اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

رفع مشکل برنامه راه اندازی دوربین Ov7670 با برد آموزشی LPC1768 سایت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

رفع مشکل برنامه راه اندازی دوربین Ov7670 با برد آموزشی LPC1768 سایت

سلام
    دوستان احتمالا شما هم با مشکل کارنکردن برنامه همراه برد آموزشی LPC1768 برای دوربین Ov7670 مواجه شده اید.
    این مشکل مربوط به تابع دریافت اطلاعات رجیسترهای LCD میشه که اونو رفع کردم.وتونستم تصویر دریافتی رو تو LCD ببینم.
    ولی متوجه مشکل دیگه ای هم در خود تصویر دریافتی شدم که مربوط به وضوح تصویر میشد و آن هم بخاطر وارد نکردن بایت پرارزش دیتای تصویردوربین بود که اونم حل کردم.
    فایلهای نهایی رو اینجا قرار میدم تادوستان استفاده کنند.
    از اینجا میتونید دانلود کنید.

پاسخ : رفع مشکل برنامه راه اندازی دوربین Ov7670 با برد آموزشی LPC1768 سایت

سلام برادر اینم با بردی که من دارم کار نکرد
    برد من برد آموزشی lpc1768 هستش البته دوربین از نوع بدون fifo هست و باید با این مدل دوربین کار کنم لطفا کمک کنید

دیدگاه

سلام دوستان
      من ماژول دوربین ov7670 را به همراه فیفو تهیه کرده ام این ماژول دارای 22 پایه بوده و کریستال موجود بر روی ان 12mhz است.
      اینم عکسای دوربین

دوستان من مدار را مطابق با عکس زیر بستم میکرو کنترلر من هم هدر بردlpc1768 است و ال سی دی3.2 (چیپ ستssd1289) در عکس زیر نحوه اتصال پین ها نشان داده شده است.

به محض روشن شدن مدار متن (eca board test!)پایین ال سی دی ظاهر میشه و در خط پایینش هم (ov7670 init...ok) نوشته میشه و دوربین هم شناسایی میشه. اما موقع نشون دادن تصویر سبز رنگ و مخدوشه اینم عکسش:

من دو پایه sioc و siod را نیز با دو مقاومت 5 کیلو اهم pullup کرده ام. پایه pwdn را به منفی زده ام و پایه reset را هم با مقاومت به pullup کرده ام
      همچنین از انجایی که ماژول من 22 دارد و با ماژول های 20 پایه تفاوت هایی دارد من پایه rclk را هم توسط یک مقاومت 1 کیلو اهم pull down کرده ام اما باز هم تاثیری نداشت.
      اینم برنامه ای که طبق اون مدار رو بستم

به نظر شما عیب کارم چیه؟ امکان داره از کریستال 12mhaz باشه ؟؟ اخه اکثر دوربینا کریستال 24 mhaz دارن.
      دوستان من دوتا دوربین فیفو دار 12 mhz تهیه کردم و با هردو همین شرایط برقراره منظورم اینه که از بابت دوربینا هم مطمعنم که سالمن ولتاژها هم همه 3.3 ورودی دوربینم 3.3 ولت نوشته است.

دوستان اگر کسی برنامه مربوط به برد تست دوربین برد اموزشی lpc1768 فروشگاه رو داره برام بفرسته. اگه دارین بفرمایید تا ایمیلم رو بدم.؟؟
      جدیدترین ویرایش توسط 9215859; ۱۹:۳۲ ۱۳۹۶/۰۱/۲۸.

دیدگاه

سلام دوست عزیز
        بنده یه چند روز پیش عینا همین دوربین رو راه اندازی کردم
        همین مشکل شما رو داشتم با تکون دادن سیم ها و همچنین با تغییر زوم دوربین درست شد
        پایه PWDN رو زمین کن
        و عکسش زیر هستش

و اینم برناممه

جدیدترین ویرایش توسط اشکان غفارزاده; ۱۵:۰۶ ۱۳۹۶/۰۱/۳۱.

دیدگاه

باسلام astmzzwq عزیز
          ممنون از پاسخ گوییتون ، شما از برد اموزشی استفاده کردین درسته ؟میخواستم بدونم که ورژن برد اموزشیتون چنده؟ پورت مربوط به پایه های دوربین چند پایه داره؟ 22 یا20 پایه؟ ایا روی ماژول دوربینتون کریستال 4 پایه وجود دارد؟ اگر اره فرکانسش چند مگا هرتزه؟
          اگر ممکن است نقشه اتصال دوربین به میکرو کنترلر را قرار دهید و یا به صورت توضیحی بفرمایین کدام پایه دوربین به کدام پایه میکرو متصل شده ویا یک عکس از نقشه برد بذارید.... ممنون میشم. البته از کد برنامه میشه فهمید که اتصال پایه ها به چه شکل است اما منظور من بیشتر برای فهم دقیق اتصال مقاومت ویا خازنهایی است که در مدار به کار رفته اند.
          البته ماژول دوربین من 22 پایه داره و نوسان ساز ان 12 mhz هست.
          باتشکر و سپاس فراوان
          جدیدترین ویرایش توسط 9215859; ۱۵:۴۸ ۱۳۹۶/۰۲/۰۱.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X