اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کدوم برد STM32 برای شروع خوبه؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کدوم برد STM32 برای شروع خوبه؟

راستی یه برد ارزون هم آدرس بدهکه با اون شروع به کار کنیم به غیر از برد باز چی میخواد
    جدیدترین ویرایش توسط mfazl22; ۰۸:۵۹ ۱۳۹۵/۰۷/۲۲.
    گاهی نمی شود که نمی شود
    گاهی قرعه نگفته به نام تو می شود
    گاهی گدای گدایی و چاره چیست
    گاهی تمام شهر گدای تو میشود
    ای بنده بدان در این عالم ___هرچه خدا خواست همان می شور

پاسخ : اموزش اولین پروژه(blink) با True Studio+STM32CubeMX با میکرو STM32F373CCT6

سلام
    باید هزینه رو مشخص کنی و همینطور مشخص کنی که چه امکانات و نیازی داری تا بردی رو پیدا کنیم.
    البته بچه ها هم کمک کنن که تجربشون از من بیشتره
    جدیدترین ویرایش توسط mahdi8866; ۱۶:۴۵ ۱۳۹۵/۰۷/۲۲.
    امام مهدی(عج): اگر شیعیان ما ، که خداوند طاعتشان دهد. در عهد ما وفادار و همدل بودند، هرگز دیدار ما (ظهور) به تاخیر نمی افتاد.(کدام عهد ؟)

دیدگاه

پاسخ : اموزش اولین پروژه(blink) با True Studio+STM32CubeMX با میکرو STM32F373CCT6

من یه سری خورده وسایل دارم lcd کاراکتری سون سگمنت کیبرد و....
      میخوام فقط ای سی باشه ارون stm32 تا حد امکان پایین مثلا زیر ۲۰ نشد بالا تر چون الان avr داره کارامو به نحو احسنت راه میندازه اینو واسه اول تمرین میخوام بعد ببینم خدا چی میخواد
      گاهی نمی شود که نمی شود

دیدگاه

سری F1 که برای اهداف عمومی هستن برای شروع خوبن. برای کار با همه چیزشون هم بهتره سری ZET یا VET باشه.

دیدگاه

آدرس لینک که هدر ی که کمترین امکانات روداره لطف میکنی
          میخوام جوری باشه که با آموزش های شما راحت باشه و گیر نداشته با شم
          گاهی نمی شود که نمی شود

دیدگاه

هدر چی بخرم
            پروگرامر میخواد
            میشه آدرس سایت بدی
            گاهی نمی شود که نمی شود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mfazl22 نمایش پست ها
              هدر چی بخرم
              پروگرامر میخواد
              میشه آدرس سایت بدی
              هدر همین فروشگاه ECA هم داره که محصول خودشه:

جاهای دیگه هم هست که دارن و شاید ارزونتر و یا گرونتر باشه. من خودم یه ورژن قدیمیتر از اینو دارم.
              برای پروگرمر هم گزینه زیاد هست. اگه می خوایید فقط محصولات شرکت ST استفاده کنید که ST-Link هست ولی اگه بخوایید محصولات با هسته ARM استفاده کنید هم U-Link هست و هم J-Link
              دوباره تو همین فروشگاه هم ST-Link اصل و کلون هست و هم J-Link (اون سه تای آخری تو لیست):

خرید انواع پروگرامرها با قابلیت برنامه ریزی میکروکنترلرهای کاربردی مختلف از قبیل AVR , ARM , FPGA , PIC و... اعم از بردهای حرفه ای FPGA , ARM با قیمت های مناسب برای انجام پروژه های صنعتی، پردازش اطلاعات و آموزش

لطفا سوالاتتون رو توی یه تاپیک جدا بپرسید تا تاپیک دوستمون خراب نشه.

