اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل نویز ترانس مهتابی بر روی مدار و حل نشدن مشکل با اسنابر!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل نویز ترانس مهتابی بر روی مدار و حل نشدن مشکل با اسنابر!!

سلام
    من یه مدار دارم که توش از ds3231 و ماژول esp استفاده کردم
    این مدار یه رله 5 ولت رو سوئیچ میکنه که برای این رله دیود هرز گرد و مدار اسنابر با خازن 0.47u و مقاومت 33 اهم با خروجی موازی شده
    قبل از اینکه مدار اسنابر رو قرار بدم موقع وصل کردن خروجی رله به مهتابی کل مدار ریست میشد (میکرو،ماژولها و...) اما بعد از قرار دادن اسنابر فقط ماژول esp ریست میشه و بقیه مدار مشکلی نداره
    ولتاژ ورودی مدار رو از منبع تغذیه سوئیچینگ 5 ولت گرفتم و خروجیش رو به رگولاتور ams1117 دادم.
    خروجی رگولاتور یه خازن 10 میکرو و 100 نانو با هم موازی کردم
    نزدیکی هیا ولتاژ میکرو هم یه خازن 2200 میکرو قراردادم
    بر روی پایه ولتاژ esp هم یه خازن 10 میکرو و 100 نانو به صورت موازی قرار دادم (خازن 2200 میکرو با 100 نانو هم به صورت موازی قرار دادم بازم ریست میشد)
    یه مشکلی هم که هست اینه که جایی که مهتابی به مدار وصل میشه حدود 1 سانت با esp فاصله داره .ممکنه به خاطر این فاصله کم باشه؟
    الان دیگه باید چه کار کنم؟؟؟
    یه سوال دیگه هم اینکه خروجی ممکنه هر باری (سلفی،خازنی،اهمی....) با حداکثر جریان 7 آمپر متصل بشه.اسنابر رو باید چطور محاسبه کنم؟
    جدیدترین ویرایش توسط M3R-E; ۱۱:۲۵ ۱۳۹۵/۰۸/۰۱.

پاسخ : مشکل نویز ترانس مهتابی بر روی مدار و حل نشدن مشکل با اسنابر!!

بهتر بود رله رو 12 ولت انتخاب میکردید تا تغذیه رله از قبل از رگولاتور 5 ولت گرفته میشد. همچنین اگه قراره زمانی بجای مهتابی از لامپ کم مصرف استفاده کنید، اسنابر باعث چشمک زدن اون در موقع خاموشی میشه. اگه فک میکنید که نویز تشعشعی ناشی از مهتابی ممکنه روی مدارتون تاثیر بذاره میتونید مدارتون رو داخل یه باکس ترجیحا مسی قرار بدید.
    www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط M3R-E نمایش پست ها
      سلام
      من یه مدار دارم که توش از ds3231 و ماژول esp استفاده کردم
      این مدار یه رله 5 ولت رو سوئیچ میکنه که برای این رله دیود هرز گرد و مدار اسنابر با خازن 0.47u و مقاومت 33 اهم با خروجی موازی شده
      قبل از اینکه مدار اسنابر رو قرار بدم موقع وصل کردن خروجی رله به مهتابی کل مدار ریست میشد (میکرو،ماژولها و...) اما بعد از قرار دادن اسنابر فقط ماژول esp ریست میشه و بقیه مدار مشکلی نداره
      ولتاژ ورودی مدار رو از منبع تغذیه سوئیچینگ 5 ولت گرفتم و خروجیش رو به رگولاتور ams1117 دادم.
      خروجی رگولاتور یه خازن 10 میکرو و 100 نانو با هم موازی کردم
      نزدیکی هیا ولتاژ میکرو هم یه خازن 2200 میکرو قراردادم
      بر روی پایه ولتاژ esp هم یه خازن 10 میکرو و 100 نانو به صورت موازی قرار دادم (خازن 2200 میکرو با 100 نانو هم به صورت موازی قرار دادم بازم ریست میشد)
      یه مشکلی هم که هست اینه که جایی که مهتابی به مدار وصل میشه حدود 1 سانت با esp فاصله داره .ممکنه به خاطر این فاصله کم باشه؟
      الان دیگه باید چه کار کنم؟؟؟
      یه سوال دیگه هم اینکه خروجی ممکنه هر باری (سلفی،خازنی،اهمی....) با حداکثر جریان 7 آمپر متصل بشه.اسنابر رو باید چطور محاسبه کنم؟
      سلام اپتوکوپلر قرار دادید؟؟؟؟
      رله رو حتما از مدارتون ایزوله کنید با اپتوکوپلر تاثیر زیادی داره
      فقط یادتون نره که از تغذیه جداگانه واسه درایور رله استفاده کنید
      جدیدترین ویرایش توسط real_ahmadi; ۱۳:۵۶ ۱۳۹۵/۰۸/۰۱.
      Proudly @real_ahmadi
      #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vahidabedi نمایش پست ها
        بهتر بود رله رو 12 ولت انتخاب میکردید تا تغذیه رله از قبل از رگولاتور 5 ولت گرفته میشد. همچنین اگه قراره زمانی بجای مهتابی از لامپ کم مصرف استفاده کنید، اسنابر باعث چشمک زدن اون در موقع خاموشی میشه. اگه فک میکنید که نویز تشعشعی ناشی از مهتابی ممکنه روی مدارتون تاثیر بذاره میتونید مدارتون رو داخل یه باکس ترجیحا مسی قرار بدید.
        ولتاژ رله ها رو قبل از رگولاتور گرفتم
        باید واسه این اسنابر هم یه فکری بکنم
        جعبه هم یه جعبه پلاستیکی هست که انتخاب شده و نمیشه تغییر داد
        الان من در جعبه رو باز کردم و جایی که مهتابی متصل میشه از مدار فاصله گرفت و بدون مشکل کار کرد ولی این فاصله رو نمیشه گذاشت چون در جعبه بسته میشه!
        دور esp هم آلومینیوم اوردم ولی باز هم تاثیری نداشت

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
        سلام اپتوکوپلر قرار دادید؟؟؟؟
        رله رو حتما از مدارتون ایزوله کنید با اپتوکوپلر تاثیر زیادی داره
        سلام
        جعبه مدار بسیار کوچیک هست و امکان قرار دادن یه منبع تغذیه دیگه وجود نداره!
        واسه این مدار هم از منبع تغذیه سوئیچینگ 5 ولت آماده ها استفاده کردم (از آفتاب رایانه خریدم)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط M3R-E نمایش پست ها
          ولتاژ رله ها رو قبل از رگولاتور گرفتم
          باید واسه این اسنابر هم یه فکری بکنم
          جعبه هم یه جعبه پلاستیکی هست که انتخاب شده و نمیشه تغییر داد
          الان من در جعبه رو باز کردم و جایی که مهتابی متصل میشه از مدار فاصله گرفت و بدون مشکل کار کرد ولی این فاصله رو نمیشه گذاشت چون در جعبه بسته میشه!
          دور esp هم آلومینیوم اوردم ولی باز هم تاثیری نداشت

سلام
          جعبه مدار بسیار کوچیک هست و امکان قرار دادن یه منبع تغذیه دیگه وجود نداره!
          واسه این مدار هم از منبع تغذیه سوئیچینگ 5 ولت آماده ها استفاده کردم (از آفتاب رایانه خریدم)
          اگه ایزولاسیون واستون مهم نیست می تونید از تغذیه خازنی استفاده کنید (البته اگه بازم جا کم نیارین)
          موفق باشید
          Proudly @real_ahmadi
          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X