اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پردازش تصویر با آرم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پردازش تصویر با آرم

با سلام
    چگونه می توان عکس را به طور مستقیم از دوربین گرفت و آن را به RGB تبدیل نمود و بر روی آن پردازش انجام داد و مجددا عکس پردازش ده را نمایش داد؟
    میکرو استفاده شده stm32f4

پاسخ : پردازش تصویر با آرم

نوشته اصلی توسط sara_soniya68 نمایش پست ها
    با سلام
    چگونه می توان عکس را به طور مستقیم از دوربین گرفت و آن را به RGB تبدیل نمود و بر روی آن پردازش انجام داد و مجددا عکس پردازش ده را نمایش داد؟
    میکرو استفاده شده stm32f4
    سلام ، اولین سوال این هست که تصویر آنلاینه یا آفلاین؟

بهترین راه استفاده از امبدد سیستم هست که با استفاده از یک Soc ارزان قیمت بار پردازشی پردازش تصویر/ارتباط با دوربین را بر اون واگذار کنید و عملیات کنترلی را توسط یک میکروگنترلر هدایت کنید.
    Reveng will surely come... Your hard time are ahead
    // - - - - - - - - - -
    برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
    // - - - - - - - - - -
    اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
    // - - - - - - - - - -

دیدگاه

با سلام
      تصویر آنلاین هست، در واقع میخوام یک دوربین بزارم تصویر را بگیرد و با رفرنس اصلی آن که قبلا در حافظه ذخیره شده مقایسه شود و یا با استفاده از الگوریتم نوشته شده مکان های خاصی از تصویر را مورد بررسی قرار داده و بگوید که این تصویر خوب هست یا بد.
      چیزیکه من الان باهاش مشکل دارم اینه که قبلا تصویر را به صورت آفلاین قرار می دادم ( یعنی با برنامه یی که تصویر را به کد هگز تبدیل می کردم و بعد کد هگز را در داخل رم ذخیره می کردم) ولی الان به صورت آنلاین نمیدونم چگونه باید تصویر را به کد هگز تبدیل کنم تا بتوانم روی ان پردازش انجام بدهم.

البته با جستجو هایی که کردم ، دوربین ها یه سری راه انداز دارند که این کار رو انجام میدند البته نمیدونم درست متوجه شدم یا نه مثلا ov7670 , ov9655 حال اگر اینگونه باشد چگونه میتوان کتابخانه این راه انداز ها را برای بوردم (STM32f746ngh discovery) بنویسم و یا دانلود کنم .

ممنون

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

ببخشید یه سوال دیگخ این SOC که گفتید چی هست میشه یکم بیشتر توضیح بدین؟

دیدگاه

STM32F7 سری های قدرتمندی هستند ولی فکر کنم بهتر باشه پروژه تون رو با یه برد دیگه مثلا رزبری انجام بدید که پردازنده های قدرتمندی دارند. البته انجام این پروژه بازم بسته به میزان حجم پردازش و پردازنده شما داره. ممکنه همین برد و میکرو کنترلر هم کافی باشه.

برای SoC هم گوگل کنید. یه پیج ویکی داره. بخونیدش.

دیدگاه

شما همون برد STM که دوربین بشه وصل کرد رو الان دارین؟

دیدگاه

با سلام ، چون این بورد رو من دارم می خوام با همین برد کار کنم وپردازشی که می خوام انجام بدم زیاد نیست .

دیدگاه

با سلام ، چون این بورد رو من دارم می خوام با همین برد کار کنم وپردازشی که می خوام انجام بدم زیاد نیست .
              والا پردازشتون کم نیست ولی عملی هستش و نهایتا سرعتش پایین میاد. یکم در این حالت ها و با این تیپ سخت افزارها دست برنامه نویس باز نیست. به بنده پیام خصوصی بزنید.

