنید step Down چی هست ؟ شماره خاصی داره ؟ راه اندازیش چطوریه ؟

دیدگاه

با سلام
                دوست عزیز اون 12 ولتی که تو ورودی اینورتر نوشته منظورش این هست که ورودی اینورتر نباید از 12 ولت کمتر باشه. شما چرا میخواهید خروجی پنل رو که 18 ولت هست به 12 ولت کاهش دهید؟! همون 18 رو به اینورتر وصل کنید.
                در ثانی من از شما سوالی دارم که توان اینورتر شما چقدر هست؟ و سوال بعدی اینکه از روی پلاک مشخصات پنل خورشیدی مقدار Vmp و Imp رو اعلام کنید تا راهنمایی کنم.

دیدگاه

توان اینورتور 500 وات است .
                  و دو عدد سلول خورشیدی دارم که هر کدام 25 وات هستند .جریان هر کدام 1.37 آمپر و خروجی هر کدام 18.3 ولت است .
                  لطفا راهنمایی فرماید ممنونم .

دیدگاه

توان اینورتور 500 وات است .
                    و دو عدد سلول خورشیدی دارم که هر کدام 25 وات هستند .جریان هر کدام 1.37 آمپر و خروجی هر کدام 18.3 ولت است .
                    لطفا راهنمایی فرماید ممنونم .
                    خب وقتی اینورتر شما 500 وات است یعنی می تواند حداکثر 500 وات برق DC را تحویل بگیرد و 500 وات برق AC تحویل دهد البته در عمل به علت تلفات داخلی اینورتر، حداکثر توان خروجی در حدود 480 تا 490 وات خواهد بود.

البته این رو هم بگم که پنل شما فقط در شرایط حداکثر تابش میتونه 25 وات توان بده و بعد از اون توان افت میکنه. حداکثر تابش هم تو ایران از ساعت 11 صبح تا 2 بعد از ظهر هست.

شما دوتا پنل را در ورودی اینورتر موازی کنید تا جریان 1.37+1.37 که می شود 2.74 آمپر، وارد اینورتر شود.

شما می خواهید در خروجی 12 ولت و 2.5 آمپر داشته باشید درسته؟ خروجی اینورتر 220 ولت ac خواهد بود و شما باید با یک ترانس این 220 را به 12 کاهش دهید و حداکثر میتونید 3.5 آمپر در خروجی ترانس داشته باشید. باز هم مفهوم نبود بفرمایید.
                    جدیدترین ویرایش توسط shahriyarh; ۱۳:۴۵ ۱۳۹۵/۰۷/۲۵.

دیدگاه

این جمله رو من نفهمیدم :( شما باید با یک ترانس این 220 را به 12 کاهش دهید و حداکثر میتونید 3.5 آمپر در خروجی ترانس داشته باشید. باز هم مفهوم نبود بفرمایید.)
                      چرا باید بعد از اینورتور ترانس کاهنده بذارم ؟!!! شاید من متوجه منظورتون نشدم

دیدگاه

این جمله رو من نفهمیدم :( شما باید با یک ترانس این 220 را به 12 کاهش دهید و حداکثر میتونید 3.5 آمپر در خروجی ترانس داشته باشید. باز هم مفهوم نبود بفرمایید.)
                        چرا باید بعد از اینورتور ترانس کاهنده بذارم ؟!!! شاید من متوجه منظورتون نشدم
                        من دوباره سوال شما رو خوندم. اصلا شما به اینورتر نیاز ندارید که چرا میگید (می خوام اونها رو به ورودی اینورتور که 12 ولت هست وصل کنم)؟ شما می خواهید از دوتا پنل خورشیدی 18 ولت 1.3 آمپر یک ولتاژ 12 ولت با جریان 2.5 دی سی بدست بیارید درسته؟ برای اینکار از مبدل باک باید استفاده کنید. مداراتش تو همین سایت و اینترنت هست (تو گوگل بزنید مبدل باک یا رگولاتور باک و یا به انگلیسی buck converter)
                        (در ضمن تمام حرفای من در مورد اینورتر و ترانس را فراموش کنید چون من اشتباه متوجه شده بودم)
                        جدیدترین ویرایش توسط shahriyarh; ۲۱:۲۶ ۱۳۹۵/۰۷/۲۵.

دیدگاه

خیر ... من میخوام ولتاژ و جریان مذکور رو به اینورتور بدهم و 220 ولت AC بگیرم .و ورودی اینورتور 12 دی سی هست و خروجی 220 ولت .و اگر دو سلول خورشیدی رو با هم موازی کنم ولتاژ 18 ولت هست و جریان 2.5 آمپر خواهد شد . حالا سوال من این هست که 18 ولت رو اگر به اینورتور بدهم اینورتور آسیب نمیبیند ؟! ( چون اینورتور 12 به 220 هست )و آیا جریان 2.5 آمپر برای ورودی اینورتور کافیه ؟

دیدگاه

خیر ... من میخوام ولتاژ و جریان مذکور رو به اینورتور بدهم و 220 ولت AC بگیرم .و ورودی اینورتور 12 دی سی هست و خروجی 220 ولت .و اگر دو سلول خورشیدی رو با هم موازی کنم ولتاژ 18 ولت هست و جریان 2.5 آمپر خواهد شد . حالا سوال من این هست که 18 ولت رو اگر به اینورتور بدهم اینورتور آسیب نمیبیند ؟! ( چون اینورتور 12 به 220 هست )و آیا جریان 2.5 آمپر برای ورودی اینورتور کافیه ؟
                            خیر 18 را به ورودی اینورتر بدهید آسیبی نمیبیند و 2.5 آمپر هم کافیه. قبلا هم گفتم اونی که روی اینورتر نوشته 12 ولت به 220 ولت منظورش این هست که ورودی نباید از 12 کم باشه و خروجی هم دقیقا 220 تحویل میده. موفق باشید

دیدگاه

ممنونم الان اگر من 18 ولت ، 2.5 آمپر را به ورودی اینورتور بدهم در خروجی 45 وات میتونم بگیرم ؟ یعنی مثلا یک لامپ 40 وات کم مصرف رو میتونم روشن کنم ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X