اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

داغ شدن میکرو LPC1788

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

داغ شدن میکرو LPC1788

سلام بر همگی:
    دوستان من یه برد طراحی کردم با میکرو LPC1788 ، دارای رم خارجی و ال سی دی 4.3 اینچ هستش و وقتی برنامه که روش ریختم به خوبی کار میکنه و لی متوجه یه موضوعی شدم که خواستم از دوستان بپرسم.اونم اینکه وقتی برد رو روشن می کنم میکرو و رمش(منظور رم خارجیه) به شدت داغ میکنه به نظر شما این طبیعییییییییه؟سرعت میکرو 120 مگاهرتزه.

پاسخ : داغ شدن میکرو LPC1788

سلام به شما دوست گرامی
    در دیتاشیت این میکرو که بررسی بفرمایید نموداری مبنی بر میزان توان مصرفی در شرایط مختلف رو رسم کرده و ماکزیمم جریان مصرفی ممکن در یک ولتاژ مشخص رو هم به احتمال زیاد توضیح داده
    همینطور برای آی سی رم . . .
    شما که این قدر مهارت پیدا کردید که با این میکرو کار کنید و براش طرح بزنید و سراغ ال سی دی و رم بروید بدون شک بررسی دیتاشیت برای شما امری عادی و بدون مشکل هست
    بنابراین جواب قطعی سوال خودتون رو در دیتاشیت میکرو پیدا کنید . . .
    اما تحت هیچ شرایطی این میکرو نباید داغ کنه
    داغ کردن برای آی سی هایی هستش که فرکانس کاریشون خیل بیشتر از این هاست
    بعلاوه بدلیل پکیچ بزرگی که این آی سی داره بخوبی میتونه دفع حرارت کنه بنابراین اگه داغ میکنه به نظر بنده امری غیر عادی هست

موفق و موید باشید
    آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezamajdi نمایش پست ها
      سلام به شما دوست گرامی
      در دیتاشیت این میکرو که بررسی بفرمایید نموداری مبنی بر میزان توان مصرفی در شرایط مختلف رو رسم کرده و ماکزیمم جریان مصرفی ممکن در یک ولتاژ مشخص رو هم به احتمال زیاد توضیح داده
      همینطور برای آی سی رم . . .
      شما که این قدر مهارت پیدا کردید که با این میکرو کار کنید و براش طرح بزنید و سراغ ال سی دی و رم بروید بدون شک بررسی دیتاشیت برای شما امری عادی و بدون مشکل هست
      بنابراین جواب قطعی سوال خودتون رو در دیتاشیت میکرو پیدا کنید . . .
      اما تحت هیچ شرایطی این میکرو نباید داغ کنه
      داغ کردن برای آی سی هایی هستش که فرکانس کاریشون خیل بیشتر از این هاست
      بعلاوه بدلیل پکیچ بزرگی که این آی سی داره بخوبی میتونه دفع حرارت کنه بنابراین اگه داغ میکنه به نظر بنده امری غیر عادی هست

موفق و موید باشید
      بله .شما درست می فرماید و ولی امروز یه هارد PC خانکی که کابل دیتاش به هیچ جا وصل نبود و فقط تغذیه اش وصل بود چک کردم آیسی میکرو و رم و بعضی از آیسی های دیگه اش به شدت داغ می شد و من با خودم فکر می کردم یه هارد با فرض اینکه تمام روز روشن باشه و آیسی هاش بدون خنک کننده دارن کار می کنن وحراراتش مشابه قطعات بردم هستش پس فکر نکنم مشکلی برای میکرو و رم بردم بیاد.نظرتون چیه؟

دیدگاه

فراموش نکنید که اون قطعات طراحی شدن تا با اون حرارت و در اون شرایط کار کنن
        ضمن این که اون قطعاتی که میفرمایید اورجینال هستند . . .
        اما به احتمال زیاد میکروی شما غیر اورجینال هست و اصلا میکرو نباید داغ کنه
        تنها میتونه خیلی گرم بشه همین و داغ شدن نباید داشته باشه مگر اینکه از پایه هاش جریان بکشی و این باعث بشه جریان مصرفی میکرو بالا بره در نتیجه توان مصرفی بالا بره و میکرو داغ شه
        باز هم به دیتاشیت مراجعه کنید
        تمام شرایط رو ذکر کرده
        توجه داشته باشید که یکی از دشمنان قطعات الکترونیکی همین گرما هستش
        پس تا جایی که میتونید سعی کنید دمای آی سی ها تون رو پایین بیارید

موفق باشید
        آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X