دیدگاه

با سلام
                چیزی که من متوجه شدم از SOC خا این بود که یک هسته آرم دارن!!!!
                خب اگه اینگونه هست چرا پس با این میکرو یی که دارم میگید نمیشه ؟؟؟؟

دیدگاه

شما برای تصویر در هر مدی فقط سه رنگ رو باید بگیرید و دیگه کاری نداشته باشید(مهم نیست) که هگزه بگیرید(اصلا این جمله معنایی نداره). شما مقادیر سه رنگ هر پیکسل رو میگیرید و روش پردازش رو انجام میدید. مگه غیر از اینه.
                  همچنین این دوربین ها معمولا یه DSP داخلی هم دارند که کارتون رو می تونه خیلی ساده بکنن. دیتاشیت و یا مانوال دوربینتون رو بگیرید و بخونید.

با سلام
                  بازم هم بستگی داره ولی خب معمولا میکروها دارای سرعت پردازشی و پرفورمنس پایینی هستند که شما ناچارا باید با یه چیز قوی تر کار کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط روح الامین نمایش پست ها
                    شما برای تصویر در هر مدی فقط سه رنگ رو باید بگیرید و دیگه کاری نداشته باشید(مهم نیست) که هگزه بگیرید(اصلا این جمله معنایی نداره). شما مقادیر سه رنگ هر پیکسل رو میگیرید و روش پردازش رو انجام میدید. مگه غیر از اینه.
                    همچنین این دوربین ها معمولا یه DSP داخلی هم دارند که کارتون رو می تونه خیلی ساده بکنن. دیتاشیت و یا مانوال دوربینتون رو بگیرید و بخونید.

بازم هم بستگی داره ولی خب معمولا میکروها دارای سرعت پردازشی و پرفورمنس پایینی هستند که شما ناچارا باید با یه چیز قوی تر کار کنید.

باسلام
                    ممنون از پاسخ هاتون .
                    مشکلی که حالا دارم اینه که می خوام با دوربین OV9655 کار کنم و طبق فرموده شده خودش این کار رو برم انجام میده ، ولی مشکلم اینه که سایت همسایه این دوربینو داره ولی پورتش به بوردی که من دارم نمیخوره و متاسفانه جواب درستی هم نمیده انگاری خیلی شکم سیرن .
                    و سایت های دیگر هم نداشت . شما میدونید که باید از کجا تهیه کنم ؟؟؟

دیدگاه

با سلام
                      نوع هسته آرم فرق میکنه و CORTEX-M نست / و البته سیستم عامل روش نصب میشه و قدرت پردازش بالاتر داره.

// - - - - - - - -
                      بهر حال این دوربین خوبه اگه کارتون اوقدر سنگین نیست میتونید استفاده کنید و اتفاقا به دیسکاوری هم میشه وصلش کرد، شخصا هرگزمیکروهای STM را دست کم نگرفتم اما من با این دوربین کار نکردم و دستم از خدمت کوتاهه:اگه نتیجه را به من هم بگید ممنون میشم.
                      Reveng will surely come... Your hard time are ahead
                      // - - - - - - - - - -
                      برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
                      // - - - - - - - - - -
                      اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
                      // - - - - - - - - - -

دیدگاه

با STM32F7 میتونی رو تصویر عملیات پردازشی انجام بدی اگه یه SDRAM هم به بردت وصل باش که کارت خیلی راحت میشه من یه برد با STM32F4 و OV9655 زدم همزمان یه چهره یه شخص رو تشخیص میداد و تصویر رو در SDCARD ذخیره میکرد و همزمان با استفاده از ماژول وای فای به لپ تاپ انتقال میداد، فریم ریتشم تقریبا 10 فریم بود. از شدن میشه فقط باید کدت بهینه باش و تا حد امکان CPU رو از پردازش های اضافی دور نگه داری.

دیدگاه

ممنون آقای پور خلیلی، من تا الان تونستم تصویرم رو بیرم گری اسکیل تبدیل کنم و پردازشم رو انجام بدم ، حالا میخوام روی یو اس بی یا sdcard ذخیره کنم و از طریق شبکه ارسال کنم ولی نمیدونم باید چگونه انجام بدم و از کجا شروع کنم ، اصلا چگونه میشه تصویر رو به صورت آنلاین از طریق شبکه ارسال کرد ؟
                          ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X