اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[معرفی منابع آموزشی] آموزش طراحی و ساخت موشک و مباحث پیشرانش سوخت جامد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

[معرفی منابع آموزشی] آموزش طراحی و ساخت موشک و مباحث پیشرانش سوخت جامد

بِسْمِ اللَّـهِ الرَّحْمَـٰنِ الرَّحِیمِ

با سلام و درود

- مطالبی مرتبط با ساخت موشک و پیشرانش سوخت جامد:
    1- روش ساخت موشک سوخت جامد
    2- طراحی موشک هدایت شونده – guided Missile Design
    3- دانلود رایگان کتاب طراحی موشک (Missile configuration design)
    4- دانلود رایگان کتاب آیرودینامیک موشک ( Missile Aerodynamics)
    5- دانلود رایگان کتال طراحی موشک تاکتیکال
    6- دانلود کتاب Rocket propulsion elements
    7- موتورهای سوخت جامد
    8- پیشرانه های سوخت جامد
    9- پایداری راکت مدل
    10- آشنایی با راکت مدل (Technical manual)
    11- موشک های بالستیک و کروز
    12- آشنایی با عملکرد راکت
    13- موشک سوخت جامد دانشجویی
    14- آشنایی با اجزای راکت
    15- موشک مدل

اگر شما هم منبع کاربردی در این زمینه به زبان فارسی یا انگلیسی می شناسید لطفاً معرفی نمایید.
    جدیدترین ویرایش توسط فکر; ۱۵:۱۵ ۱۳۹۵/۰۸/۲۰.

پاسخ : [معرفی منابع آموزشی] آموزش طراحی و ساخت موشک و مباحث پیشرانش سوخت جامد

یک پرسش مرتبط با این بحث:

آیا در کشور ما؛ مسابقات و رقابتهای منظمی در زمینه راکتهای مدل (همانند مسابقات بین باشگاههای Rocketry در کشورهای دیگه) بر گزار می شه؟

.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس نوآور نمایش پست ها
      یک پرسش مرتبط با این بحث:

آیا در کشور ما؛ مسابقات و رقابتهای منظمی در زمینه راکتهای مدل (همانند مسابقات بین باشگاههای Rocketry در کشورهای دیگه) بر گزار می شه؟

.

با سلام و درود
      مسابقات مرتبط با موشک های آبی متعدد مشاهده می شود اما در مورد موشک سوخت جامد بی اطلاع ام و اگر دوستان در این مورد اطلاعی دارند مطرح نمایند.
      البته در گذشته مواردی بوده است:
      1- نخستین دوره مسابقات راکت های سوخت جامد برگزار می شود - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | Mehr News Agency
      2- نخستین دوره مسابقات ساخت راکت سوخت جامد
      3- مسابقه دانشجویی سوخت جامد موشک برگزار می شود - ایسنا
      4- ایرنا - مسابقه دانشجویی پرتاب موشک با سوخت جامد در سبزوار برگزار شد

در این سایت هم اخبار برگزاری برخی مسابقات هوافضا منتشر می شود: مسابقات دانش آموزی و دانشجویی :: پرتال هوافضای ایران
      جدیدترین ویرایش توسط فکر; ۰۶:۵۵ ۱۳۹۵/۰۷/۳۰.

دیدگاه

جناب فکر من به راکت های جنگی مثل موشک علاقه ی خاصی دارم ، از اونجایی که قدرت خوندم ، برای ارشد گفتم کنترل ادامه بدم ، آیا از نظر دوستان موشک و کنترل تا چه اندازه به هم مرتبط هستند ، آیا از این شاخه میشه به این سمت آمد؟؟
        به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
        (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hosseinam نمایش پست ها
          جناب فکر من به راکت های جنگی مثل موشک علاقه ی خاصی دارم ، از اونجایی که قدرت خوندم ، برای ارشد گفتم کنترل ادامه بدم ، آیا از نظر دوستان موشک و کنترل تا چه اندازه به هم مرتبط هستند ، آیا از این شاخه میشه به این سمت آمد؟؟
          خود رشته هوافضا گرایش کنترل و پایداری هم داره(در مورد سیستم آتوپایلوت و...) ولی خب در مورد الکترونیک و این مسائل زیاد نمی خونن. چند سال پیش که از یکی از دوستای هوافضاییم پرسیدم میگفت گرایش کنترل هوافضا خیلی خوبه(تو سر میزنن براش) ولی برقش رو نمی دونم. ولی اگه از من بپرسی به نظرم گرایش بدی به نظر نمیاد. فکر کنم مهدی فانی به این چیزا وارده. توی لیسانس دارید کنترل رو؟ اگه آره پس احتمالا مهدی کنترل خونده.
          هوافضا یه رشته اییه که واسه هر قسمتش باید یه تیم بذاری تا روش کار کنه. قطعا الکترونیک یکی از قسمت های مهم این شغل هستش. اگه می خوای بری توی صنایع دفاع کار کنی بهتره طوری بری که مثلا از تو دانشگاه بورست کنن تا بعد از پایان تحصیلات بری همونجا سر کار. مثلا بهتره خودتو بچپونی توی یه دانشگاهی مثل امام حسین یا مالک اشتر.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط روح الامین نمایش پست ها
            خود رشته هوافضا گرایش کنترل و پایداری هم داره(در مورد سیستم آتوپایلوت و...) ولی خب در مورد الکترونیک و این مسائل زیاد نمی خونن. چند سال پیش که از یکی از دوستای هوافضاییم پرسیدم میگفت گرایش کنترل هوافضا خیلی خوبه(تو سر میزنن براش) ولی برقش رو نمی دونم. ولی اگه از من بپرسی به نظرم گرایش بدی به نظر نمیاد. فکر کنم مهدی فانی به این چیزا وارده. توی لیسانس دارید کنترل رو؟ اگه آره پس احتمالا مهدی کنترل خونده.
            هوافضا یه رشته اییه که واسه هر قسمتش باید یه تیم بذاری تا روش کار کنه. قطعا الکترونیک یکی از قسمت های مهم این شغل هستش. اگه می خوای بری توی صنایع دفاع کار کنی بهتره طوری بری که مثلا از تو دانشگاه بورست کنن تا بعد از پایان تحصیلات بری همونجا سر کار. مثلا بهتره خودتو بچپونی توی یه دانشگاهی مثل امام حسین یا مالک اشتر.
            اونا زیاد فارغ التحصیل دارن ، رشته هوافضا رو میگم ، من نمیخام زیاد از قدرت فاصله بگیرم ، ولی از اونور به موشک علاقه ی خاصی دارم ، کنکورم به همین آسونی ها نیست.امام حسین که فقط برا سپاه هست ، من خواجه نصیرالدین طوسی رو تعریف میکنن. ولی کنکور یه دست اندازه ،
            جناب فانی هم این تاپیک و ببینن برای راهنمایی خوبه.میخام از قدرت فاصله بگیرم دو دل هستم انگار ، یجوری ام ، احساس غریبی میکنم . ولی راکت های جنگی خیلی علاقه دارم.
            حالا برای کنترل باید دوتا درس جدید بخونم ، نمیدونم میرسم یا نه، ارزشش رو داره یا نه.،
            (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

