اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شرکت های چاپ PCB به چه طریق چاپ میکنند ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شرکت های چاپ PCB به چه طریق چاپ میکنند ؟

سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه

شرکت های چاپ PCB با چه دستگاهی PCB رو چاپ میکنند ?

سپاس
    I'm going to
    RWTH Aachen
    University

پاسخ : شرکت های چاپ PCB به چه طریق چاپ میکنند ؟

سلام. دوست عزیز فرآیند ساخت PCB صرفا یک فرآیند تک مرحله ای نیست که یک ورودی و یک خروجی داشته باشد. در تولید صنعتی مراحل متعددی وجود دارد تا PCB آماده شود.
    در همین سایت در مورد مراحل تولید زیاد بحث شده . بار هم برای آشنایی بیشتر ویدئوی زیر که مربوط به یکی از پیشرفته ترین خطوط تولید ایرانی هست را مشاهده کنید. تا حدودی با مراحل کار آشنا می شوید.
    بانک اطلاعاتی مسابقات رباتیک ایران
    http://robocenter.ir/Match/DefaultMatch.aspx
    آموزش جامع ساخت ربات به زبان فارسی در 110 صفحه
    http://www.4shared.com/document/u_72uaga/Robotic_Mechatronic.html

دیدگاه

یکی از روشهای ساخت نمونه برد PCB روش چاپ با کاغذ گلاسه است
      این روش فقط برای چاپ نمونه یکرو کابردی است بالخصوص کاربرد خانگی دارد
      ابتدا طرح را 1/1 بر روی کاغذ گلاسه پرینت پر رنگ شود و اطراف اضافی آن بریده شود سپس برد مسی به اندازه طرح آماده شود
      سطح مسی را سنباده نرم ساییده شود تا اکسیدها زدوده شود سپس طرح پرینت شده را بر روی مس قرار داده و با اوتوی داغ چسبانده شود از آنجای که جوهر پودری پرینتر لیزری یک نوع پلاستیک است ذوب شده و روی سطح مس می چسبد
      در مرحله بعدی کل مجموعه داخل آب ولرم قرار داده تا کاغذ خیس شده و اشباع شود سپس کاغذ از برد تیکه تیکه جدا شود و جوهر بر روی مس منتقل شود
      در این مرحله اگر جاهای از طرح تخریب شده میتوان با ماژیک ترمیم کرد و برد را داخل ظرف اسید مس بری قرار داده و تکان داده شود تا مس اظافی حل شود
      در این مرحله برد آماده شده و با سیم ظرفشویی جوهر باقی مانده را شسته و آماده سراخ کاری شده
      از این روش لذت ببرید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeed_h نمایش پست ها
        سلام. دوست عزیز فرآیند ساخت PCB صرفا یک فرآیند تک مرحله ای نیست که یک ورودی و یک خروجی داشته باشد. در تولید صنعتی مراحل متعددی وجود دارد تا PCB آماده شود.
        در همین سایت در مورد مراحل تولید زیاد بحث شده . بار هم برای آشنایی بیشتر ویدئوی زیر که مربوط به یکی از پیشرفته ترین خطوط تولید ایرانی هست را مشاهده کنید. تا حدودی با مراحل کار آشنا می شوید.
        http://www.jeciran.com/SC.php?type=static&id=27
        سپاس دوست عزیز منظور من این که چطور دورو چاپ کنیم و یک CNC هم درس کنیم مته نیم میل بخوره تموم دیگه متالیزشم میکنیم .

چطوری چاپ میکنند چاپگراش اسمش چیه و از کجا میشه تهیه کرد .

سپاس .
        I'm going to
        RWTH Aachen
        University

دیدگاه

اگر قصد راه اندازی تولیدی پی سی بی داری باید بگم خیلی بیشتر از یه سی ان سی و چاپگر نیاز داری .

در تولیدی ها بیشتر از روش لمینت استفاده میشه و فقط نیاز به یه چاپگر لیزی با کیفیت داری تا بتونی باهاش رو طلق یا کاغذ ترنسپرنت چاپ کنی transparent

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ir_sakhtafzar نمایش پست ها
            اگر قصد راه اندازی تولیدی پی سی بی داری باید بگم خیلی بیشتر از یه سی ان سی و چاپگر نیاز داری .

در تولیدی ها بیشتر از روش لمینت استفاده میشه و فقط نیاز به یه چاپگر لیزی با کیفیت داری تا بتونی باهاش رو طلق یا کاغذ ترنسپرنت چاپ کنی transparent
            سلام تولیدی نمیخوام بزنم اما میخوام یه جور باشه بتونیم خیلی راحت و حرفه ای دورو چاپ کنم . پس بنظر شما از روش لمینت استفاده میکنند

منتظر نظر دیگر دوستان هستم .
            I'm going to
            RWTH Aachen
            University

دیدگاه

روش های زیادی برای ساخت دو لایه وجود داره ولی بستگی به نوع کیفیت و خروجی کارت داره . در صورتی خروجی تجاری یا صنعتی میخوای باید یکسری دم و دستگاه و امکانات و حمام مخصوص نیاز داری لطفا اگه برات امکان داره دقیقا کارت رو توضیح بده تا دوستان و استادان محترم بتونند راحت تر راهنمایی کنند و راه حل خوبی در اختیارت قرار بدند

به این لینکها برو شاید کمکت کنند.

https://utabby.com/en_US/video/020/bD9imNIkTKM/Making_a_Double_Sided_PCB_with_Plated_Vias

جدیدترین ویرایش توسط ir_sakhtafzar; ۱۷:۵۵ ۱۳۹۵/۰۸/۰۶.

دیدگاه

من کارم صنعتی اما یه شرکت کوچیک هستیم و نمیتونیم زیاد هزینه کنیم برای ساخت PCB این شرکت ها هم که پوست آدم رو میکنند .

میخوام PCB تمیز چاپ کنم و با CNC سوراخ کاری کنم متالیزه کنم + چاپ سبز . راهنما میخوام برآورد کنم چقدر هزینه داره که میتونیم بگیریم یا نه .

سپاس
                I'm going to
                RWTH Aachen
                University

دیدگاه

بستگی به کیفیت و ظرافت کار داره تو تیراژ از چاپ سیلک استفاده میشه
                  طرح رو با سیلک رو برد میزنن و بعدش اسید کاری
                  بعد از اون مارکاژ هم با همین روش میزنن با رنگی که میخای
                  بعد اون سولدر ماسک رو هم همینطور میزنن و با UV یا همون فرا بنفش خودمون خشکش میکنن
                  در مورد متالیزه هم چیزی نمیدونم

ویرایش

اگر تعداد و اندازه ی پی سی بی هات در یک مدت زمان مشخص مثلا یک ماه کم تر از یه حدی باشه و ریسک پذیری در مورد تغییر شغل یا ...... داشته باشی صرفه نداره که دستگاه و وسیله های چاپ بخری

در ضمن طبق معلومات من سیلک تو تیراژ اقتصادی ترین راهه
                  جدیدترین ویرایش توسط hoseyni emeni; ۰۰:۰۷ ۱۳۹۵/۰۸/۰۷.
                  به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
                  الکترونیک قدرت
                  الکترونیک آنالوگ
                  طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
                  ---------------------BMCELEC@-------------------
                  ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
                  ---------------www.bmc-elec.com--------------
                  ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X