اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتقال شماتیک به pcb به همان ترتیب چیدمان عناصر در شماتیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انتقال شماتیک به pcb به همان ترتیب چیدمان عناصر در شماتیک

آیا امکان داره ؟
    من یک طرح مدار رو در شماتیک ترسیم کردم یک طرح نسبتا بزرک بعد پدیت برای pcd همانطور که خود دوستان میدونند dxp قطعات رو به pcb منتقل میکنه ولی به صورت مرتب نیست و باید دوباره قطعات رو از هم جدا کنی و رو برد بچینی . آیا راه حلی هست که بعد از عمل پدیت و انتقال قطعا ت در جای خودشون باشند ؟
    دریای آرام دریانورد حرفه ای نمیسازد .

پاسخ : انتقال شماتیک به pcb به همان ترتیب چیدمان عناصر در شماتیک

نوشته اصلی توسط ecb2
    آیا امکان داره ؟
    من یک طرح مدار رو در شماتیک ترسیم کردم یک طرح نسبتا بزرک بعد پدیت برای pcd همانطور که خود دوستان میدونند dxp قطعات رو به pcb منتقل میکنه ولی به صورت مرتب نیست و باید دوباره قطعات رو از هم جدا کنی و رو برد بچینی . آیا راه حلی هست که بعد از عمل پدیت و انتقال قطعا ت در جای خودشون باشند ؟
    دوست عزیز من فکر نمی کنم این چیزی که شما می گویید امکان پذیر باشد ولی می توانید با استفاده از روش اتوماتیک قطعات را به دو روش بچینید . البته بیشتر برای مدار پیچیده استفاده می شود . ولی در کل برای پیدن قطعات در پشت فیبر از روش دستی استفاده کنید بهتر است .

دوست شما :twisted:

دیدگاه

برای قطعاتی که در یک شمانیک هستن، من راهی را تا بحال ندیدم. (ممکن است باشد!)
      اما کاری که می توایند بکنید آنست که مدار را شکسته و در شماتیک های جداگانه بکشید. مثلا پاور یک جا، سنسور ها یکجا، پردازنده یکجا و ...
      بعد یک شماتیک درست میکنی که مثلا اسمشو می ذاری لینک
      داخل این شماتیک شما باید Sheet symbol اضافه بکنی! (در Toolbar به رنگ سبز) هر شیت سیمبل باید به یک شماتیک شما اشاره بکنه. تمام شماتیک هایی که در این شماتیک لینک، اضافه میشن بهم دیگه متصل میشن. انگار که تو یک شماتیک هستن.
      این از این. حالا شما دو تا کار دیگه می تونی انجام بدی. یا اینکه شماتیک ها را یکی یکی اضافه بکنی، و پی سی بی رو پدیت بکنی یا اینکه همه رو با هم پدیت بکنی. در این حالت دوم چه اتفاقی می افته؟ تمام قطعات مربوط به یک شماتیک داخل یک Room قرار می گیرن و زمانی که شما روم رو Drag بکنی تمام قطعات اون روم با همدیگه تکون می خورن.
      یک امکان دیگه که روم ها به شما میدن اینه که فرض کن یک میکسر داری که 10 تا ورودی شبیه هم داره هر کدوم با 20 قطعه. شما می تونی یک ورودی رو بچینی و بعد بهش بگی که بقیه 10 تا ورودی رو عین همون بچینه و اونوقت روم ها رو کنار همدیگه بذاری. البته این مال طراحی های پیچیده هستش.

این یک فایل لینک ابتدایی
      http://www.4shared.com/file/68929330/add6652d/LINK.html

Sheet Entry ها هم امکانات دیگه ای رو بهت میدن که فکر میکنم بقیش رو خودت بتونی متوجه بشی.

موفق باشید
      شهریار
      Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!

دیدگاه

سلام و متشکرم

البته من از این روش استفاده کردم ولی میخواستم بدونم که این کار هم شدنی است .

به هر حال از شما دو دوست متشکرم .
        دریای آرام دریانورد حرفه ای نمیسازد .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X