اونا زیاد فارغ التحصیل دارن ، رشته هوافضا رو میگم ،..،
              ولی هوافضا واقعا فارغ التحصیل کم داره. ولی بازار کار زیاد خوبی نداره چون بیشتر محیط های نظامی باید بری. بخش خصوصی کمه.
              ...من نمیخام زیاد از قدرت فاصله بگیرم ، ولی از اونور به موشک علاقه ی خاصی دارم ، ..،
              هم نون و هم خرما، آره؟
              ... کنکورم به همین آسونی ها نیست...،
              بله، و برای اینه که هر کسی لایقه بیاد بالا پس شما باید ثابت کنی لایق هستی. دولت حاضر نیست پول خرج هر فردی بکنه. پس اگه می خوای تو دانشگاه یه کرسی بگیری بسم الله و شروع کن.
              ...امام حسین که فقط برا سپاه هست ، .،
              بله ولی بچه های دیگه رو هم میبینم که میرن اونجا درس میخونن. مالک هم همین طور.

جدیدترین ویرایش توسط روح الامین; ۱۶:۵۴ ۱۳۹۵/۱۲/۳۰.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط روح الامین نمایش پست ها

ولی هوافضا واقعا فارغ التحصیل کم داره. ولی بازار کار زیاد خوبی نداره چون بیشتر محیط های نظامی باید بری. بخش خصوصی کمه.

هم نون و هم خرما، آره؟

بله، و برای اینه که هر کسی لایقه بیاد بالا پس شما باید ثابت کنی لایق هستی. دولت حاضر نیست پول خرج هر فردی بکنه. پس اگه می خوای تو دانشگاه یه کرسی بگیری بسم الله و شروع کن.

بله ولی بچه های دیگه رو هم میبینم که میرن اونجا درس میخونن. مالک هم همین طور.

آره دقیقا حق با تو هست، هوافضا بازار کار کمی داره ، البته کلا بازار کارهای خوبی نداریم ، همون کنترل و میخونم ، یجوری خودمو وصل میکنم به سازه های جنگی. البته با تلاش امکان پذیر میشه این ، سعی میکنم زیاد تلاش کنم حتما.

روحالامین این سختی هات باعث شده اینقدر تواناییت تو الکترونیک بره بالا، مطمعنم که تو به خواسته هات خواهی رسید.همه ی ما هزار جور داستان تو زندگی داریم که قابل گفتن نیست.
                البته پیامت دریافت شد که من باید با همه سختی های موجود ، تلاشم رو زیاد کنم تا به خواستم برسم ، و این حرفات و سه بار خوندم ، و تاثیرگذاری خوبی داشت. ایشالله که همه و تو من هم موفق شیم.واقعا خیلییی ممنون روح الامین جان.
                اگه بیای بابل خوشحالمون میکنی.
                ولی دوباره کنکور دادن رحمانی خیلی ظلم بود ، اگه رتبه نمیگرفت چی میشد؟!!!!!
                جدیدترین ویرایش توسط فکر; ۱۷:۳۰ ۱۳۹۶/۰۱/۰۷.
                (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

با سلام و درود
                  مطالبی در مورد Rocket :
                  - Beginner's Guide to Rockets
                  - Index of Rocket Slides

مطالبی در مورد دانش هوانوردی:
                  - Beginner's Guide to Aeronautics

دیدگاه

با سلام و درود

معرفی کتاب در مورد پیشرانش موشک:
                    Title: Rocket Propulsion Elements
                    Author: George P. Sutton, Oscar Biblarz
                    Hardcover: 784 pages
                    Publisher: Wiley; 8 edition (February 2, 2010)
                    Language: English
                    ISBN-10: 0470080248
                    ISBN-13: 978-0470080245

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X