اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تفاوت ویا با جای پین

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تفاوت ویا با جای پین

سلام دوستان

ویا با جای پین تفاوتی داره ؟ منظورم این که دورش مسه و یه سوراخ داره مثل پین درسته ؟ یا چیز بیشتری داره نسبت به جای پین

با سپاس
    I'm going to
    RWTH Aachen
    University

پاسخ : تفاوت ویا با جای پین

جای پین رو میگن پد که یه سطح مسی داره که وسطش یه سوراخ برای فرورفتن پایه قطعات هست
    ویا هم دقیقا همینطوره اما دوتا فرق داره
    1_ داخل سوراخه یه پایه استوانه ای شکل و توخالی قرار داره که ترکی رو از یه لایه به لایه ی دیگه میبره
    2_قطر سوراخ داخلی ویا و حلقه ی بیرونی کم هستش ( تنها هدف اینه که اتصال رو انجام بده و هر چه قطرش کمتر باشه جای کمتری میگیره )
    آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezamajdi نمایش پست ها
      جای پین رو میگن پد که یه سطح مسی داره که وسطش یه سوراخ برای فرورفتن پایه قطعات هست
      ویا هم دقیقا همینطوره اما دوتا فرق داره
      1_ داخل سوراخه یه پایه استوانه ای شکل و توخالی قرار داره که ترکی رو از یه لایه به لایه ی دیگه میبره
      2_قطر سوراخ داخلی ویا و حلقه ی بیرونی کم هستش ( تنها هدف اینه که اتصال رو انجام بده و هر چه قطرش کمتر باشه جای کمتری میگیره )
      یعنی بینشون استوانه وجود داره یا در هنگام قلع اندود کردن PCB این لایه ایجاد میشه ؟
      جدیدترین ویرایش توسط Azadfalah; ۲۰:۵۸ ۱۳۹۵/۰۷/۲۷.
      I'm going to
      RWTH Aachen
      University

دیدگاه

یه لوله استوانه ای توخالی میزارن داخل سوراخ ویا تا دو ترک از دولایه رو به هم وصل کنه بعدش لحیمش میکنن تا اتصال برقرار شه

دیدگاه

والا من الان یه پی سی بی زدم یه هم چین چیزی که شما میگین نیست از شرکت هم پرسیدم گفتند تو مرحله قلع اندود کردن رابط ایجاد میشه
          I'm going to
          RWTH Aachen
          University

دیدگاه

دوست عزیز تاحالا شده با دقت داخل ویا رو نگاه کنی
            اگه این کارو کرده باشی انگار تو یه لوله استوانه ای تو خالی که سر و ته نداره نگاه کردی
            حتی من از داخل ویا یه سیم نازک از این طرف برد به اون طرفش رد کردم که این نشون میده تو خالی هستش اما چطور اتصال برقرار میشه
            چون یه استوانه فلزی توخالیه
            برو یه برد بیار ویا رو بررسی کن

اگه من اشتباه میکنم لطفا تذکر بدید

دیدگاه

مگه برا یه دونه مدار هم ویا میزارن؟!مگه فقد برای کار صنعتی و تولید زیاد نیس؟

دیدگاه

ویا برای مواقعی هستش که شما میخوای ترکی از یه لایه رو به یه ترک دیگه از یه لایه دیگه متصل کنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezamajdi نمایش پست ها
                  دوست عزیز تاحالا شده با دقت داخل ویا رو نگاه کنی
                  اگه این کارو کرده باشی انگار تو یه لوله استوانه ای تو خالی که سر و ته نداره نگاه کردی
                  حتی من از داخل ویا یه سیم نازک از این طرف برد به اون طرفش رد کردم که این نشون میده تو خالی هستش اما چطور اتصال برقرار میشه
                  چون یه استوانه فلزی توخالیه
                  برو یه برد بیار ویا رو بررسی کن

اگه من اشتباه میکنم لطفا تذکر بدید
                  حرفتون درسته ها اما بعید میدونم تو ایران این کار انجام شه حالا من اگر قطر ویام رو 2 هزارم بزرگ کنم اینا استوانه از کجا بیارند اونجا قرار بدن ؟ من بجای ویا یه جا از پد استفاده کردم با اندازه ویا حالا میخوام ببینم پشت و رو بهم وصل میشه یا نه !!!
                  I'm going to
                  RWTH Aachen
                  University

دیدگاه

درسته_ولی خب میشه همین کارو با یه دونه سیم هم انجام داد...اثن همون لحیم هم میشه....برا یه نمونه فک نکنم حتما نیازی به ویا باشه_

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeed under line نمایش پست ها
                      درسته_ولی خب میشه همین کارو با یه دونه سیم هم انجام داد...اثن همون لحیم هم میشه....برا یه نمونه فک نکنم حتما نیازی به ویا باشه_
                      دوست عزیز صحبت چیز دیگه ای در کل من باید کارم تمیز باشه وگرنه زده میشم .

میخوام بدونم از پد استفاده کنم تو شرکت PCB پشت و رو بهم متصل میشند یا نه ؟
                      I'm going to
                      RWTH Aachen
                      University

دیدگاه

اگه ویا نزنی کارت سخت میشه که بیای یه سیم از سوراخ پد رد کنی و بعدش دوطرف رو لحیم کنی
                        در مورد ویا خودمم برام سواله که چه سایز هایی دارن اما فکر کنم مثل مته میمونه مته هم سایز های خودش رو داره بنابراین اگه یه پد بزنی که سوراخش 2 هزارم بزرگتر از 1 میلی متر باشه
                        همون 1 میلی متر رو برات میزنن
                        البته بازم میگم مطمئن نیستم

دیدگاه

ویا با جای پین هیچ تفاوتی نداره .
                          ویا هم یه سوراخه ، پین هم یه سوراخه.
                          ویا رو ما یه سوراخ برای اتصال بین دو لایه در نظر میگیریم ،
                          پین هم یه سوراخی که قرار مثلا پایه های قطعات دیپ برن توش.
                          تفاوت اینه که شما تو برد های چند لایه دیگه نمیتونی از پین استفاده کنی ، چون همه لایه ها رو به هم متصل میکنه ، ولی توسط ویا میتونی فقط لایه 1 رو با لایه 2 ارتباط بدی بدونه اینکه ارتباطی بین لایه 3 و زیر برقرار شه. اینجا کار ویا و پین مشخص میشه.

خوب حالا چیکار میکنن برای اتصال لایه ها ، ببینید شما وقتی رو بردتون دو لایه طراحی کردین ، و تو بردتون ویا هم دارین ، دیگه باید متالیزه سفارش بدین ،
                          تو متالیزه میآن بعد مرحله چاپ ، بعد که فلکسی گذاشتن رو برد ، یه خمیر قلع میکشن روی برد ، و باعث میشه این خمیر تو همه سوراخ ها بره ، و از اونور هم خمیر میکشن روش تا اتصال بین دو طرف برقرار شه ، معمولا این خمیر روی دیواره های داخلی سوراخ ها (ویا یا پین) میشینه و بعد خشک شدن ، میشه همون استوانه ای که شما میگین.

پد که شما میگین فقط برای همون سطحه ، هیچ ارتباطی با بقیه لایه ها نداره.

موفق باشید.
                          به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
                          (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X