اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتخاب موتور cnc

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انتخاب موتور cnc

سلام
    من برای انتخاب استپ موتر محور z در cnc دچار مشکل شدم و نمی دونم از چه استپی استفاده کنم از روش بال اسکرول استفاده می کنم و میخوام بتواند وزن 5 کیلو را حدودا یک متر جابجا کند ؟ به نظر شما از چه موتور استفاده کنم بهتره؟ تشکر

پاسخ : انتخاب موتور cnc

نوشته اصلی توسط mhk1368 نمایش پست ها
    سلام
    من برای انتخاب استپ موتر محور z در cnc دچار مشکل شدم و نمی دونم از چه استپی استفاده کنم از روش بال اسکرول استفاده می کنم و میخوام بتواند وزن 5 کیلو را حدودا یک متر جابجا کند ؟ به نظر شما از چه موتور استفاده کنم بهتره؟ تشکر
    گام و قطر بال اسکرو مورد نظر رو ذکر کنین ؟

دیدگاه

سلام پیشنهاد شما درباره قطر و گام بال اسکرول چیه برای محور z هنوز خریدی انجام ندادم.

دیدگاه

سلام پیشنهاد شما درباره قطر و گام بال اسکرول چیه برای محور z هنوز خریدی انجام ندادم.
        پیشنهاد: به جیب خود نگاه کنید بعد به بازار

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Sahar.73 نمایش پست ها
          پیشنهاد: به جیب خود نگاه کنید بعد به بازار
          سلام دانشجویی حساب بشه ولی با دقت خوب تشکر

دیدگاه

بال اسکرو با قطر کم گرونتره معمول ترینش سایز 16 هست پیچ متری حدود 130 140 تومن و مهره اش هم همین حدوده
            گام 4 یا 5 میلی متری

دیدگاه

به نظرتون محور z را دو موتوره کنم یا تک ؟

دیدگاه

میتونید برای خرید قطعات از این سایت سفارش بدید - من ازشون خرید کردم و راضی بودم

میتونید بالسکرو 1605 تهیه کنید و چیزای دیگه که رایجتر و ارزونتر هستش
                برای هر محور تلاش کنید که فقط یک موتور بزارید مگر در موارد خاص
                برای طول های بیشتر از یک متر با توجه به اینکه بالسکرو شکم میندازه بهتره از سیستم دنده شانه ای استفاده کنید
                البته اگه از بالسکرو استفاده کردید برای کارهای ظریفتر بهتره قطعه رو در مرکز میز ببندید
                جدیدترین ویرایش توسط ASHIT AXAR; ۲۳:۱۷ ۱۳۹۵/۰۸/۰۵.
                If the wind will not serve, take to the oars

دیدگاه

تشکر در ضمن استپر رو از کجا تهیه کنم؟( تا حد امکان آنلاین) به نظرم برای بلند کردن 5 کیلو باید 2 تا استپر 45 یا یدونه استپر 85 بگذارم ( نظر شما درباره چیه؟) در ضمن من از rams 1.4 استفاده می کنم تشکر

دیدگاه

تشکر در ضمن استپر رو از کجا تهیه کنم؟( تا حد امکان آنلاین) به نظرم برای بلند کردن 5 کیلو باید 2 تا استپر 45 یا یدونه استپر 85 بگذارم ( نظر شما درباره چیه؟) در ضمن من از rams 1.4 استفاده می کنم تشکر
                    اگه منظور شما از اون اعدادی که گفتید گشتاور هستش باید اول اندازه دستگاه و وزن محور ها رو مشخص کنید تا بشه درباره موتور ها و درایور پیشنهاد داد

دیدگاه

وزن کل سیستمی که باید با بال اسکرول بالا بره حدود 5 کیلوگرم هست و قرار از دو استپ موتور و خاصیت کنترل موازی rams استفاده کنم و بله دقیقا منظورم گشتاوری هست که هر موتور می تواند تحمل کند(45 و 85) و موتور هم مستقیم کوپل شده
                      جدیدترین ویرایش توسط mhk1368; ۱۸:۲۴ ۱۳۹۵/۰۸/۰۶.

دیدگاه

وزن کل سیستمی که باید با بال اسکرول بالا بره حدود 5 کیلوگرم هست و قرار از دو استپ موتور و خاصیت کنترل موازی rams استفاده کنم و بله دقیقا منظورم گشتاوری هست که هر موتور می تواند تحمل کند(45 و 85) و موتور هم مستقیم کوپل شده
                        واسه پنج کیلو می خوای موتور هشتاد و پنج کیلوگرم سانتی متر ببندی؟! (اونم با درایورهای ضعیف آردوینو)
                        با این مشخصات توی بدترین حالت هم موتور بیشتر از پونزده - بیست کیلوگرم سانتی متر نیاز نداری

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ASHIT AXAR نمایش پست ها
                          واسه پنج کیلو می خوای موتور هشتاد و پنج کیلوگرم سانتی متر ببندی؟! (اونم با درایورهای ضعیف آردوینو)
                          با این مشخصات توی بدترین حالت هم موتور بیشتر از پونزده - بیست کیلوگرم سانتی متر نیاز نداری
                          تشکر داداش نظر خودم هم همینه ولی مثلا این نظر یه سی ان سی کاره که به من پیشنهاد داد... پس اگه 2 تا 10 کیلو برای z بزارم کافیه..؟

دیدگاه

تشکر داداش نظر خودم هم همینه ولی مثلا این نظر یه سی ان سی کاره که به من پیشنهاد داد... پس اگه 2 تا 10 کیلو برای z بزارم کافیه..؟
                            اگه دلت راضی نیست همون یدونه بیست بزار - زیادم هست

دیدگاه

دوست عزیز برای بلند کردن وزنه ی 50 کیلو نیوتونی با لید اسکرو قطر 16 و گام 5 و با ظریب اصطکاک یک دهم به حدود 55 نیوتون متر کشتاور احتیاج داری
                              که برای بال اسکرو این مقدار خیلی کمتر میشه.
                              تجربه ی شخصی: با استپر 4 سانت در 4 سانت و یک و نیم آمپر با آردوینو و درایور ارزون قیمت a4899 بار 4 کیلو گرمی رو بلند کردم مکانیزم هم بال اسکرو قطر 16 و گام 5 بود.
                              جدیدترین ویرایش توسط Sahar.73; ۲۳:۳۵ ۱۳۹۵/۰۸/۰۶.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X