اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار فرمان و قدرت موتور تک فاز با میکروسوییچ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار فرمان و قدرت موتور تک فاز با میکروسوییچ

من یه موتور تک فاز دارم . می خوام به صورت چبگرد راستگرد راه اندازیش کنم. اما می خوام با 3 میکرو سوییچ و یک بدال راه اندازی کنم . یعنی وقتی بدالو فشار میدم موتور شروع کنه به صورت راستگر بچرخه بعد 90 درجه کع چرخید توسط میکروسوییچ 1 قطع بشه و وقتی با را از روی بدال برداشتیم شروع کنه به صورت چبگرد بچرخه تا 90 درجه بچرخه و بخوره به میکروسوییچ 2 و قطع بشه . همین حالتو با یک میکروسوییچ دیگه ولی این میکروسوییچ 3 در حالت 100 درجه قرا میگیره که می خوام توسط یه کلید 2 حالته یه بار 90 درجه بچرخه و بخوره به میکروسوییچ 1 و قطع بشه و وقتی با از روی بدال بر دا شته شد چبگرد بشه و بخوره به میکروسوییچ 2 و قطع بشه و در حالت دو کلید 100 درجه بچرخه و بخوره به میکروسوییچ 3 و قطع بشه و وقتی با را از روی بدال بر داشتیم موتور چبگرد بشه و بخوره به میکروسوییچ 2 و قطع بشه.

پاسخ : مدار فرمان و قدرت موتور تک فاز با میکروسوییچ

برای فرمانش می تونی از میکرو استفاده کنی. یه خروجی داری ( پدال ) و سه تا ورودی ( میکروسوئیچ).
    نوشتن برنامش زیاد مشکل نیست. فقط شما شروع کن با هم کاملش می کنیم.
    یه نکته اینجا مهمه این که موتور باید بلافاصله بعد از تماس با میکرو سوئیچ متوقف بشه. چه موتوری استفاده می کنی؟ از سروو یا استپر نمیشه استفاده کرد؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X