دیدگاه

پاسخ : کدوم برد STM32 برای شروع خوبه؟

سلام
                من میخواستم stf4 بخرم نمیدونم کدوم مدل f4 بخرم.
                تا حالا با ARM کار نکردم و قبلا فقط با avr کار کردم در واقع مدلی میخوام که تقریبا مناسب باشه
                در واقع مدل های f4کدوم قوی تره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط haj mahmood نمایش پست ها
                  مدلی میخوام که تقریبا مناسب باشه
                  سلام دوست عزیز
                  هر آیسی مخصوص کار خاصی تولید شده که عموما کارهای حرفه ای را پوشش میده ، قبل از انتخاب آیسی باید بفرمایید که دقیقا بای چه کاری لازم دارید؟ این سوال تقریبا مناسب یعنی تقریبا مناسب با چه کاری؟
                  Reveng will surely come... Your hard time are ahead
                  // - - - - - - - - - -
                  برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
                  // - - - - - - - - - -
                  اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
                  // - - - - - - - - - -

دیدگاه

حرف شما درسته ولی من پروژه کارشناسی ارشدم را هنوز انتخاب نکردم .شاید مجبور بشم پردازش تصویر انجام بدم و adc سریع و...
                    یجورایی تقریبا جامعیت نسبتا خوبی داشته باشه

دیدگاه

یجورایی تقریبا جامعیت نسبتا خوبی داشته باشه
                      راستش اونقدر مدلهای STM زیاد شده که نمیشه دقیقا یک آیسی را معرفی کرد. اما معمولا برای کارهای نیمه سنگین از سری f103 استفاده میکنیم ، بهمین صورت اگر کارهای پردازش سیگنال باشه سری F4 . مثل اینه ما به شما به شما بگیم ماشین پژو بخرید ، در جواب میپرسید چه پژویی با چه قیمت و قابلیت هایی و ... یک مثال بارزش سری F107 هست که برای شبکه استفاده میشه. شخصا نیازهای پروژه باید قانعم کنه تا آیسی سری F4 استفاده کنم ، با این میکروی کوچک STM32f030kt6 که قیمتش 2500 تومنه بهمراه چند تا آیسی AD71xx یک کارت آنالوگ + وایرلس + GSM طراحی کردم ، اما این دوتا بورد را توی فروشگاه دیدم خیلی معقولانه برای دو دسته کاربری طراحی شده که اکثر نیازها را پوشش میده:
                      برد کاتالیست STM32F103ZET6

برد کاتالیست STM32F407ZGT6

یعنی سری های F1 و F4 .
                      دسته بندی آیسی های STM را مرور بفرمائید متوجه میشید، تمامی مشخصات بخش به بخش ارائه شده / بهمین صورت اپلیکیشن ST Finder را روی گوشیتون نصب کنید تا بتونید راحت انتخاب کنید
                      // - - - - - - - - - -
                      برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
                      // - - - - - - - - - -
                      اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
                      // - - - - - - - - - -

دیدگاه

خیلی ممنون لطف کردین.
                        موفق باشید

دیدگاه

خیلی ممنون لطف کردین.
                          خواهش میکنم ، ممنون میشم اگر بفرمائید به چه نتیجه ای رسیدید.
                          // - - - - - - - - - -
                          // - - - - - - - - - -
                          // - - - - - - - - - -

دیدگاه

چون شاید به کار پردازش تصویر نیاز بشه و اینکه نیاز دارم که سرعت انتقال اطلاعات زیاد و بادقت باشه 429 انتخاب کردم
                            خوبه؟

دیدگاه

پس از خوندن کتاب میکرو کنترلرهای ARM اقای سپاس یار عزیز کمی در مورد این میکروها اطلاع کسب کردم ولی خب اطلاعاتم کامل نیست و با مشورتی که با دوستان داشتم فهمیدم که فعلا میکرو های STM32 دارند حرف مهمی توی بازار پردازنده های ARM میزنند و هر روز هم داره قیمتشون کمتر میشه و این جور که پیداست تا 5 سال دیگه این نمونه میکرو ها یکی از پر استفاده ترین میکروهای ARM بازار خواهند بود. من در خواست دارم از دوستان تا یک منبع اموزشی مطمن و کار درست به همراه معرفی یک برد آموزشی با قیمت ارزان و مناسب جهت شروع کار معرفی بفرمایند. آیا به نظر شما مناسب هست که خودم برد آموزشی خودم رو بسازم یا نه اماده توی بازار بخرم و این کار رو در آینده انجام بدم؟ آیا راه اندازی یک STM32 به اسونی یک atmega32 هست یا نه خیلی پارامترهای دیگه داره؟
                              گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
                              همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X