اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اجرای برنامه ها در Raspberry Pi به صورت Stratup

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اجرای برنامه ها در Raspberry Pi به صورت Stratup

سلام دوستان؛
    یک سوال از خوبای رسپبری پای داشتم
    فرض کنید که یک برنامه توسط پایتون برای رسپبری پای نوشته شده است. این برنامه به طور مثال یک GUI دارد، با چند دکمه کنترلی که قرار است یکسری کار انجام بدهد.
    حالا:
    آیا این امکان وجود دارد که، بعد از بالاآمدن سیستم عامل(ترجیحا در Raspbian)، این برنامه به صورت خودکار اجرا شود؟ چطور؟
    و یا
    آیا این امکان وجود دارد که صفحه سیستم عامل (ترجیحا درRaspbian) ، ظاهر نشود و به طور مستقیم این برنامه اجرا شود؟چطور؟

متشکر.
    تاريک ترين وقت شب درست قبل از طلوعـــــــــــه ....

پاسخ : اجرای برنامه ها در Raspberry Pi به صورت Stratup

نوشته اصلی توسط yaser1373 نمایش پست ها
    سلام دوستان؛
    یک سوال از خوبای رسپبری پای داشتم
    فرض کنید که یک برنامه توسط پایتون برای رسپبری پای نوشته شده است. این برنامه به طور مثال یک GUI دارد، با چند دکمه کنترلی که قرار است یکسری کار انجام بدهد.
    حالا:
    آیا این امکان وجود دارد که، بعد از بالاآمدن سیستم عامل(ترجیحا در Raspbian)، این برنامه به صورت خودکار اجرا شود؟ چطور؟
    و یا
    آیا این امکان وجود دارد که صفحه سیستم عامل (ترجیحا درRaspbian) ، ظاهر نشود و به طور مستقیم این برنامه اجرا شود؟چطور؟

متشکر.
    سلام دوست عزیز
    بله همه این کار ها شدنیه
    خب برای انجام دادنش نیاز داری که توی Command line این کد رو بزنی:
    sudo
    nano /home/pi/.config/lxsession/LXDE-pi/autostart
    فایل autostart رو برات باز میکنه
    کافیه همه خط کدهایی که داخلشه رو با گذاشتن '#' اولشون کامنت کنی . کد زیر رو اضاف کنی:
    کد:
    @/usr/bin/python3 /home/pi/main.py
    که اینجا python3 ورژن پایتون مورد استفادتو نشون میده و /home/pi/main.py آدرس فایل حاوی کد پایتون که میخوای اجرا بشه رو نشون میده که نیازه شما به نسبت فایلتون تغییرش بدین

موفق باشین

دیدگاه

سلام
      من برنامه ام رو با کدبلاکس در رزبرین نوشتم و میخوام در استارت آپ قرار بدم .روشی رو که گفتین برای پایتون هست و برنامه من با اون روش اجرا نمیشه .
      میشه لطفا راهنمایی کنین ؟
      با تشکر
      جدیدترین ویرایش توسط mahzak; ۱۴:۵۲ ۱۳۹۶/۰۶/۳۰.

دیدگاه

سلام دوستان
        من هم با CodeBlocks برنامه برای raspberry نوشتم . حالا چطور وقتی روشن میشه برنامه به صورت startup انجام بشه
        راهنمای می کنید
        خداوندا
        از بچگی به من آموختندهمه را دوست بدار حال که بزرگ شده ام و کسی را دوست می*دارم می گویند:
        فراموشش کن
        دکتر علی شریعتی

دیدگاه

سلام. وقتی کد sudo nano /home/pi/.config/lxsession/LXDE-pi/autostart رو میزنم، وارد ویرایشگر باز میشه ولی ایراد میگیره که چنین فایلی وجود نداره.
          من آدرسش رو پیگیری کردم و دیدم که در پوشه .config دیگه پوشه lxsession وجود نداره. چیکار باید بکنم؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X