اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد استفاده بهتر از هیتر هوای گرم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد استفاده بهتر از هیتر هوای گرم

با سلام
    من به تازگی یک هیتر هوای گرم گرفتم .واسه تعمیرات چون هنوز در مورد این نوع قطعات زیاد کار نکردم.هر موقع میخوام قطعات SMD را بردارم یا مجددا لحیم کنم.باعث میشه قطعات کناری نیز برا اثر هوای گرم از برد کنده و گاهی مواقع گم بشن.دوستان در این زمینه تجربه ای دارند؟؟؟زمانیکه مقدار فلو هوا هم کم میکنم مدت زمان برداشتن قطعه بسیار طولانی میشه)
    مقدار هوا روی چقدر تنظیم کنم.بهترین فاصله نوک هیتر هوای گرم تا قطعه مورد نظر چند سانتی متر باشه که بهترین عملکرد داشته باشه

پاسخ : راهنمایی در مورد استفاده بهتر از هیتر هوای گرم

برای اینکه در اثر هوا بقیه قطعات از برد جدا نشد چند راه دارید
    راه اول در صورتی که برد کیفیت خوبی داشته باشه و فضای مناسب میتونی از زیر برد حرارت بدی
    راه دوم استفاده از چسب های ضد حرارت هست
    مناسب برای مصارف عمومی برق و الكترونیك جهت عایق بندی و جهت جلوگیری از آسیب رسیدن به قطعات جانبی برد در هنگام کار با هیتر هوای گرم

اما در کل باید یکم با دستگاه کار کنمی تا قلق میزان دما و حجم هوای خروجی بیاد دستت
    موفق باشید.
    طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
    امروز رو کامل زندگی کن...
    (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

دما بین 380 الی 400 درجه کافیه. شما باید از نازل ها استفاده کنید تا تا جای ممکن از حرارت دیدن دیگر قسمت ها جلوگیری کنید. می تونید از چسب آنتی-ترمال که دوستمون گذاشت هم استفاده کنید. خصوصا وقتی قطعات پلاستیکی کنار ائن قطعه باشه حتما با چسب پوشش بده تا حرارت زیاد بهش نخوره.
      اگه با انگلیسی مشکل نداری بهتره یه نگاه به دفترچه دستگاه بندازی. من روی که هیترم رو خریدم دفترچه اش رو خوندم.

دیدگاه

آقا مصطفی مبارکت باشه...اگه مشکلت اینه که قطعه هاید یگه هم داغ میشن ، چسب رو دوستان گفتن والا باهاش تجربه ندارم..چی بگم والا؟؟؟...ولی یه راه دیگه هست..این هیتر ها یه نوک دارن که به سر اون قلمی هیتر میخوره...منم از اینا استفاده میکنم...عکس زیرو نگا کن..از اینا تو بیرون باید باشه..یا روی خود هیتر هم میدن...من همیشه واسه اینکه قطعات دیگه داغ نشن از اینا استفاده میکنم.
        در ضمن یه نکته مهم هست چه روی این نوکها چه روی پیشفرضش...فشار هوا رو زیاد نکن...منظورم سرعته...چون هوای داغ رو بیشتر پخش میکنه تو محیط...موفق باشید...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir4elec نمایش پست ها
          آقا مصطفی مبارکت باشه...اگه مشکلت اینه که قطعه هاید یگه هم داغ میشن ، چسب رو دوستان گفتن والا باهاش تجربه ندارم..چی بگم والا؟؟؟...ولی یه راه دیگه هست..این هیتر ها یه نوک دارن که به سر اون قلمی هیتر میخوره...منم از اینا استفاده میکنم...عکس زیرو نگا کن..از اینا تو بیرون باید باشه..یا روی خود هیتر هم میدن...من همیشه واسه اینکه قطعات دیگه داغ نشن از اینا استفاده میکنم.
          در ضمن یه نکته مهم هست چه روی این نوکها چه روی پیشفرضش...فشار هوا رو زیاد نکن...منظورم سرعته...چون هوای داغ رو بیشتر پخش میکنه تو محیط...موفق باشید...
          ممنون.خوب مثلا برای ای سی 16 پین کدوم یک از سرها بهتره استفاده کنم.اونی که قطر سوراخش کمتره یا اونی که بیشترین قطر را داره

دیدگاه

من از 0.5 میلیمتر استفاده میکنم ، اینو یه تعمیرکار بهم گفته بود. و فشار باد رو هم رو 4.5 گذاشتم.
            به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
            (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mostafa6369 نمایش پست ها
              ممنون.خوب مثلا برای ای سی 16 پین کدوم یک از سرها بهتره استفاده کنم.اونی که قطر سوراخش کمتره یا اونی که بیشترین قطر را داره
              شما میتونید از 3 میلی متر...استفاده کنید...اگه بزرگتر باشهممکنه با آیسی صدمه بزنه یا ذوبش...شاید هم آیسی دفورمه بشه و کارایی خودشه از دست بده...

دیدگاه

0.5 استفاده کن هیچی نمیشه نترس
                گاهی نمی شود که نمی شود
                گاهی قرعه نگفته به نام تو می شود
                گاهی گدای گدایی و چاره چیست
                گاهی تمام شهر گدای تو میشود
                ای بنده بدان در این عالم ___هرچه خدا خواست همان می شور

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X