اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تغییر مدار آلارم نوری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تغییر مدار آلارم نوری

سلام
    میشه منو راهنمایی کنید چطور میشه این مدارو تغییر داد که وقتی نور از LDR قطع میشه پایه خروجی آیسی ۵۵۵ فعال بشه
    مثلا این مدارو یه طرف نصب کنم و رو بروش یه لیزر بذارم که برسه به LDR و وقتی چیزی مانع رسیدن نور لیزر شد پایه خروجی فعال بشه و نیاز به ریست دستی داشته باشه
    یه کلید داشته باشه که تا اونو نزنیم قطع نشه
    وقتی بشینی کنار جاده زندگی چیزهای زیاد جالبی جز
    رفت آمد ماشینهای توی جاده نمیتونی ببینی
    باید بلند بشی و جاده زندگیتو خودت
    قدم بزنی آروم قدم بزنی و
    زیباییهاشو کشف کنی
    بعضی چیزها فقط برای تو آماده شده

پاسخ : تغییر مدار آلارم نوری

داداش..تلاشتو به این هدر نده...میدونم میخوای دزدگیر لیزری بسازی. ولی این مدار به درد اون کار نمیخوره.....اولا من خودم اینو ساختم..منبعش هم از سایت یومیک بود..یعنی پدرمو درآورد...دوما این مدار از هر نظر مشکل داره...سوما من مدار اینو دارم به یه شکل دیگه ، دکمه ریستو فلانو که تو همون سایت یومیک بود(عکس زیر)...ربعا این مدار همینطوری به درد نمیخوره یعنی انگار فقط داری سوییچ میکنی وقتی نور قطع میشد صدا میداد ولی وقتی نور میومد صدا قطع میشد...ولی ناایمد نشو این آیسی واس همینه ...با تنظیم مقاومت های R1-R2 میتونی به نتیجه مطلوب برسی..یعنی هروقت نور قطع شد صدا میاد ، حتی وقتی نور هم بیاد صدا قطع نمیشه....دکمه ریست داره وقتی فشار بدی و ولی کنی ، دوباره تو حالت آماده باش قرار میگیره...پنجما این یه آژیر درست و حسابی میخواد که با رله سوییچ بشه...منم همینکارو کردم....
    این مدار نمیتونه امنیت داشته باشه یعنی بعضی موقع ها گیج میشه...بهتره با میکرو کار کنی..موفق باشی...ببخشید که سرتو دردآوردم..

----------
    منبع---سایت یومیک
    umake.ir

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

در ضمن یادم رفت بگم..آی سی مداری که من دادم همن 555 هست..

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X